Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Konzervatív gondolkodás 18...

Konzervatív gondolkodás 18 éves kor alatt ellenezni, hogy a gyerek szexuális életet éljen? Ostoba az, aki 14 éves kortól már nem bánja, hogy mit csinál a gyereke?

Figyelt kérdés

2015. szept. 16. 11:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, konzervatívnak konzervatív gondolkodás, de ugye mindenki úgy gondolkodik egy témáról, és olyan véleményt alakít ki róla, ahogy és amilyent akar, és el is mondhatja.

Megakadályozni meg - lássuk be - szerencsére úgysincs módja...

2015. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
63%

9-es, akkor melyik az a korosztály, amikor már felelőtlenül dughatnak?

Szerintem meg a saját testével mindenki maga rendelkezik, nem gondolom, hogy ebbe bármelyik szülő bele szólhatna. Normális nevelés mellett nem fogja egy gyerek se naponta váltogatni a partnerét. És inkább "élje" ki magát valaki ezen a téren is fiatalon (amíg nincsenek kötelezettségek) mint később a házasságban jöjjön rá, hogy mennyi mindenről maradt le.

2015. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%

A 14 és a 18 éves kor között azért van átmenet. És igen, én nagyon konzervatívnak gondolom azt, ha valaki 18 év alatt ellenzi. És ha elfogyasztjátok a tortát a 18. szülinapján, onnantól lehet? Miért, mi változik meg akkor, ha a gyerek betölti a 18-at?


Még kicsit a gyerekeim, de úgy gondolom, hogy nem fogok tiltani nekik semmit, inkább megpróbálok mindent érthetően elmagyarázni. Beszélni nekik az érzelmi részről, a megfelelő védekezésről...stb.


Szerintem ha van hozzá partner, és meg akarja valaki tenni, akkor úgyis megteszi, és sokkal jobb, ha otthon nyugodt körülmények között.

2015. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
14%

#10: A pszichológus ugye azt is mondta, hogy hagyni kell a 14-16 éves gyereket, hogy valami kocsmában hajnalban rosszullétig igya magát? Kétlem.

Még jó hogy kidobtak benneteket akkor, én előbb orvost hívtam volna az észlény barátnődhöz, + jeleztem volna a megfelelő helyen, hogy részeg gyerekeket piával szolgálnak ki az adott helyen.

2015. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

14-es: Nem, ezt így nem mondta. De volt olyan, hogy az egyik osztálytársam azt mondta ezen a beszélgetős órán, idézem: "Szerintem nem baj, ha néha becsúszik, hogy s.gg részegre iszom magam." (Ezt a mondatát soha nem fogom elfelejteni. :) )És nem akarok hazudni, nem tudom mit válaszolt erre pontosan, de az biztos, hogy egyetértett.

Én egyébként egyáltalán nem a szélsőségekről írtam. Ha valaki szinte már alkoholista ilyen korban, vagy drogozik, vagy ha két hetente cserélgeti a pasiját, akkor azt persze, hogy le kell állítani. De azzal szerintem nincs semmi baj, ha valaki élvezi a zenét, és reggelig táncol egy szórakozóhelyen. Mégis az a szülőnek mivel lesz jobb, ha mondjuk egykor haza rángatja a gyerekét? Csak jól érzi magát... Azzal sincs baj, ha megiszik ilyen bulik alkalmával 2-3 pohár bort, vagy sört, vagy akármi mást ha a mértéket tartja. És igen, nagy ritkán belefér, hogy ez a mérték nincs meg. Talán te még soha nem voltál részeg? Vagy soha nem hibáztál semmiben?

És egyébként ezt most lehet nem fogod elhinni, de attól leírom. Azon a bulin sem azért lett rosszul a barátnőm mert annyit ivott volna, hanem mert annyira teleettük hamburgerrel magunkat buli előtt, hogy valószínűleg az a pia amit ivott felkavarhatta a gyomrát.

2015. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%

Engem a nagyszüleim neveltek, 20 évesen volt először komolyabb kapcsolatom és szexuális életem. Ezért is leqrváztak és eltiltottak a barátomtól, 21 évesen..

Este 10-kor bejöttek a szobámba és hazazavarták a páromat, akivel épp tévét néztünk. A szexuális felvilágosítás annyi volt, hogy a "szex szar, de ha mégis megkedvelem, akkor qrva leszek, mint az anyám". Ja, egy Gólya hozza című könyvet nyomtak tizenévesen a kezembe.

Amikor elkezdtem menstruálni, a fogadtatás olyan volt, mintha bűnt követtem volna el.

Eredmény: a szexuális életem a végletekig ambivalens lett, eleinte kerültem, nem élveztem, ezen évek alatt sikerült javítani, aztán később meg volt, hogy fűvel-fával lefeküdtem. Nem mentem férjhez, nem lett gyerekem, 4 éve egyedül élek, előtte egy bántalmazó kapcsolatból nem tudtam kilépni (nem ütöttek-vertek, csak verbálisan, és kétszer kaptam pofont..).

Most már abszolút nem vágyom kapcsolatra, egyedül fogok felfordulni, de ezért nem a nagymamámra haragszom, hanem az anyámra, akit nem is ismerek. Soha nem tudnám megbocsájtani neki, hogy megszült.

2015. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
48%
Előző, és nem tudtad volna 18 évesen otthagyni a fenébe a "csak jót akaró" nagyszüleidet? Vagy te vagy a párod nem tudta határozottabban leállítani őket?
2015. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
94%
Egyrészt nem neveltek önállóságra, másrészt a párom is egy szobában lakott a testvérével. Annyi pénzünk nem lett volna , hogy albérletbe költözzünk. Hozzáteszem, később azért engedékenyebb lett a nagymamám, talán beletörődött, hogy ez az élet rendje.
2015. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%

szerintem se mindegy milyen helyzetben teszi. 18-20evesen is kihasznalhatjak az első alkalommal, de 14 evesen is lehet, hogy egy olyan komoly kapcsola van, ami évekig tart majd, és jó emlekkel gondol vissza a szüzesség elvesztesere.

én nem tiltanek semmit, igyekszem a jó viszonyra amikor bátran fordulhat hozzám.

az én szüleim úgy hitték, hogyha nem beszélünk a szexről és nem engednek fel a baratomekhoz, akkor nem is fogjuk.. így jött a hazudozas, suliból lógás stb.. azóta már felnőttem és nem vagyok rá büszke. ezért is törekszem arra, hogy a gyerekemet ne tiltva neveljem.. azzal hazudni tanítom csak

2015. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
13%

Nem hinném, hogy konzervatív. A jó szülő nem tilt de nem is enged.

Engem ilyen téren nem világosítottak fel. Anyával sincs jó kapcsolatom. Mivel húgom kicsi ehhez tabu téma. De ha ő nem lenne, sztem akkor is tabu lenne. Nem tudom, úgy érzem ciki neki ilyenekről dumálnia velem…

Már 3-szor hallottam őt meg a barátját(2 szobával alrébb voltak + egy zárt ajtó). De mindegy ez nem lényeges. Meg persze már mindent tudok róla stb.

Én nem szeretnëm 18 éves korom alatt elveszteni. Azért van beleszólása a szülőnek, de nem mondhatja meg!

2015. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!