Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hamarosan költözök, rosszul...

Hamarosan költözök, rosszul érzem magam. Normális? Nektek volt hasonló?

Figyelt kérdés

Hétvégén költözök el véglegesen a szüleimtől. Munkahelyváltás miatt elég messzire költözök, nem úgy lesz hogy csak úgy átugrok a szüleimhez látogatóba. Eléggé rosszul érzem magam, üresnek, hogy úgy mondjam. Anyán is látom hogy szomorú. Hiába leszek a párommal, és boldognak kellene hogy legyek, de most inkább szomorúságot érzek mint boldogságot. Normális ez? Nektek volt ilyen érzésetek mikor elköltöztetek otthonról? Mit éreztetek, hogy jöttetek helyre?

21 éves vagyok egyébként.

Értelmes válaszokat kérnék.



2014. ápr. 9. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ez normális, hiszen elköltözöl, nyugi, meg fogod szokni :)

Én igazából nem voltam szomorú, bár először koliba költöztem.

2014. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen normális. Én 20 éve költöztem el otthonról (300 km-re) akkor voltam 18 éves. Egy hétig sírtam, azt éreztem, vége a világnak (holott csak egy korszak zárult le) :)..

ráadásul egy hónapig hánytam is... valószínűleg az idegesség, plusz egy tiszta levegőjű faluból be a fővárosba a Thököly útra... idő kellett mire mindent megszoktam.

2014. ápr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nos en kulfoldre koltoztem, es utoljara januarban lattam a szuleimet, valoszinuleg oktobernel hamarabb nem is latom oket mmert szulok, es jo par honap a baba papirja mire kesz lesz. :(eloszor rossz volt.
2014. ápr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Talán pár hét múlva máshogy látom majd a dolgokat, de egyelőre még a melótól is tartok kicsit. Minden új lesz. Tudom, nekem is lesz egyszer családom, és itt az ideje hogy arra koncentráljak, de most még ez nagyon furcsa.
2014. ápr. 9. 20:56
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

pont, mint az utolso, én is Karácsonykor voltam otthon, legközelebb oktober végén megyek haza.

nekem semmilyen lelkitörést nem okozott, hogy elköltöztem..én boldogságot éreztem.. és most is azt érzek, ha arra gondolok, hogy egyedül vagyok.

pedig én 19 évesen hagytam el az országot.

2014. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Szia :)

en 17 voltam amikor elkoltoztem otthonrol a volegenyemmel Daniaba!!!!!!!!!!!!!!!

Olaszorszagban eltunk... Az indulas napjan anyu ordibalt velem kigyot bekat h ne menjek de elmentunk.. nagyon rosszul voltam fel evig nem is talalkoztunk.... en sem tudtam "atugrani" anyuekhoz... nagyon fajt a szivem a lelkem... az elejen 2-3 hetig kb naponta kellett skypolni ha nem kapcsoltam kamerat meglettem fenyegetve h hivja a konzulatust es hazahozat ............. torvenyesen mentem el de elegge durva volt h mindennap skypolnom kellett anyuval h nem vagyok megkotovze osszeverve stb.. bar enm azert jottem el mert annyira elakartam hanem muszaj volt a veszekedeseink miatt... Nekem is jo volt mindennap latni anyuekat de aztan kb 3 naponta beszeltunk... :( nagyon rossz volt az elejen mostmar jo,igaz jelenleg itthon vagyok anyuekkal :)))))) Kitartast kivanok!!! :)

2014. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normalis erzes. Megiscsak veluk eltel 21 evig. :)

Utolso, en is Daniaban vagyok :)

Apukam tegnap utazott haza 1 het latogatas utan, anyut nem lattam 3 hete, es bizony nagyon hianyoznak, pedig en nagyon hosszu ideig eltem veluk.

2014. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 évesen költöztem el otthonról, összeköltöztünk a párommal, de most még a közelben élünk. Sokáig nem is éreztem otthonomnak a közös kis lakásunkat a párommal, a haza, az azt a házat jelentette, ahol felnőttem. Rosszul éreztem magam, ha legalább egy-két napot nem tudtam otthon tölteni. Nyár elején elköltözünk az ország másik végébe és már most nehezen viseljük mindketten. A páromnak is teljesen új környezet lesz és nekem is. Új lakás, új élet, új munkahely, új arcok. Nem lesznek ott a szüleink, sem a barátaink. Sokat beszélgetünk erről a párommal és mindkettőnket megvisel, de azért vagyunk egymásnak, hogy átvészeljük a kezdeti időszakot. Az is nehéz volt, amikor elköltöztünk otthonról, azt is túléltük valahogy, az is nehéz lesz, ha ilyen távolra költözünk, de ezt is átvészeljük! :)

A szüleink megértik és támogatnak minket, mert itt sajnos nem sok lehetőség van a környéken, nekünk pedig ez nagyon fontos. Azzal, hogy ők is egyetértenek a döntésünkkel, könnyebben fog menni.

Azt hiszem ilyenkor kezdi el igazán érezni az embert azt, hogy vége a tinédzser kori dacnak és nem vagyunk halhatatlanok, a szüleink sem azok, szeretjük őket és ők is szeretnek minket. Míg tini korban inkább a fő ellenséget látja az ember a szülőkben, addig ilyenkor már inkább a roppant nagy hála és köszönet ül az ember szívén, amiért itt vagyunk. Nekem piszkosul nehéz lesz itthagynom azokat az embereket, akik felneveltek és nem azért, mert ne tudnánk így is tartani a kapcsolatot, hanem mert tudom, hogy ők sem lesznek már fiatalabbak és minden együtt töltött időt ki kell élvezni. Sajnos ezt hozta az élet. A lehetőségeinkhez mérten igyekszünk minél gyakrabban hazajárni és ennyi. Idővel könnyebb lesz, ahogy könnyebb lett az is, hogy már nem a "gyerekszobámba" megyek haza minden este.

2014. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam ezzel tavaly júliusban barátomékhoz költöztem első éjszaka végig bőgtem utána hozzászoktam h itt vagyok , most meg azért nehéz h még mindig nincs normális melóhelyem és igy ,még ritkábban látom a szüleimet 27 L
2014. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is 21 voltam mikor elköltöztem otthonról. Pont mint ha én írtam volna azt amit te,én is hetekig sírtam, költözéskor anyukám is, a szívem szakadt meg hogy úgy kellett lássam. Utána jöttek a sok hülye gondolatok, hogy mi lesz ha valami bajuk lesz és én nem vagyok ott velük? Lelkisebb vagyok a kelleténél, és már 2 éve hogy elköltöztem, de még mindig úgy érzem hogy nem barátkoztam meg a szituval. Nyilván ez az élet rendje, de akkor is olyan nehéz. hiába itt van a párom, meg minden, akkor is haza húz a szívem. :(
2014. ápr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!