Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben támogatnátok...

Ebben az esetben támogatnátok a gyereketeket? Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van még egy lakásuk, ami jelenleg ki van adva. Mi szintén albérletben lakunk a férjemmel, mert sajnos még nagyon távol állunk a lakásvásárlástól, mert saját tőkénk még nem sok van és az is lehet, hogy nem is fogunk tudni venni magunknak saját erőből, csak ha öröklök/öröklünk. Hiába dolgozunk mindketten, van hogy havi szinten alig tudunk félretenni, pedig egyikőnknek sincs rossz állása, mert mindig van valami hirtelen költség és egyszerűen úgy érezzük, hogy nem jutunk egyről a kettőre. Az albérlet bérleti díja havi szinten nem kevés és emellett nem könnyű félretenni.

Mi inkább szívesebben fizetnénk anyumnak, mint egy idegen zsebét tömjük, meg ez az albérlet dolog is eléggé bizonytalan. Mondjuk eddig még ezt nem ajánlotta fel nekünk, én meg igazából nem is akarok ezért "könyörögni". Bár vicces volt, mert az albérlője kérdezett rá, hogy a lánya nem akar-e majd beköltözni. Erre nem tudom anyum mit reagált. A másik meg az, hogy azt mondta anyum, hogy a anyósoméknak ne is mondjuk, hogy van még egy másik lakásunk is. Mondjuk nem is értem miért ne tudhatnák, mivel eddig kb csak anyósomék támogattak minket amivel tudtak és ők nem anyagiasak és nem azért örülnek, hogy a menyük lettem, mert tehetősek a szüleim, hanem azért, mert szeretem a fiúkat és örülnek hogy én vagyok a menyük.

Természetesen anyum lakásában is csak addig laknánk, amíg nem tudnánk sajátot venni, csak így talán hamarabb összejönne a pénz, mivel az öröklés még nagyon-nagyon arrébb van, ráadásul azért babát is szeretnénk hamarosan.


Én 26, férjem 27


2015. szept. 4. 09:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
79%

szüleinek kellett volna felajánlani.

gondolom ha ti laknátok benne akkor nem fogadnának el pénzt, de így meg jól jön az extra pénz.

2015. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
87%

szóval ingyen kéne a kecó, mert gondolom nem lenne értelme ua-t fizetni mint a mostaniban.

ha nem ajánlották fel, akkor nem is fogják most sem.

2015. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
83%
Azoknak írok, akik szerint furcsa a dolog és biztos van "valami a háttérben". Higgyétek el, vannak ilyen különös szülök, mert nekem is kijutott belőlük. Csak nekik éppen üresen állt egy lakás, és eszükbe sem jutott megkérdezni, hogy nem laknánk-e ott albérlet helyett. Én megkérdeztem nem mehetünk-e oda, de mindenféle hülye indokkal nemet mondtak. (pl.: nem tudják hova tenni az ott felhalmozott dolgokat) Ma már örülök, hogy nem mentünk oda, mindenbe csak beleszóltak volna; mondjuk így is próbálkoznak. Sok lemodással, és baromi sok munkával most eljutottunk oda, hogy veszünk végre egy családi házat, és jöhet a baba.
2015. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
90%
Ingyen "kiadnám" nektek. Ha nincsenek rászorulva az albérletből befolyó pénzre, akkor nem is tudom mi a fenéért nem csinálják ezt, teljesen evidens lenne... vagy csak nekem meg ismerőseimnek kiemelkedően jófejek a szülei, nem tudom...
2015. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem kérdezel rá egyszerűen, hogy esetleg nem adná-e ki nektek? Lehet egyszerűen nem jutott még eszébe, hogy szükségetek lehetne rá.
2015. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
20%

"támogatnád-e azzal, hogy a lakásodban lakjon és inkább neked fizessen albérletet,mint egy idegennek"


Nem. Ha (piaci árú) bérleti díjat kérnék akkor az nem lenne támogatás. Tehát vagy nem kérnék pénzt (ha nem érezném azt, hogy az az összeg jól jön), vagy nem engedném, hogy ott lakjon (inkább béreljen egy másikat).


Persze anyagi helyzetemtől, tanítási módszertől és rászorultságtól függően valamekkora összeggel támogatnám az életkezdését, de egy 26+27 éves párnak ideális esetben kellene tudni annyit termelni, hogy legyen megtakarítása és pár éven belül saját lakása.

2015. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Köszi 26-as a válaszodat.


Mindketten főiskolára jártunk, így csak pár éve dolgozunk és nem százezreket vagy milliókat keresünk, így irreális azt írni, hogy egy 26-27 éves embernek már kellene elég tőkéjének lennie egy lakásra. Igen van valamennyi tőkénk, ami a férjem örökségének egy része, azon kívül 2 millió ft saját önerő, de ez édeskevés még, ahhoz hogy bármit is vegyünk, főleg hogy Budapesten dolgozunk és itt szeretnénk ingatlant venni és nem dobálják az ember után.:-)

2015. szept. 4. 12:56
 28/41 anonim válasza:
13%
Ehhez csak annyit, hogy 26-27 évesek voltunk a férjemmel, mikor megszületett a lányunk. NULLA támogatással vettünk egy lakást és fizettük a törlesztőt meg a rezsit is. Ha ezt nem tudjátok megtenni, akkor az a Ti hibátok, ne akarjatok anyukádra akaszkodni. Arra még nem gondoltál, hogy anyukádnak mekkora kudarc, hogy 26 éves lánya nem tud megállni a lábán? Vagy nem is tud erről? Szerintem először nőjetek fel és ne várd a megerősítést a gyiken, hogy milyen szemét anyád van, aki az életre akar nevelni. Az utolsó kommented mindent elárul - 2 milla nem elég ..... naná, hogy nem, mert az az a ti pénzetek és arra vigyáztok. Szánalmas! Nagyon nagyon sajnálom mind a kettőtök családját.
2015. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
17%
Atyaég, az örök gyerek... mi 25-28 évesek vagyunk a férjemmel, szintén csak pár éve dolgozunk, én ráadásul pedagógusként igen rosszul keresek, szerencsére legalább a férjem olyan területen dolgozik, ami anyagilag is megéri. Kilátásunk nincs mostanában saját lakásra, albérletezünk, gyűjtögetünk, miközben mindkettőnk anyukáját támogatni kell pénzzel... mégis megoldjuk és nem azon gondolkodunk, hogy jaj már babázni akarunk, úgyhogy jó volna örökölni, vagy valamelyikünk anyukájától támogatást kérni. Nőjetek fel az élethez, a pénzügyi kultúrátok nem megfelelő, hogyha két jól kereső felnőtt még az egyikük anyósa támogatását elfogadja, a másikukét meg lakhatás ügyében kérincséni készül.
2015. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Mi anyukám házában lakunk, már 2 éve. Mikor odakerult a dolog, én rakerdeztem, lakhatunk e ott? Ő azt felelte persze, de ujitsatok fel. Abban az állapotban ugyanis nem volt lakható, tehát kiadni se tudta volna másnak, kivéve ha beletesz egy rakás pénzt, ahogyan mi is. . Azt mondta örül, hogy nem áll üresen, karba van tartva, mert neki nincs ideje ezzel foglalkozni. Így ez a mi gondunk, és én úgy kezelem a házat, mint a sajatunkat, nem úgy, ahogy egyes alberlok szokták.

Szóval nem tudom miért nem adja nektek, ha nincs teljesen raszorulva a pénzre. Mi nem fizetünk díjat. Helyette újítjuk.

2015. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!