Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek én reagálom túl...

Szerintetek én reagálom túl vagy jogosan esik rosszul? Hogyan kezeljem ezt, hogy ne bántson a dolog?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy a szüleink elég nagy különbséget tesznek köztem és a húgom között. Ő azt tanulja, amit anno apum tanult, ugyanarra az egyetemre jár, ahova a szüleink anno. Nagyon kivételeznek vele, dicsekednek is vele, rá büszkék, rám pedig úgy érzem, hogy nem. 26 éves nő vagyok, önállóan megállok a lábamon családi segítség nélkül, van munkám amiért én küzdöttem meg és meg is állom a helyem, emellett nekem is van főiskolai végzettségem. Ennek ellenére mégis úgy érzem, hogy engem nem értékelnek, rám nem büszkék. Húgom most tett sikeres vizsgát, erre apum szétkürtölte interneten, hogy milyen büszke rá, de ezt a húgommal egy közös kép kíséretében tette. Ami furán jött le nekem, mivel mindketten rajta vagyunk, de szövegbe meg csak azt írja, hogy rá milyen büszke. Lehet gyerekes vagyok most, de rosszul esik, hogy ők a családom és semmire sem tartanak. Előző munkahelyemen beosztott voltam és anyum akkor is azt adta elő másoknak, hogy főnök vagyok, mintha szégyellte volna megmondani hogy mi a munkám. Bokdog párkapcsolatban élek azzal nincs gondom. Viszont azzal igen, hogy mikor megyünk a rokonokhoz azt kell hallgatnom,hogy agyba főbe dicsérik a húgomat,szinte felmagasztalják. Amúgy ő sem volt sosem kitűnő tanuló, csak egy erős 4-es, úgyhogy sosem értettem mire ez a nagy ajnározás. Mindenesetre örülök, hogy sikereket ér el, de az bánt, hogy bennem nem látnak semmit és nem büszkék, pedig nincs miért szégyenkeznem.
2015. szept. 19. 18:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy én mindig is önállóbb voltam, mint a húgom. Vele még mindig mindent együtt kell intézni, mert semmit nem intéz el egyedül.
2015. szept. 19. 18:15
 2/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy,mert kaphat az ember bármilyen dícséretet bárkitől, mindig a szülőktől kapott elismerés a legédesebb.

Ez sok családban így van,hogy az idősebb gyermek úgy érzi,őt kevésbé ismerik el,elhanyagolják.

Ez nem biztos, hogy tudatos a szüleid részéről.

Felnőtt ember vagy,ha normális az önértékelésed, én úgy gondolom túl fogsz tudni ezen lépni.

Boldog párkapcsolatban élsz,főiskolát végeztél, van munkád!

Nincs semmi baj :)

Nyugodtan beszélhetsz erről a szüleiddel,egy alkalmas pillanatban, felnőtt emberek vagytok.

2015. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
hat nem latszol 26 evesnek, mintha 16 eves lennel es a 15 eves hugoddal vitatkoznal XD
2015. szept. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát elhiszem, hogy rossz érzés, de meg lehet az is, hogy téged már felnőttként kezelnek, és nincs szükséges ennyi dicséretre - "lelki támaszra". De az lényeg TE tudod, hogy önálló vagy saját életet élsz, nincs szükséged mások megerősítésére, és ez jó dolog. Erre törekedj. Azt meg, hogy leterkózza, a melódat nem értem. Nincs semmi szégyellni való semmi munkában..
2015. szept. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszakot. Kedves 3-as igazából ez már régen is így volt, hogy vele kivételeztek megdicsérgették, nem csak most. Igazából a szüleimmel ezt meg sem tudom beszélni, mert vakvágány. Olyankor azzal jönnek, hogy nem kell rá féltékenynek lennem, mert engem is szeretnek stb, de amúgy maguktól 1x sem mondják hogy büszkék rám.
2015. szept. 19. 18:30
 6/6 anonim ***** válasza:
az érzés jogos, de a küszködés tök fölösleges, max annyit tehetsz ,hogy egyszer amikor mindenki ott van el mondod az érzésedet és kijelented,ha egyfolytában ajnározzák a beszélgetések alkalmával a húgodat,úgy hogy téged számba se vesznek akkor felállsz és kimész és ezt addig teszed amíg le nem állnak.Vagy azt csinálod amik a felnőttek,dicséretnél eltereled a szót és nem figyelsz rá,de nem közlöd a problémád hanem felülemelkedsz rajta.
2015. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!