Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik engedhetők meg egy gyerekn...

Mik engedhetők meg egy gyereknek és miket kellene inkább megengedni ezek közül? Hol van a határ?

Figyelt kérdés

Gyakori példákról, esetekről lesz szó, ahol erősen feszül a határ az elfogadható és elfogadhatatlan közül:


1.) Egy 12-13 éves lánynak megengedhető, hogy intim szőrtelenítésen vegyen részt és hogy borotválja/gyantáztassa magát mindenhol.


2.) 12-14 éves kortól megengedhető egy lánynak, hogy hajat fessen (bármilyen színt)? És egy fiúnak?


3.) Általános iskolába menő gyerekeknek (7 éves kortól) szükségük van iPhone-ra/okostelefonra? És 14 éves kortól? Állítólag fejleszti a gyermekek komminkációs képességeit és elősegíti a beilleszkedést.


4.) Egy 18 éves gyerek a szüleitől kapott és összegyűjtött pénzből tetoválást varrat. Joga van hozzá vagy súlyos hiba volt a részéről?


PLUSZ (+): Óvodás (5 éves) lánynak ki szabad lakkozni a körmét? Mérgező és megvetendő vagy aranyos?


Intim/nemi szőrtelenítés, IPhone/okostelefon, hajfestés (akár extrém hajszínekkel is), tetoválás megengedhető, tetszetős, vagy tilos szerintetek? Hol vannak ezekben a sarkalatos kérdésekben a határok? Felelős ezekért a szülő?



2015. szept. 9. 17:04
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*...elfogadható és elfogadhatatlan között
2015. szept. 9. 17:05
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

1. a., ha tényleg nagyon látszik a szőr és zavarja/csúfolódás tárgya lehet akkor megengedném b., intim szőrtelenítéssel kicsit várjon, ha ott is zavaró, sok a szőr akkor bikinivonalon mehet


2. 14 évesen megengedném, nekem is akkor lett először bemelírozva a hajam.


3. nincsen egy 7 éves gyereknek szüksége Iphonra se okostelefonra. Középiskolásoknak okostelefon igen, mindenkinek van.


4. mivel nekem is elég sok tetoválásom van így biztosan nem akadnék ki a gyerekemre


5. ha pl. nyári szünet van vagy valami alkalom ahova megyünk, nem tartom kizártnak, hogy kilakozzam a körmét. 1x 2x alkalomtól semmi baja nem lesz.

2015. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdést is elrontottam, milyen figyelmetlen vagy: "...miket kellene inkább megtiltani ezek közül?"
2015. szept. 9. 17:14
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

1, ha a lánynak túl erős a szőrnövekedése, akkor megengedett és ajánlott. Nekem is az volt, egész évben nadrágban jártam, anyám meg elintézte annyival, hogy az semmi. Az nem érdekelte, hogy én szenvedek vagy csúfolnak. Nem mindenkinek pihéi vannak. Sportoló gyerekeknél szintáén előfordulhat, hogy szükséges.

3, egy 7 évesnek egy egyszerű telefon jól jöhet, de okostelefonra nem hinném, hogy szüksége van. 14 éves korban viszont már simán kaphat egy drágább telefont ha van rá pénz.

A többi témán sosem értettem, hogy miért problémáznak. Csupán annyi a érdés, hogy lesz-e ezektől akárkinek akármi baja? Nem. Mi baja lesz a gyereknek egy tetoválástól vagy színes hajtól? Semmi. A környezetének szintúgy. Akkor meg? Tök felesleges ilyeneken megbotránkozni.

2015. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%

1.) Ha annyira akarja, akkor igen, bár én megpróbálnám lebeszélni erről a nézetről, és amúgy is felesleges. (Egyébként sok ember nem tudja, de a szőr olyan, mint a haj: minél többször levágatod, annál "dúsabb" és "vastagabb" lesz. :/


2.) Nem, semmilyen színt. Persze, most még jól néz ki és figyelemfelkeltő, 20 évesen meg töredezett, elvékonyodott, egyáltalán hulló haja lesz, mert a hajfesték alapból mérgezi az emberhaját, ezt csak az igazán ...ok nem tudják. Fiúknál ugyanez.


3.) Nem, nem kell neki. Mert minek? Semmit sem fejleszt, csak roncsolja az emberi agyat, és egész nap előtte ül, semmit sem fog sportolni. :/


4.) Végül is van joga hozzá, de ugyanaz a véleményem róla, mint az első kérdésről.


5.) Beteges. Én sosem festeném ennyi idős gyereknek a körmét, csak mérgezi vele a testét.


Örülök, hogy válaszolhattam a kérdésekre. ^^

2015. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

*vagyok (ha még egyszer elrontok valamit, én nem is tudom...)


Jó válaszok nagyon jók, mindenki elmondja, hogy mit gondol, és jól, látom, nem csak egymásnak egyetértő válaszok vannak. Nagyszerű, szépen alakulnak a dolgok. :)

2015. szept. 9. 17:23
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

1./ Nem. Maximum láb, hónalj, szemöldök(ha olyan) meg esetleg kétoldali fazon.

2./ Egyiknek sem.Sem lánynak, sem fiúnak.

3./7 éves nem. Semmilyen mobilra (suliba az ofőnek ugyis le kellene adnia), ha a szülők kísérik a gyereket, és érte mennek.14 éves kortól a szimpla mobil, suliba úgyis ki kell kapcsolni, használni tilos, arra meg hogy a gyerek bejelentkezzen, hogy odaért a suliba, meg indul a suliból, meg a haverokkal való csevegésre egy normál telefon pont elegendő.


4./ A szülők részéről hiba, hogy nem mutatják meg hogy egy ilyen tetko mily "szépen" néz ki egy 40-es, 50-es,60-as, 70-es években járó emberen. Mert ha megmutatnák akkor a gyerek megundorodna a látványtól és esze lenne, és nem menne a csordaszellemmel. Hanem tudna nemet mondani rá.És nem is lépi meg az, akinek ezt megmutatják. Az nem is csinál magából egy kivart majmot.


Plusz: Nem. Azért mert anyukának annyira cuki, hogy a gyerek őt utánozza, azért az 5 éves gyerek még kisgyerek, és nem is mutat rajtuk jól, inkább visszataszító egy kifestett lábköröm, és kézköröm ilyen korban.

2015. szept. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Komolyan mondom, ahelyett, hogy könyvet olvasnál vagy filmet néznél... elmennél sétálni.
2015. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

1, én nem kértem engedélyt mikor szőrtelenítettem magam..de ha lenne gyermekem akkor szemőldők,hónalj,láb-at megengedném neki


2, nekem volt melír a hajamba 14 évesen, így a gyermekemnek is meg engedném(csak lánynak)


3,Lenne telefonja de tuti nem méregdrága..és nem iphone..ha "menőbb" telot akar majd gyűjt rá


4, 18 éves már felnőttnek mondható...és bármikor varrathatna magára hisz nem tiltható meg



5, max szünetbe lakkoznám ki a körmöt amgymeg nem

2015. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

1.) Szőrtelenítheti magát, intim gyantázásnál meghúznám a határt, azt már ne. Én hormonális "beteg" voltam, mindenhol fekete erős szőr és több tucatnyi csúfolás...


2.) 14 évesen max melír (nekem is ballagásomon volt először), a hajfestést ellenzem, nagyon roncsolja a hajat. Ha fiú, akkor is ez van, max néha véletlenül kinevetném.


3.) Attól fogva lehet telefonja, amikor önállóan jár iskolába és nincs kísérgetve, addig nem szeretném.

14 évesen okostelefon... Szerintem ez attól függ majd, hogy "milyen lesz". Szóval nem fogok csak azért azt venni, mert mindenkinek az van és azt nyomkodják óra közben, majd naponta bejárkálni, hogy adják már vissza neki.

A kommunikációs készséget remekül fejleszti az olvasás is (sőt, ez nem rontja a helyesírást sem), de ebben elfogult vagyok. A beilleszkedés meg nem az, hogy ülnek körben és mindenki a telefonjába mélyed, ahelyett, hogy egymással beszélgetnének (tapasztalat).


4.) Nekem is van tetoválásom a derekamon. Arra megkérném, hogy gondoljon a jövőjére, ruhával könnyen eltakarható helyre varrasson és fontolja meg alaposan a mintát.

Még arra is megpróbálnám rávenni, hogy várjon 1 évet: ha még mindig azt a mintát szeretné, akkor segítek egy jó szalont is keríteni.

Még reagálva egy korábbi hozzászólásra: az ember öregszik. Most az emberek rohanjanak plasztikai műtétre, mert hogy néznek már ki a nevetőráncos szemek? Az emberek változnak, ez egy természetes folyamat. Miért szégyelljek egy mintát, ami erőt adott fiatalként, hogy kitörjek egy pusztító környezetből és emlékeztetett, hogy sose lépjek vissza? Büszkén fogom viselni, mert nem az a lényeg, hogy hogyan fog kinézni 60 éves koromban (ekkor úgyse fogok bikinit viselni), hanem a története, a múltja, az életem.


5.) Én nem szívesen lakkoznám ki, de ha megkérne, akkor 1-1 különlegesebb alkalomra max évi 1-2 alkalommal megcsinálnám.

2015. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!