Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben támogatnátok...

Ebben az esetben támogatnátok a gyereketeket? Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van még egy lakásuk, ami jelenleg ki van adva. Mi szintén albérletben lakunk a férjemmel, mert sajnos még nagyon távol állunk a lakásvásárlástól, mert saját tőkénk még nem sok van és az is lehet, hogy nem is fogunk tudni venni magunknak saját erőből, csak ha öröklök/öröklünk. Hiába dolgozunk mindketten, van hogy havi szinten alig tudunk félretenni, pedig egyikőnknek sincs rossz állása, mert mindig van valami hirtelen költség és egyszerűen úgy érezzük, hogy nem jutunk egyről a kettőre. Az albérlet bérleti díja havi szinten nem kevés és emellett nem könnyű félretenni.

Mi inkább szívesebben fizetnénk anyumnak, mint egy idegen zsebét tömjük, meg ez az albérlet dolog is eléggé bizonytalan. Mondjuk eddig még ezt nem ajánlotta fel nekünk, én meg igazából nem is akarok ezért "könyörögni". Bár vicces volt, mert az albérlője kérdezett rá, hogy a lánya nem akar-e majd beköltözni. Erre nem tudom anyum mit reagált. A másik meg az, hogy azt mondta anyum, hogy a anyósoméknak ne is mondjuk, hogy van még egy másik lakásunk is. Mondjuk nem is értem miért ne tudhatnák, mivel eddig kb csak anyósomék támogattak minket amivel tudtak és ők nem anyagiasak és nem azért örülnek, hogy a menyük lettem, mert tehetősek a szüleim, hanem azért, mert szeretem a fiúkat és örülnek hogy én vagyok a menyük.

Természetesen anyum lakásában is csak addig laknánk, amíg nem tudnánk sajátot venni, csak így talán hamarabb összejönne a pénz, mivel az öröklés még nagyon-nagyon arrébb van, ráadásul azért babát is szeretnénk hamarosan.


Én 26, férjem 27


2015. szept. 4. 09:42
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg egy fröcsögő 57 évesen rokkantnyugdíjas kivénhedt nőszemély.
2015. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!