Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi játszma. Apám elment...

Családi játszma. Apám elment otthonról, de nem bír elszakadni, anyám társfüggő és teljesen tönkreteszi ez a helyzet. Mit tehet a közös gyerek ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Apám kb 8 hónapja váratlanul lelépett otthonról és azóta felállt az a status quo, hogy gyakorlatilag naponta hazajár látogatni bennünket segít mindenben, de nem jön vissza. Látszik, hogy nem tud elszakadni.

Anyám láthatóan társfüggőségben szenved, nem tud elszakadni apámtól, de teljesen felőröli ez a helyzet, nem bír belőle kiszakadni, és az én próbálkozásaimat (menjen el pszichológushoz, kezdjen el valami hobbit stb) rendszeresen egy dühroham keretében utasítja el, hogy én közéjük akarok állni.

Szerintem nagyon nem lenne jó, ha apám visszajönne, ugyanis előtte is boldogtalan házasságban éltek.

Ez a csiki-csuki helyzet engem is egyre jobban megvisel, ugyanis nem látom a helyzet megoldását, viszont lassan már ott tartunk, hogy anyám szemében én vagyok a bűnbak, amiért próbálok ez ellen a ,,családi játszma" ellen tenni valamit, amit mindketten játszanak.



#gyerek #család #apa #anya #családi játszma
2015. máj. 26. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Márpedig ez az ő játszmájuk, ebbe te nem tudsz beleszólni, nem is érdemes.

Apád gondolom nagyrészt miattad jár haza, meg anyádért is felelősnek érzi magát. Joga is van visszajönni, ha anyád nem tiltja

2015. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mumusan ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval.
2015. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát, nézzem, ahogy anyám szép lassan tönkremegy ebben a szituációban.
2015. máj. 26. 18:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos meg kell tanulnod, hogy a saját hülyeségétől senkit nem lehet megmenteni. Nem tudsz megváltoztatni senkit, se családot, se barátot. Elmondtad a véleményedet nekik, többször is, de nem vagy hatással a döntéseikre.

Ez van sajnos....üdv a felnőtt világban

2015. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mumusan ***** válasza:
61%
Abba megy tönkre hogy te is cseszegeted. Hagyd egy kicsit békén, vágj jó pofát a dologhoz, és egy-két hét múlva vidd el pizzázni, és kérdezd meg tőle hogy ez így jó-e neki. Nyugodtan fog válaszolni. Ne faggasd, ne ítélj, ne mondd el a véleményed, csak hallgasd meg. Lehet megnyílik majd.
2015. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sztem inkább apukáddal beszélj, ha tudsz. Mondd el, hogy anyukád reménykedik, téged piszkál folyton... szóval ha nem akarja hitegetni, akkor lehetőleg ritkábban járjon haza, mert így ezzel hamis reményt kelt benne.

Anyukádnak meg esetleg ajánlhatnád, hogy ismerkedjen máshol.

2015. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem is mondd el apukádnak, hogy anyukádon miket látsz.

ha miattad jár haza, akkor mondd meg neki hogy találkozzatok a városban, vagy ahol apukád él.

2015. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 FüligJimmy88 ***** válasza:
Szerintem ezen a helyzeten max apud tudna segíteni.Én a helyedben feldobnám neki, hogy cibálja el anyudat egy párterápiára (ha rád nem is, de rá valószínűleg hallgatni fog). Ha sikerül helyere hozni mindenki nyert, ha meg nem... Akkor tovább kell lépni.
2015. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne avatkozz bele, mert úgy tényleg te leszel a bűnbak.
2015. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!