Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megromlott a viszonyom az...

Megromlott a viszonyom az édesanyámmal, szabadon kérhetem hogy édesapámnál élhessek?

Figyelt kérdés
Anyámnál helyezett el a bíróság, de szeretnék apámhoz költözni. Ehhez kell indoklás a gyámhivatalnál, milyen feltételei vannak és mi az eljárás menete?

2015. szept. 1. 17:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, 16 éves vagyok.
2015. szept. 1. 17:27
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

16 évesen már az számít, hogy te mit szeretnél, de ettől függetlenül ennek a menete az, hogy apukád kéri a bíróságtól az elhelyezés megváltoztatását.

Majd tárgyalást tűznek, amin téged is meghallgatnak.


Ha te 16 évesen apukádnál akarsz élni, akkor 99%, hogy ez is lesz. (Kivéve, ha valami nagyon ellene szól, de ezt kétlem.)


Mi sokkal fiatalabbak voltunk a testvéremmel, mikor ezt végigcsináltuk, kb. 8 és 13 évesek, mégis apuhoz kerültünk végül.


A legjobb lenne egyébként, ha bíróság nélkül is megegyeznétek a szüleiddel, hiszen már majdnem felnőtt vagy... de, ha nem megy, akkor sajnos csak a bírósági út marad.

2015. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
apád mit szól ehez?
2015. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!