Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elnéztem ahogy a fiamat...

Elnéztem ahogy a fiamat tönkreteszi a lányom és a férjem. Nem csináltam semmit. Ti mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva. Fiamat felvették ausztriában egy egyetemre. Nem vettem észre, de most már úgy látom tudatosan építették le fiamat. Nem vettem észre, hogy lányom irigy volt rá. Mások egyből észrevették mondták is nekem, de én nem vettem tudomást erről. Vizsgái előtt szinte mindig veszekedtek vele, hol a lányom hol a férjem. Nagyon sokszor nem hagyták aludni se, mindig felkeltették direkt. Vizsgái nem sikerűltek. Úgy ment mindig vizsgázni, hogy felvolt húzva, szóval teljesen idegroncs volt. Sokszor adtam neki xanaxot, mikor már itthon úgy felidegesítették. 28 éves lesz nyáron. Szerencsére nyáron végezni fog ,de ez neki miattunk 10 évig tartott. Félek, hogy a diplomája előtt megint keresztbe tesznek neki, lányom és férjem.

Fiam sokszor kért segítséget tőlem, hogy segítsek neki, mondta, hogy nem látom mit csinálnak velem ? de én nem segítettem. Mit kellett volna csinálnom ?


2015. ápr. 5. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Megbeszélhetted volna a férjeddel és a lányoddal, hogy tényleg ez volt-e a céljuk, és ha igen, akkor miért csinálták. Amúgy nem hiszem, hogy a rossz eredmények konkrétan csak emiatt voltak, mondjuk közrejátszhattak benne. Úgy értem, hogy a fiad is leépíthette volna őket, ha valaki vizsgákra tanul, az igyekszik kizárni ilyenkor a családtagjait, például kikapcsolja a telefonját, nem fogad vendéget stb.
2015. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Mondtam nekik ,hogy maradjanak el, mert így nem tud készülni a vizsgáira, de nem maradtak sőt...


Fiam próbált nem figyelni rájuk ,de olyanokat csináltak amikre nem nemlehetett figyelni. Sokszor mielőtt kiment az ajtón is veszekedtek vele.


Lányom nem jár egyetemre, talán ezért is lehet irigy rá, talán.


Mondták nekem, hogy látszik rajta, a megnyilvánulásain, de én nem csináltam semmit, mivel a lányom. Inkább elnéztem ,hogy tönkreteszi a fiamat.


Férjem meg, nem is tudom, sokszor elmondja minden senkiházinak stb...nem tudom miért. Talán irigy a saját fiára ?

2015. ápr. 5. 12:38
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Mit kellett volna tenned? Kiállni a gyereked mellett. Nem is értem, hogy a lányod, és az urad hogy lehet ekkora tapló! Ha egy szerettemnek sikere van, én annak csak örülni tudok, szóval érdekes egy család a tietek.

Mindenesetre meg kellett volna hallanod a segédkiáltásokat, és az alapján kellett volna cselekedned. És igenis, szembe menni akár a a férjeddel, akár a lányoddal. Még ha ezzel nem is értél el volna semmit, legalább tiszta lenne a lelked, hogy megpróbáltad, és a fiadnak is jól esett volna, hogy az anyja mellette van.

2015. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező! :)

Nem szeretnélek megbántani,de ha ismerősök észrevették,hogy lányod és férjed irigyek rá,miért nem cselekedtél? Hogy-hogy nem tapasztaltad ezt a környezetedben? Meg ha szándékosan keresztbe tesznek neki,az már elég ok arra,hogy lányod és férjed melegebb éghajlatra vonuljon!!!!! Főleg,ha észre is vetted!!!!

Már csak annyit tehetsz,hogy elzárod a fiadtól ezeket a lényeket....Már elnézést,de milyen az,ha egy APA nem hagyja lediplomázni a gyerekét,csak mert ő

1.,Magyarországon diplomázott,

2.,Magyarország egyik gyenge egyetemén szerzett diplomát,vagy csak OKJ-s képzésben részesült,

3.,Nem végezhetett egyetemet,csak középsulit,és elcseszte a karrier lehetőségét????!!!!!!! WTF????

Lányoddal és férjeddel hosszasan elbeszélgetnék a helyedben,kérdező,hogy mikor lettek ekkora bunkó parasztok,és hogy miért irigyek a fiadra! Ha meg csak cöccögnek,kidobnám őket a fenébe,vagy lecsapnám a telefont...

Őszintén sajnállak,hogy egy ilyen egyed lett a párod,aki nem bírná elviselni a tudatot,hogy a fia sikeresebb nála,meg hogy olyan lányt kaptál,aki annyira betegesen irigy,hogy képes a saját testvérét így megalázni,így elcseszni az életét,és még az se jut eszébe,ha ez nem sikerül,nyomorúságban fog szenvedni a tulajdon öccse/bátyja!!! Szégyellje magát az ilyen "ember"!!!!

2015. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna semmit csinálni velük, csak megkérdezni, hogy konkrétan mi bajuk van, mért veszekszenek vele folyton. Lehet, hogy van tényleg valami konkrét bajuk vele, csak nem mondták el neked! Ne okold magad ezért, de még beszélhetsz velük. Még gyorsan a diplomája előtt derítsd ki a probléma forrását és próbáld meg megoldani. Elképzelhető az is, hogy irigyek rá. A lány lehet, az apánál már kevésbé hiszem, de előfordulhat, van ilyen. Ezt is meg kell velük beszélni, ha tényleg ez a helyzet. Te nem tudsz sok mindent tenni azon kívül, hogy megkéred rá őket, hogy ne csinálják ezt. A fiad tud lépni ezzel kapcsolatban, ha megszakítja velük a kapcsolatot legalább arra az időre, amíg be nem fejezi az egyetemet.
2015. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
Igen, a fiadnak mindenképpen meg kell szakítania vele a kapcsolatot, hogy ne stresszeljen a zaklatásaik miatt. Parancsolj rájuk, hogy fejezzék be! Mégis milyen emberek az ilyenek, ha tényleg semmi okuk nincs arra, hogy veszekedjenek vele és csak irigyek?!
2015. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ebben a sztoriban te vagy a fiú.
2015. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%

A fiad 10 éve jár ugyanarra az egyetemre. Hmmm.....

Dilis egy család lehettek!

Miért nem költözött el otthonról mondjuk az első sikertelenség után, ha az a család miatt volt?


Kamu!

2015. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
46%

8-as! Mért ne járhatna valaki 10 évig egyetemre? Akinek 3-4 diplomája van, az még 12 évet is járt, ismerek ilyet.

Már megint beindult ez az akció, hogy a kérdések alá beírogatják, hogy kamu?! Mi ebben a jó? Fizetést kapnak ezért az ilyen emberek? 8-as! Mennyi ezért a fizud? :D

2015. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

8-as azt kifogásolja, hogy a kérdező fia 10 évig járt egy szakra. Nem pedig 3-4 diplomát szedett össze ennyi idő alatt. Szerintem az osztrákok sem olyan jótét lelkek, hogy 10 éven (20félév) keresztül fizetik a bukdácsolást. Ha pedig költségtérítésesen van akkor a család számára is elég húzós az ár.


Kezdetben kellett volna közbelépned és megkérdezni az apukát és a lányt is, hogy konkrétan mi a bajuk.

Mert lehet, hogy kezdetben köze nem volt a problémájuknak az egyetemhez. Utána meg már azért szidták mert már 6 éve csinál egy 3 éves képzést...

2015. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!