Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám tönkreteszi a családot,...

Apukám tönkreteszi a családot, de főleg anyukámat. Idegileg teljesen kezd tönkremenni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve. Anyukám már nehezen bírja, és mi is. Két testvrem van, kisebbek mint én. Legutóbbi megtörtént dolog: egy fél órát késtünk Anyukámmal otthonról, ami nem volt beleszámítva a ,,napi tervbe" apám szerint. Konkrétan egy óráig üvöltött anyával, hogy hogy van pofája ezt csinálni hogy nem kapja meg azt a rohadt cigarettát, aztán ,,menj a pi*ba" mondtattal ba*ta le a telefont. Anyu teljesen ki volt bukva, és érthető módon én is. Hazaértünk, és mintha semmi se történt volna, vidáman cseverészett a két kistesómmal. Csak anya kidörzsölt szemei emlékeztettek az incidensre. És ha anya egyszer ki meri nyitni a száját hogy véleményt ondjon, apám elkezd mártírkodni hogy ,,persze megint én vagyok a sz*rfej.." Egyre többször vannak ezek, és úgy néz ki apám két perc múlva elfelejti, anya meg 3 napig gyötrődik egy ilyen miatt. Mostanában egyre több ilyen van, és már én se bírom, anya meg csak eltűri... Mit csináljak? Én nem akarok ilyen családot és főleg ilyen apát :(

2015. szept. 7. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Mondd meg neki, beszélj vele.
2015. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Argloss ***** válasza:

Apukád csak azért tudja ezt csinálni, mert anyukád megengedi ezt neki. Ketten teszik tönkre a családot.

Te annyit tudsz tenni, hogy anyukádat meggyőzöd róla, hogy tegyen valamit ez ellen. Beszélgessen el a férjével, nézzenek el egy pszichológushoz vagy hagyják a fenébe a kapcsolatukat.

2015. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Sajnos a gyerekek sínylik meg az ilyen feszültséget a legjobban,pedig ők nem tehetnek semmiről. Ez sajnos jobb nem lesz,vagy anyukádnak kell nagyon a sarkára állni,ami nem könnyű egy olyan embernek,akinek nem olyan a természete,magamról tudom..vagy pedig el kell válni,mert ebbe csak mindenki tönkremegy előbb utóbb :(
2015. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, és elképzelhetőnek tartom hogy anya társfüggő. Iszonyú rossz gyerekkora volt, és soha nem nézi a saját érdekeit, csak hogy megfeleljen apámnak. Én akarom hogy elváljanak, de anyának fontosabb az anyagi dolog (mert a pénzünk nagy részèt apa keresi..
2015. szept. 8. 18:58
 5/7 anonim válasza:
Igen,sok nő van így sajnos..:( Még mindig dominál az az elv sok helyen mint régen..a férj pénzt keres,a nőnek meg kuss,lerövidítve erről szól a történet. Kellene anyudnak is akkor vmi olyan állás ami jól vagy jobban fizet,hogy a saját lábára tudjon állni és ne függjön az apukádtól,csak a pénz miatt nem lehet mindent eltűrni,mindent alárendelni,meg fog keseredni,már ha még nem történt meg.. Tudom hogy nehéz a megszokott kényelmen változtatni,de mi ennek az ára ennek a hamis biztonságnak? Elég nagy.. nem biztos hogy megéri. És még ha saját magát nem is nézi,rátok is kellene hogy tekintettel legyen,mert ez sajnos a ti felnőtt korotokra is ki fog hatni,amit most otthon átéltek.Te hány éves vagy amúgy?
2015. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Anya elvieg még ebben a hónapban el fog kezdeni cégeknek valami egészségügyi cuccot. Alig nevet már..sőt szinte soha. Akkor boldognak tűnik mikor apa nincs ott, de szerintem ezt ő se tudatosíította. 15,(L)
2015. szept. 8. 20:54
 7/7 anonim válasza:
Jól teszi anyukád,sok sikert és kitartást a munkához neki,biztos jót is fog tenni a lelkének is,hogy kiszakad a megszokott mindennapokból.Legidősebb és okos lányaként kicsit te próbáld meg feldobni anyukádat,ha látod hogy szomorú.. Kitartást mindegyikőtöknek és fel a fejjel,drukkolok hogy jól alakuljon minden és rendeződjenek a helyzetek,akár így,akár úgy.
2015. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!