Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyának miért probléma, ha...

Anyának miért probléma, ha eladom a felesleges dolgaimat?

Figyelt kérdés

Van kb 2-3 zsák felesleges ruhám, valamint jó pár kiegészítőm, ami csak a helyet foglalja. Pár eBay-ről rendelt dolgomat is eladtam már, olyanokat, amiket sosem használtam, ill. rájöttem, hogy igazából nem is kell. A szekrényem alján találtam pár olyan melltartót, amiben a címke is benne van, de nem jó rám.


Anya egyszer megdicsért, hogy milyen ügyes vagyok, hogy sikerült eladnom pár holmimat, majd nekem esett, hogy nem érti, mire jó ez a 'cserekereskedelem', stb. stb.


Marha rosszul esik, mert jó állapotú dolgokról van szó, amit nem használok, csak a helyet foglalja. Szerintem szuper, hogy megtudok szabadulni tőlük úgy, hogy pénzt is kapok érte.


Miért olyan nagy baj ez?


21l



2015. szept. 8. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem az a baja, hogy ennyi minden felesleges holmit összevásároltál, aminek a nagy részét nem használod. Írtad, hogy melltartókon a címke is rajta van, gondolom, akkor egyszer sem vetted fel. Ha ez így van, minek veted meg egyáltalán? Ez tényleg furcsa. Szerintem jó, ha ezeket eladod, mert akkor visszajön az ára. Amúgy felnőtt vagy, azt csinálsz a saját dolgaiddal, amit akarsz.
2015. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem baj, hogy eladod őket. Szerintem az zavarja, hogy lehet ő vette azokat a ruhákat neked. De igazad van, amit nem használsz minek álljon a szekrényben. Én is rengeteg cuccot eladtam már. :)
2015. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Eredetileg kinek a pénzén lettek vasarolva a dolgok?
2015. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
A hármas fején találta a szöget. Sok felesleges holmit megveszel, ha még a címke is benne van, de nem használod. És ha ő adta rájuk a pénzt, akkor talán jogosan háborodik fel. E-bayen eladni általában csak az eredeti ár töredékéért lehet, innen nézve viszont pazarlás egy csomó új holmit megvenni majd eladni.
2015. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha anyukád vette neked, akkor jogosan szól bele. Ha az ő pénzén van, meg kellene kérdezned őt, hogy nem haragszik-e, ha eladod. A leírásod alapján az derül ki, hogy te vetted őket. Én akkor sem értem azokat, akik rendelnek valamit, aztán hozzá sem nyúlnak. Abból nem lehet plusz pénzt keresni, ha ezeket új állapotban eladod, mert még szerencsésnek is mondhatod magad, ha ugyanannyiért sikerül elsütni, amennyiért vetted, általában csak jóval kevesebbért lehet.
2015. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

szerintem igazuk van az előttem szólóknak. ha anyukád vette a pénzén neked ezeket a ruhákat,akkor nyilván nem örül neki,hogy nem is hordtad és most eladod olcsóbban,mert nyilván annyiért nem tudod amennyibe került.szóval ez így nem jó üzlet.

ha a saját pénzedből vetted a ruhákat,akkor igazából ez a te butaságod,mert buksz rajta. tessék végiggondolni vásárlás előtt,hogy tényleg kell -e neked és fogod -e hordani. persze 1-2 x előfordul,hogy otthon rádöbbensz,hogy hülyeség volt megvenni. de nálad elég sokszor ,úgyhogy igen,jogosan akadt ki anyukád.

de amennyiben te fizetted őket,abban az esetben persze nincsen joga károgni,max tanácsot adni!

2015. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6.vagyok

még annyi,hogy nem úgy értettem a dolgot,hogyha adok pénzt a gyerekemnek ruhára,akkor azzal később el kell számolnia,elvégre kapta tőlem. de nyilván rosszul esne,hogyha a sokadik alkalommal is hordás nélkül túlad rajtuk. elgondolkoznék,hogy mennyire megbízható és hogy legközelebb adjak -e pénzt ruhára,ha így áll hozzá.

2015. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk ez normális, hogy ha nem hordasz valamit/ott porosodik, akkor eladod.

Jobb mintha a kukában végezné.

Egyébként sosem sikerült eladnom, mert némi kis szerencse is kell ehhez.

Amúgy meg 21 éves vagy, nem értem minek szólnak bele ilyesmibe, ráadásul, ha nem hordod akkor ez hasznosabb megoldás is egyben! :)


Nekem már nincsenek ilyen apró problémáim mivel már külön lakom :)


22L

2015. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Én már rengeteg cuccomtól szabadultam meg a neten keresztül. Sokat elcseréltem olyan dologra, amire nekem volt szükségem, legyen az élelmiszer, tusfürdő, stb, de sokan inkább az értékét adták ide pénzben. Így én is jól jártam, meg ők is. Anya néha azon akad ki, hogy olyan könyvet adok el, amit ajándékba kaptam. De némelyik rokonom olyan vacak dolgokat ad ajándékba, hogy egyáltalán nem hozza meg a kedvemet, így inkább megszabadulok tőle, és olyan dolgot veszek az árából, amit szeretnék. Persze ezt nem kötöm a rokon orrára.

19L

2015. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Milyen kiegészítőid vannak és hol hirdeted? Írj privit!


Amúgy igen az embernek időnként át kell néznie a dolgait, és ami nem kell attól meg kell szabadulni.

Én sok válaszadót nem értek, egyből rásütitek, hogy biztos az anyja vett neki mindent. Lehet a melltartókat az anyja hozta, csak nem voltak jó rá, de a kiegészítőket, egyéb göncöket vehette saját pénzből. Félformációk alapján ítéltek és egyből lehúzzátok.

2015. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!