Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El szeretnék költözni, de...

El szeretnék költözni, de nincs munkám így pénzem se. Így hogyan?

Figyelt kérdés

Van lehetőség arra, hogy elköltözzek itthonról munka és pénz nélkül?

Nem rég végeztem az iskolával, azóta keresem az állásokat, de sehol nincsen semmi, ami meg lenne, azt meg már betöltötték...

Két testvérem már nem lakik itthon egy jó ideje, de nekik van pénzük, meg melójuk.

Anyámmal és apámmal lakom itthon, apámat keveset látom mert sokat dolgozik, anyám meg többet van itthon, és folyton engem szapul, hogy semmire kellő vagyok, munkanélküli vagyok, ő tart el engem, buta vagyok, tudatlan, tájékozatlan, nem értek semmihez és a többi és a többi...

Most csinálom a jogosítványt és jelentkeztem egy OKJ-s képzésre is. Mellette ilyen alkalmi munkákra jelentkezem, ha éppen van.

Viszont közben folyton keresem az állásokat, amit elvállalhatnék főállásnak, rendes fizetéssel, de nehéz, mert 3 évig dolgoztam egy helyen, és azt úgy... megszoktam és most félek az új dolgoktól. Lehet ezért is megy nehezebben a munka megtalálása...

Az elköltözés meg úgy jött ide, hogy zavar, hogy anyámék mindig piszkálnak, és lehet hogy próbálnak segíteni és hajtani hogy menjek keressek, csináljak valamit, de közben azt veszem észre hogy hatalmas teher vagyok (amit megértek mert nem keresnek sokat), és azt szeretnék, hogy végre húzzak el innen.

Igaz anyám mindig mondja, hogy lehetek itthon, hogy ők segítenek mindig stb, de mellette meg megy a zaklatás.

Én érzem, hogy ők azt akarják hogy elmenjek, de nem tudom hogyan, hova.

Esetleg tudtok valamit tanácsolni? Mi tévő legyek ebben az esetben?

Komolyan szeretnék elmenni. De mit tegyek hogy ne féljek az új dolgoktól? Hogy engedjem el magam?

A segítségeteket megköszönöm.

20/L



2015. szept. 17. 12:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Az ilyen válaszoktól most kérlek titeket hogy kíméljetek... Nem vagyok holmi riherongy, hogy így lehessen velem beszélni, és hogy ilyen válaszokat adjatok. Normális kérdést tettem fel, normális választ várok.


A jogosítvány nagy részét a félretett pénzemből én fizetem, a többit anyu, és ezt ő ajánlotta fel.

2015. szept. 17. 12:36
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan munkat keress ami biztositja a lakhatast.


Diakmunka is szobajohet ha elkezdesz egy sulit. Megbeszelheted anyudekkal, hogy nem adsz abbol haza hanem egy szamlara gyujtod es par honap mulva abbol mesz el.


Vagy ha talalsz egy akarmilyen munkat, abbol is felreteszel es kesobb koltozol el...

2015. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

menjél ki kulfoldre. babysitternek, házvezetononek, vagy gyárba...arra pont jo lesz, hogy lesz hol laknod és még pénzed is lesz. a jogositványt meg folytatod akkor, amikor visszamész Magyarországra.


(én is ezt csináltam 19 évesen, azota is kulfoldon élek)

2015. szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

akkor mégis miből akarsz költözni??

ha se munkás

se pénzed

adjunk pénzt? gyűjtsünk?

am vállalj el akármilyen melót és akkor nem fognak csesztetni. de te csak durcizol és már cuccolsz el

2015. szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne parázz az új dolgoktól ennyire már! Miért, mi történik veled egy munkahelyen? Megesznek? Igen, suta leszel, igen, béna leszel, igen mindenki téged fog bámulni, és? 3 napig, aztán ennyi. Egyáltalán ne engedd el magad, igenis figyelj oda, hogy normális legyél. Pont az kell, hogy első nap elengedd magad :)


Önkormányzatnál voltál már?

2015. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Van de nehéz.

Én egyszer az ország másik végén találtam munkát, ahol albérletet biztosítottak (persze nem ingyen és nem azonnal. Kb 3 hét munkás szállón volt).

Próbálkozzál multiknál. Lehet nem sok pénz, de legalább keresnél és eltartanád magad.

Mitől félsz? Pár nap és megszokod az új munkahelyet.

2015. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt, hatha szobajohet az esetedben:

[link]


Ehhez az kell, hogy munkat talalj valahol jo messze a mostani lakohelyedtol ha jol ertelmezem.

2015. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Fiatal vagy nem szabad félned az új dolgoktól. Ha helyben nincs állás, pályázz meg távolabbi városokat ahol találsz munkát, és úgy költözz el, hogy legyen állásod. Ha már megegyeztél a munkáltatóval akkor már kereshetsz albérletet, sokan többen vesznek ki közösen albérletet, mert úgy kevesebb költség jut egy főre. Sok helyen vannak gyárak ahova nem kérnek szakképzettséget, sok fiatal ilyen helyen dolgozik. Szóval pozitívan állj a dolgokhoz, és tenned kell érte, hogy jól alakuljon az életed.
2015. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
munkaügy, nekem így lett munkám.Elmész mutatnak lehetőségeket,nem a legjobb de legalább van.
2015. szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat!
2015. szept. 17. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!