Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális dolog ez, hogy így...

Normális dolog ez, hogy így szeretnének hozzánk jönni, és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Közel lakunk a férjem én és a kisbabánk a férjem szüleihez. Ennek ellenére mindig úgy voltak a vendégeskedések, átmenetelek, hogy előtte egyeztettünk pár nappal, megbeszéltük, hogy kinek jó, és akkor átmentünk vagy ők ide, vagy mi oda. (kb. kéthetente mondjuk) Az én szüleimmel is előre meg vannak a látogatások beszélve, akár már egy héttel is telefonon. Mi vállalkozók vagyunk, ezen kívül is végzünk egyéb önkéntes munkát, ami miatt "határidőnaplóval" élünk, a heteink tele vannak programokkal, és van egy egy évesünk meg egy pocaklakónk, a kicsi 8 körül megy aludni.

Lett egy sógornőm pár hónapja, nagyon kedves, anyóséknál laknak félig a férjem bátyjával.

Rendszeresen az történik, hogy szólok neki, hogy tettem férre babaruhát, vagy más dolgot szeretnék neki adni, vagy bármi miatt majd ekkor és ekkor jöjjön át, általában felajánlom neki, hogy válasszon két napból. Ő ehhez képest, fogja magát, és este 8 előtt ici-picivel idetelefonál, hogy ők most erre járnak, és akkor ők feljönnének. Én pedig meg szoktam mondani, hogy hát most nem vagyunk itthon, vagy most nem jó.

Azt is előre elmondtam, hogy a baba miatt hozzánk 7 után nem jön senki, mert neki ilyen a napirendje, illetve, egy példa. hogy válasszon csüt. vagy pénteken jön. Erre akkor minek telefonál oda kedden este?

Ez most a 3. vagy 4. ilyen eset.

Én vagyok túl rugalmatlan?

Ha nem, akkor hogy kezeljem ezt le? nem cél, hogy bántsam őt, egyszer elmondtam neki a dolgokat, mintha csökkent értelmű lenne.... szóval mit tegyek?

Köszi!


2014. ápr. 9. 06:19
 1/9 gömbicica ***** válasza:
47%

A hiba szerintem nem a Te készülékedben van!

Mikor az ember szükös napirend szerint él (tudom, mi is vállalkozóként élünk, van ennek a dolognak pozitiv és negativ oldala is.) de neki is jobb, ha szivesen fogadják nem?

Én a saját gyerekemhez nem megyek át későn soha. sőt! még napközben is ritkán. na nem azért, mert nem szeretnék, de ha anyuka átnéz az emberen kinek van kedve oda menni? még ha még oly nagyon is szereti az unokáit?

Ha meg meghiváson vagyunk, akkor is msx 8 órakor eljövünk. a barátok ott csacsognak még fene tudja meddig(

én tiszteletben tartom azt a kis szabad időt, mig együtt lehetnek, és elköszönök.

2014. ápr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Mindkettő..

Vagyis a sőgornőd fura,mde te sme vagy túl rugalmas, ezt annak ellenére mindom, hogy én is határidőnaplóval élek..minden őrám be van osztva..


Tehát a sőgornőd, de a sógorod sem érti ezt, viszont elmondtad így kerek perec, hogy neked csak akkor jó..nem csak akkor lenne jobb?

Mert amit a sőgornőd csinál én is szoktam, de ilyen esetben természetesen nem szeretnék bemenni, vagy csaka. Köszönésig zavarjuk meg a családot..elhozzuk vagy beadjuk amit megbeszéltünk, ennyi...

Tehát szerintem ebben semmi nincs, hiszen ha úgy megyünk át, akkor mi is legalább előzőnap megbeszéljük,mritkán aznak, mert éppen este ráérünk..

Igaz mi szoktunk gyerek napirendtől függetlenül is menni, hiszen gyerek fürdik( 3,4 éves) aztán mennek eludni fél őra mesével, mi addig elvagyunk a másik szülővel... De ez más kérdés


Tehát ilyen esetben én lazán egmondanám, hogy otthon vagyunk, de nem alkalmas az idő, csak kiadom a "babrucit" és megbeszeljük, hogy mir tzdunk talalkozni, hiszen mindtam, hogy most nem jő...

Vagy azt hogy nem rakrtam g össze a " babruháat" és erre most nincs is időm, jöjjenek inkább a megbeszéltek szerit..

Így e is rugalmas vagy, mpeomisszumpékes, és valahol mégis helyreraktad, hogy kapjon fejhez...(hacsaknem ő is úgy gondolta, hogy arra jár csak beugrik köszön eljön, mert jó, vagy jobb viszonynál ez gyakori)

2014. ápr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Én nem élek napirenek szerint és gyerekem sincs... De én hozzám sincs járkálás este! Én nem szerettem soha az ilyet... Korán kell kelnünk a munka miatt igy mi este már csak kettesben szeretünk lenni... Anyukámhoz haza járok majd minden hétvégén az egyik nap, de ebéd után 2 körül jövök haza mert tudom hogy ők is szeretnek pihenni délután... Szerintem nem veled van a hiba! Főleg hogy rokon, tudhatná hogy milyen napi renddel éltek és nem pofátlankodik oda este, pláne hogy gyerek is van! :)
2014. ápr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Hozzánk a rokonok bármikor jöhetnek. Ha valami miatt nem alkalmas, megbeszéljük és akkor nem maradnak itt. A gyerekeket pedig nem altatjuk félórákat. Letesszük az ágyukba, és alszanak szépen. Ha úgy adódik, hogy valami okból jönnek, akkor megvárják, amíg letettük a gyerekeket.

10 percet te is szánhatsz a sógornődékre.

2014. ápr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Rengetegen vannak akik visszaélnek a többiek idejével és a türelmével.


pl. kulturált ember este már nem megy látogatóba és nem is telefonál.

Mivel ezek már kihalóban vannak, ezért a magam módján teszek ellene.

Pl. kikapcsolom este a telefonomat.

Nyugi. Megszokják előbb-utóbb.

2014. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Vannak, akik spontanabbak, nekik tobbszor el kell az ilyet mondani, mert nem ertik, hiszen ok nem ilyenek. Annyiszor kell elmondani kedvesen, megertoen, ahanyszor probalkoznak. ,,Kedves toletek, hogy felugranatok, de ahogy mar mondtam, ekkor es ekkor erunk ra, a gyerek mindjart alszik".


Nincs baj azzal, hogy ragaszkodsz a kevesbe rugalmas latogatasokhoz, de mivel sok embernek nem ez a megszokott, ne lepodj meg, ha sokkal tobbszor el kell mondani. Ha rajott a sogornod, hogy tenyleg nem tud ilyenkor feljonni, akkor nem fog hivogatni. En amugy tuti kikapcsolnam ilyenkor a telefont, de van olyan szuroprogram is, amivel be lehet allitani, hogy bizonyos emberek bizonyos idoben ne tudjanak elerni. A ferjemnek be van allitva, hogy 10 utan csak akkor csong ki a telefon, ha valaki egymas utan ketszer hivja.

Az smsre meg ilyenkor vagy csak masnap valaszolnek, vagy megirnam, hogy ,,bocs most nem jo, majd holnap ird meg, hogy a csutortok vagy a pentek jo-e, joejt, puszi" vagy ilyesmi.

2014. ápr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Ja es a vezetekes telefont meg nyugodtan tegyetek melle, anyukam is igy szokta, es mi is igy csinalnank, ha lenne.
2014. ápr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Azok, akinek nincs bunkó rokonságuk, sose fogják érteni a problémádat. Ha telefonál, nyugodtan meg kell neki mondani, hogy nem alkalmasa, majd ekkor és akkor az lesz. Nem vagy köteles beszámolni a napirendedről senkinek, nem is tartozol elszámolással az időddel, elég annyit mondani, hogy nem alkalmas. nehogy már te érezd magad kellemetlenül, mikor téged vesznek semmibe. Megsértődik? Legyen az ő baja, nem vagyunk egyformák. Van, aki nem szereti, ha este zavarják, van, akit az se zavar ha este 10-kor állt valaki be, nincs ezzel semmi gond, mikor ameddig senki nem akarja a másikra erőltetni magát.
2014. ápr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

8assal teljesen egyetertek, nem kell magyarazkodni, hogy miert nem ersz ra, amugyis elmondtad mar egyszer, mondd meg, hogy most nem jo, hivjon maskor.


A tesom szeretett hozzank telefonalni boven este 10 utan is, ahogy a baratnoim is. Amikor dolgozni kezdtunk 40 oraban a parommal, megmondtam mindenkinek, higy este 10 utan nem erek ra. Tesom sokszor hivott ennek ellenere is, en pedig sokszor elmobdtam, hogy nem jo, vagy nem vettem fel a telefont. Egy ido utan szepen mindenki felfogta, pedig nalunk az volt a szokas, hogy mindenki akkor hivja egymast, amikor akarja. Az atszoktatas talan meg nehezebb is, mert addig nem igy volt, de nem csinaltam gondot belole, nem voltam elerheto.:)

2014. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!