Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyzetemben?

Ti mit tennétek a helyzetemben?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném, hogy egy 19 éves, nagyvárosi lány vagyok. Az édesanyámmal, és a bátyámmal élek albérletben. A bátyám nem sokszor van otthon, mert dolgozik, tanul, és ha lehetősége van rá, kikapcsolódik. Én ha hazaérek oktatásról, és az anyukám is megérkezik, mindig összeveszünk. Az anyám (szerintem) sokat iszik. Nem alkoholista, de majdnem minden nap megiszik egy-két sört, vagy bort, vagy felest. Vagy ezt kombinálva. Szerintem ez nem jó. Sokszor agresszív lesz tőle, és elkezd belém kötni. Én ezt nem hagyom szó nélkül. Felhozom hogy túlzásokba esik. Ő erre még inkább dühös lesz, hiszen hogy jövök én ahhoz, "kis taknyos" hogy megmondjam neki 52 éves létére hogy mit csináljon. Szörnyű ez. Ő már elvált apámtól, és elmondása szerint, nem is kell neki már kapcsolat. Mert hogy minek? Csak a baj van a kapcsolattal. Neki elég a három gyereke... Ezzel a világképével sem értek egyet. De ebbe tényleg ne menjünk bele. A lényeg, hogy nincs már olyan nap, hogy ne kapnánk össze, és én ezt nem bírom. A bátyám szerint, ne "b*szogassam" anyámat, mert ő ilyen és kész. De nekem ezt rossz látni. És amikor próbálok vele beszélni, hogy ez nem jó, és változtatnia kellene, akkor ezt támadásnak veszi. És jön a vita. A nővérem már külön él. Ő egyetért velem abban, hogy ez így nem jó anyának, de amikor látogatóba jön, mindig hoz bort. Mert neki borozni van kedve, anya meg iszik vele... És én vagyok a rossz, meg a szörnyeteg, amiért szólni merek érte. Ami pedig a "legjobb", hogy anyámnak csupa olyan barátai vannak, akik isznak. Tanácstalan vagyok abban, hogy mit kellene tennem? Csak hagyjam rá? A költözésen is gondolkoztam, hátha akkor javulna a viszonyunk. Valaki jár egyébként hasonló cipőben? Minden észrevételt, javaslatot, hasznos választ, köszönök. És mennek a zöldek.:)

2015. szept. 19. 20:32
1 2
 1/16 DuplaKV ***** válasza:
90%
A legjobb az lenne, ha elköltöznél. Mondjuk lehet,abba is belekötne, hogy miért mész el.
2015. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazság szerint, ő maga is mondta, hogy: "Ha nem tetszik el lehet menni." :DD szóval meggondolandó. :)
2015. szept. 19. 21:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

feleslegesen próbálod erőltetni

52 éves már nem fog megváltozni csak ha ő is akarja

vagy elfogadod vagy mindig jelen lesz köztetek a konfliktus, de ismétlem te ezen nem tudsz változtatni

2015. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Dzsalj onnan. Ha esetleg helyben nincs munka, akkor gyere BP-re. Bátyádnak annyiban igaza van, hogy kár b***ogatnod a mutert. 52 évesen tisztában van vele, hogy hogyan akar élni. Ő dolga.
2015. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
amúgy ne nyugtasd magad azzal hogy nem alkoholista. Mert alkoholista. Nem attól lesz alkesz valaki ha hányásig issza magát, hanem az aki naponta megiszik akár csak 1 üveg sört is.
2015. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5. válaszoló: Nem tudom. Szerintem ez még nem számít annak. Az édesapám alkoholista volt. Otthon feküdt. Dőlt belőle a szesz szag. És ivott. Az az állapot amiben volt..na azt nevezem "alkoholista állapotnak". Amikor zsörtölődik. Hülyeségeket beszél. Már kora reggel a kocsmába megy. Stb... anyám ettől még messze van. De ennek ellenére, minden alkalmat megragad hogy igyon egy keveset. És a környezete ezt még jobban tetézni. Nem küldhetem el minden barátját a búsba, és mondhatom nekik, hogy vegyenek vissza, és ne itassák az anyámat. Csak ez nekem rossz. Félek, hogy baja lesz. De persze én csak ok nélkül bele kötök, és beleszólok az életébe. Néha azt is hozzám vágja, hogy semmi öröme az életben, ezért iszik. És ilyenkor összeszorul a szívem. És békén hagyom. De ez nem megoldás. Nem tudom mit kellene neki mondanom. Mert mindent támadásnak vesz. Nekem nem baj ha iszik. De gyakran teszi. :/ Pedig jó anya. Mindent megtesz értünk. Néha sz*r gyereknek is érzem magam hogy cseszegetem. :/
2015. szept. 19. 22:30
 7/16 anonim ***** válasza:
pedig sajnos annak számít. ez alkoholizmus, ha feladná a söradagját akkor frusztrált lenne és a többi f#szság, de ne aggódj, én is hasonló helyzetben vagyok. szüleim elváltak, apám meg valószínűleg alkesz, most pl pont a szobájában döglik bebaszva. kénytelen vagyok apámmal élni. suli mellett dolgozni és tanulni és 10e ftból kajálni havonta. Mit tudsz tenni ez ellen? Büdös nagy lfszt. Tanulsz, tanulsz és tanulsz, hogy jó munkahelyed legyen és kitörj. Mindig ez legyen a szemed előtt
2015. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem se szólj bele az életébe. Nem dolgod, és nem is hat rá. Költözz el.
2015. szept. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ha anyád csesztetése helyet nem kezdesz el magadal foglalkozni

keresel barátokat, partnert, munkát és jársz minél többet szorakozni te is ugy végzed mint anyád

anyád se tud uj életet kezdeni ha a felnött hisztis és unatkozó lányával hadakozik

arról nem is beszélve hogy az önbizalmát is tönkre teszed

amit észre se veszel mert az érzelmi szinted egy 13 évesé

nőlj fel

2015. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
7. Válaszolo. Elnezest elore is, most ekezet nelkul fogok irni. Egyreszt, en tanacsot kertem, es semmi kepp nem beszolast. Kepzeld, van munkam, barataim, parom, es eletem is. Nem gondolnam hogy egy 13 eves erzelmi szintjen volnek. Elarulnad miert gondolod ezt? Mert szeretnem, hogy az edesanyam megelje, lehetoleg egeszseges majjal, a jovendobeli gyermekem szuleteset? Igen, valoban csesztetem az edesanyamat. De nem alaptalanul. Es ugy gondolom, az o erdeke is hogy egeszseges maradjon. Egyebkent az ilyen bunko valaszolokbol nem kerek. Valoszinuleg neked nincs mas problemad, csak hogy mast gyotorj, es mergezd a legkort. :)
2015. szept. 19. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!