Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok anyám kirakott...

19 éves vagyok anyám kirakott az utcára. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Tanuló már leérettségiztem (4-5 jegyekkel) a szakmámat tanulom. Anyukám kirakott az utcára. Most barátom rokonainál lakom. A kérdésem az lenne ,hogy ilyenkor mit lehet tenni?

Lehetséges jogi útra terelni az ügyet?

Mert már nagykorú vagyok de még tanulok.

Próbáltam vele beszélni nem egyszer sikertelenül.

Kérek mihamarabbi ÉRTELMES válaszolat.

Ha nem is rendőrségre menni csak ,hogy egyáltalán ilyenkor mit tudok csinàlni.(még van 3 gyereke egyik a mamáméknál másik 2 pedig otthon de őket is leakarta rázni csak nem sikerült)

Előre is kössszönöm a válaszokat!



2015. szept. 2. 23:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
61%
Szép a történet, de te mivel huztad ki a gyufát?
2015. szept. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
33%

ha még tanulsz, kérhetsz rokontartást a bíróságon


amúgy meg mehetsz dolgozni


apáddal mi van?

tulajdonjogod van a házban/lakásban?

2015. szept. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
11%
Szép is az ilyen család. :D
2015. szept. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Fiatalon szült és azt mondta ,hogy ő élni szeretné az életét.

3 éves voltam mikor anyukám és apukám elvált. Azóta nem tudok róla semmit azt sem ,hogy hol lakik gyerektartást nem fizet így sajnos nem tudok hozzà menni.

2015. szept. 3. 00:16
 5/29 anonim válasza:
69%
Nem tudom pontosan, ezt illetékes helyeken kell megérdeklődni. De én úgy tudom, hogyha nincs önálló jövedelmed, tanulói jogviszonyod van, és a szülők házába vagy bejelentve (ha ez a 3 egyszerre teljesül) a szülőnek vannak kötelességei feléd de nem vagyok benne biztos. Én elsősorban az iskolában érdeklődnék, de különböző, gyermek vagy fiatalokat segítő szervezetből kérdeznék meg illetékeseket.
2015. szept. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Tulajdon jogom nincs a lakásban mert anyukám és az ő testvérei nevén van a lakás. (5en vannak testvérek)
2015. szept. 3. 00:18
 7/29 anonim ***** válasza:
53%
Én finoman emlékeztetném rá hogy csak rátok számíthat ha megöregszik. Ha ez sem segít én venném a sátorfámat.
2015. szept. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
Anyádtól is kérhetsz rokontartást. Menj be a bíróságra ügyfélfogadási időben, és kérdezd meg, mi ennek a menete. Érdeklődj az Államkincstár helyi fiókjánál is, ha nappali tagozaton tanulsz, 20 éves korodig saját jogon kérheted a családi pótlékot tudomásom szerint.
2015. szept. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%

Beszélj valamelyik tanároddal, segítsen neked.

25éves korodig jár gyerektartás,-ellátás ha nappali tagozatos vagy.

Ne szégyellj segítséget kérni a suliban, gyorsabban tudnak intézkedni. Legalább kolesz, vagy valami ingyen lakhatás, menza, stb. Szorítok neked.

2015. szept. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
98%

Nem tehet ilyen simán ki anyád. Persze nem kötelező veled megosztani a lakását, de téged onnan eltávolítani nem ilyen egyszerű, hanem kényszer kijelentenie kell, és még az sem olyan egyszerű:


[link]

2015. szept. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!