Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen az édesanyám velem?

Miért ilyen az édesanyám velem?

Figyelt kérdés

Nos, 17 éves leszek, de az édesanyukám még mindig úgy kezel engem, mint valami csicskát.

Dolgoztam nyáron, kerestem egy kevés pénzt(alig 20.000Ft-t),amit az iskolára fordítottam, meg ruhákra.

Édesanyámtól amikor reggelente pénzt kérek ételre, mindig azt mondja, hogy ott a pénz, amit kerestem és azt vágta a fejemhez, hogy "Hogy lehetsz te ennyire szemét, hogy arra nem vagy képes, hogy eltartsad magad?".

Ez eléggé rosszul esett, mert azt gondoltam, hogy legalább abból a kevés pénzből veszek magamnak egy kevés ruhát (mert az édesanyámtól már vagy 3 éve nem kaptam ilyenekre pénzt, ha adott is mindig azt mondta minek nekem másik ruha ott vannak a mamád kinőtt ruhái). Nem vagyunk szegények se, de egyedúl apukám ad úgy pénzt (max. 5000Ft-t), hogy kielégítsem a szükségleteimet.

Meg kellett vennünk még plusz 4 könyvet és arra is azt mondta, hogy minek nekem az (érettségi miatt kell és mindenkinek meg kell vennie). Osztálypénzre semmit nem akar adni, mindig azt mondja "Hát húzzál dolgozni, majd megkeresed magadnak!". És van olyan hétvége, amikor a tanulást férredobva dolgoznom kell valahol, hogy kifizessem az osztálypénzt (de ha aputól merek kérni, akkor anyu megfenyegeti aput, hogy ha ad nekem, akkor elválik tőle meg engem is meg öcsémet is elvesz tőle). És ez szinte minden nap lejátszódik, főleg azóta, amióta a bátyámbak van egy nála 10 évvel fiatalabb barátnője.

Arra a lányra költ anyukám, Karácsonyra egy laptopot kapott anyutól, öcsi egy halom játékot, tesóm 20.000Ft-t én pedig egy tábla nugát csokit, az én barátom meg semmit sem. Nagyon rosszul esik, küzdök a tanulással, mert ugye nem hagy tanulni sem, mindig vagy öcsémre kell vigyázzak, vagy dolgoznom kell az osztálypénzért meg másért ami kell. És ha egy picike szabadidőt szeretnék barátokkal vagy a barátommal lenni vagy tanulni, mindig csak azt mondja, hogy "Te nem mehetsz sehova, azt csinálod amit én parancsolok!" és amikor megkérdezem, hogy hogy van ez, hogy a bátyám meg minden éjszaka a barátnőjénél alszik (aki amúgy nevelőszülőknél lakik /és a nevelőszüleinek nem tetszik, hogy testvérem mindig ott van/) mindig az rá a válasz "Az a lány olyan mintha a lányom lenne, te meg takarodj a pasidhoz!".


Borzasztóan fáj mindez, tart már 2 éve.

Igazából most a barátoméknál érzem legjobban otthon magam (már amennyit ott lehetek), ugyanis az ő szülei érdeklődnek felőlem, törődnek velem, megvédenek és szinte mindenben támogatnak, ahogy a barátom meg az ő bátyja is.


Anyukámnak sírva könyörögtem, hogy mondja el mi a gond velem, mire csak annyit mondott: "Gyűlöllek, takarodj a szemem elől!"


Nagyon rossz ez, és lehet páran elítélnek, de nem tudom hol rontottam el! :'(


Miért ilyen velem az édesanyám???



2015. szept. 10. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd be az önsajnálatot, mert itt nem te avgy a hibás, semmit nem rontottál el, így nincs miért bocsánatot sem kérned vagy haragudni magadra. Ha betöltöd a 18-at, hagyd ott ezt a senkit a francba örökre, ha nem mondja el, hogy mi baja veled, magadtól aligha fogsz rájönni.
2015. szept. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű! Én ezt nem anyának nevezném. Egy ilyen emberre én nem is tudok mit mondani. Ne magad hibáztasd semmiképpen! Egyet értek az 1. válaszolóval, amint tehetee menny el! Mostantól bedd úgy, hogy az a család amit te megérdemelsz, az a barátod és a családja.
2015. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"Gyűlöllek, takarodj a szemem elől!" El kéne menned - apukáddal beszéld ezt meg, hogy lehetne ebből A nyomasztó helyzetből megszabadulnod.
2015. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok: Bocsi a helyesírási hibákért
2015. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó "földbedöngölően", megfélemlítve lettél nevelve... Eleve hogy notóriusan, még ha haragszol is rá "tisztelettudóan" édesanyámnak szólítod.
2015. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 DuplaKV ***** válasza:

Ha még érettségi előtt betöltöd a 18-at, akkor beszéld meg barátod szüleivel, hogy átmenetileg náluk leszel.

Ha csak utána, akkor keress magadnak munkát (akár egyetem mellett), és menekülj otthonról. Talán édesapád tud majd segíteni benne.

Amint nagykorú lettél, anyukád már nem tud ellene tenni. Ha háborogna, akkor közöld vele, hogy ott a "lánya", csicskáztassa azt.

2015. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Úr isten nagyon sajnállak és még édesanyának nevezed... ha nekem ilyen anyám lenne, akkor mikor hazaérnék akkor nyomatnék neki 2 pofont, leülnék a kanapéra és megparancsolnám, hogy hozzon inni vagy még fog kapni kettőt...
2015. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Huzz el a pasidhoz egy rövid időre,talán észbekap. Ez nagyon rossz érzés lehet...
2015. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok!
2015. szept. 10. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!