Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem érdekli, hogy mit...

Ha nem érdekli, hogy mit csinálok, akkor miért nem költözhetek el? Miért akarja, hogy itthon öljük egymást?

Figyelt kérdés

Anyával elég viharos volt mindig is a kapcsolatunk és a hétvégén eljutott arra a pontra, hogy közölte, nem érdekli mit csinálok, mostantól nem szól bele az életembe (eddig is szinte 0 eséllyel sikerült Neki, de mindegy).

Ma hazajöttem és kérdezte, hogy mégis hol aludtam, meg hol voltam egész nap. Mondtam, hogy a legjobb barátnőm hazajött külföldről, szeptember óta nem találkoztunk személyesen és volt egy kis lakásavató összejövetel nála, aztán hajnalba már inkább ott aludtam, nem vártam a taxira.

Most mondtam neki, hogy a barátnőm mondta, hogy odaköltözhetnék és én szerintem is jó ötlet, bla bla bla. Erre aztán újra elkezdett veszekedni, pedig nem értem, miért.


Legutóbb közölte, hogy nem szól bele abba, amit csinálok. Lehetetlen rajta kiigazodni.

Mindenkinek jobb lenne így, nekik is és nekem is.

Ahogy leérettségizem, úgyis mennék, szóval nem értem, miért szívatjuk itt egymást.


Mit csináljak, hogy tartsa magát ahhoz, hogy békén hagy?


(Kérlek Titeket, hogy a kérdésre válaszoljatok, ne azzal gyertek, hogy neki van igaza, én látom rosszul, stb. Nem Ti életek vele, nem vagytok tisztában a részletekkel.)


2014. okt. 15. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted miért? Mert érdekli. Nagy álmok ezek miből tartanád fent magad 18 évesen érettségivel. Szívességből fogod a rezsit kifizetni a barinőnél?
2014. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Dehogy nagy álmok.

Apa fizeti így is mindenemet, szóval teljesen mindegy.

Igen, szívesebben laknék olyan környezetben, ahol nem érzem, hogy utálnak (anya férje), ahol nem veszekszenek velem folyamatosan még akkor is, ha csak a suliból kések el (anya, anya férje) és még sorolhatnám, milyen előnyei lennének annak, ha költöznék.

2014. okt. 15. 17:27
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Apád fizet mindent úgy hogy nem tanulsz, dolgozol?
2014. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ja, tuti érdekli mi van velem...

3 hete kb. felhívtam, hogy jöjjön már értem x helyre, mert történt egy kis gond és ott álltunk az éjszaka közepén pénz nélkül az egyik barátnőmmel, egyedül egy elég fura kisvárosban. Közölte, hogy nem érdekli hogy, de azonnal induljak haza és ajánlja, hogy mire reggel felébred, legyek otthon.

Apa küldött értünk valakit, aki hazahozott (ő nem tudott jönni). Szóval ennyit anya hatalmas gondoskodásáról.


Igen, miért olyan meglepő, hogy apa nem csak szeretetet ad?

Amúgy meg tanulok, gimnazista vagyok.

2014. okt. 15. 17:30
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha elmúltál 18, oda mész, ahova akarsz.

Ha még kiskorú vagy, akkor nem tudsz költözni sehova.

2014. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a vitát nagyon egyszerűen rövidre lehet zárni, teljesen fölösleges köröket futtok:

- betöltötted a 18. életévedet?

2014. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Te nagyon el vagy kényeztetve, továbbá elkanászkodtál. Éjszaka egy fiatalkorúnak otthon a helye, és nem az a dolga, hogy ugrassza a szüleit pénzért meg fuvarért. Költözz el, édesanyád úgysem bír veled, aztán majd meglátod, mire jutsz egyedül. Mutasd meg, hogy el tudod látni magad, meg le is tudsz érettségizni. Sok sikert!
2014. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szerintetek ha elmúltam volna 18, ez a kérdés itt lenne? :D

Nem, még nem múltam el.


Így is egyedül látom el magam, magamnak vásárolok, itthon nem nagyon eszem, mindent megoldok nélküle.

Szóval nagy változás nem történne, csak annyi, hogy máshová mennék haza.

2014. okt. 15. 17:46
 9/17 anonim ***** válasza:
És miből tartanád el magad?Mert gondolom még tanulsz.
2014. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Maradj csak a fenekeden, és ha nem vagy még nagykorú, akkor este menj haza, ne kódorogj éjszaka sehol.

Iskolába sem nehéz beérni időben.


Szerintem veled van a hiba, és anyádra vetíted ki.

Nem tenne jót neked az, ha nem lennél szigorúan fogva.

2014. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!