Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 28 éves vagyok, még itthon...

28 éves vagyok, még itthon lakom, mert tanulok, de anyukám érzelmileg zsarol, nem költözhetek el itthonról. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Én vagyok a legkisebb gyermeke, még 1 évem van az egyetemből, amit a szüleim fizettek ki. Jövőre férjhez megyek, a barátommal már 9 éve vagyunk együtt, természetesen saját otthonról, családról álmodunk. Jövőre hogy végzem az egyetemmel úgy tervezzük, hogy elköltözünk a saját házunkba. De ezt anyukám nem engedi. Amikor erre terelődik a beszélgetés azt mondja, hogy ő nem ezért tanítatott engem, így eldobom őket, nem ezt érdemlik. A másik testvérem a szomszédban lakik, ha baj van ő itt van 1 percre. Nézegetünk házakat, maximum 10 percre tőlük, de nem elég, ő egy házban akar maradni velünk. Azzal zsarol, hogy majd meg tudom, milyen nehéz lesz, ha lesznek gyerekeink és beteg lesz a gyerek, nekem meg munkába kell mennem, és előtte még el kell vinnem hozzá, hogy vigyázzon rá, milyen egyszerűbb lenne csak a szomszéd szobába átvinnem. Igazság szerint már magánéletem sincs. Bármit csinálunk kiakad. Elmegyünk moziba azt mondja: hagyjátok csak itthon az öregeket, nincs rá szükségetek, csak a pénzükre. Valóban nagyra becsülöm, hogy kitanítattak, de azért az a hála, hogy otthon maradok amíg meg nem halnak?

2015. szept. 7. 12:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
2015. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
41%

Már el kellett volna költöznöd.

28 évesen még mindig nappalin tanulsz? Azt hogy csinálod?

2015. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
53%

Most miben is kell a segítség?

SZámomra nem derült ki, mit is akarsz megtudni.

Inkább csak kipanaszkodtad magad.

2015. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%
A család nem csereüzlet. Ha azért szült, nevelt fel és taníttatott, hogy utána legyen kit csicskáztatni, akkor a helyedben nyugodt szívvel hagynám ott, hogy egy életre megtanulja, a gyereknevelés nem erről szól. Ha a szabadságodat korlátozza, többet vesz el, mint amennyit adott az évek során. Ha neki szabad így nézni, akkor neked is. Hagyd a francba, különben évek múlva átkozni fogod, hogy nem álltál ki a függetlenségedért.
2015. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
68%
Amíg eléldegélsz a szüleid pénzéből, el is kell viselned az általuk elvártakat. nem minden szülő ennyire szorosan fogja a gyermekét, a tieid viszont ilyenek.Bírd ki bűbájosan a fennmaradó időt, amíg rájuk vagy utlva és utána télak. Ha megharagszanak, még ott van a lehetőség, hogy idővel felengednek. Bár valószínűleg az ilyen szülő még a felnőtt, saját családdal élő gyermekét is megpróbálja irányítani.
2015. szept. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy csak valakinek ki akartam panaszkodni magam. Véleményeket, esetleg tapasztalatokat vártam, hogy ki hogyan oldotta meg az elköltözést. Tényleg kicsit túlkoros vagyok már, de ez a második diplomám lesz, egyetem alatt dolgoztam, dolgozom. A mi családunkban nem újdonság, hogy még ennyi idősen is itthon vagyok, nem rossz itthon, csak saját életet kezdenék már. Az első válaszadót nem is értem.
2015. szept. 7. 12:56
 7/41 A kérdező kommentje:
5: Teljesen igazad van, mert ezt csinálja a többi, már különélő testvéremmel is. Mindenbe bele akar szólni, kezdve a gyerekneveléstől a munkahelyig. Főleg élvezi, ha valamelyik megszorul anyagilag és hozzá szorul segítségre. Én nem függök tőle anyagilag, nem engedi kifizetni az egyetemet, azt mondja ez az ő kötelessége.
2015. szept. 7. 13:00
 8/41 anonim ***** válasza:
80%

A helyedben mar regen elkoltoztem volna. nem engedi fizetni az egyetemet? Es azt hogy csinalja?


A helyzet az hogy te sem nottel meg fel. Agyilag gyerek vagy.

2015. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%
ja igen: ha valoban boldog eletet akarsz, akkor jo messze koltozol, minimum ketszaz kilomerre, vagy meg messzebb, kulfold a legjobb. Kulonben amig elni fog rad fog telepedni, a parkapcsolataidat tonkreteszi es vegul teged is.
2015. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
96%

ma 13:00

Meg lehet próbálni egy beszélgetést, hogy a szülő KÖTELESSÉGE a gyereke felé addig tart, míg az a gyermek nem képes magát eltartani. Innentől a kötelesség átvált segítségbe, amit az a szülő természetesnek vesz, aki meg tudja tenni, mert van rávalója és valóban segíteni akar a gyerekén. Aztán, hogy a segítségért cserébe mit is vár el a szülő, az már igazán az egyéni kategória. Ilyenkor az van nehéz helyzetben gyerekként, akinek a szülei ezért elvárják, hogy beleszólási jogaik legyenek egy felnőtt gyermek életébe.

2015. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!