Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek az onutalat ellen?

Mit tegyek az onutalat ellen?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, a szuleimnek soha semmi nem volt jo. Anyam kislanyt akart, es mivel fiunak szulettem, akar fejre is allhattam, soha nem orult annak amit csinaltam. Apam pedig soha nem volt ott... Csak azert hazasodtak ossze, mert anyam terhes lett, aztan nagyon hamar elvaltak. Apam meguszta a gyerektartast, soha egy forintot nem koltott ram. Ha akartam, latogattam, de soha nem keresett.

Amikor 12 voltam, anyamnak uj baratja lett, engem meg atkoltoztettek a nagymamamhoz. Kesobb az uj pasijai elott letagadta, hogy gyereke van, mert oregiti. Meg sok ilyen volt, nem fogom sorolni.

Az iskolaban is mindig bantottak, habar azert voltak barataim. Sokat jatszottam, jatszom ma is szamitogepes jatekokkal.


Harom eve elkoltoztem otthonrol, kulfoldre. Remeltem, hogy jobb lesz, de nem. Nem nagyon mozdulok ki, habar kemenyen dolgozom. Utalom magamat es az embereket, mindenkiben csak azt latom, hogy elvarnak es kovetelnek, es egymas hatan masznak felfele. A tagabb csaladi kor is ilyen, mindig ki akartak hasznalni, meg olyan iranyba terelni, ami nekik jo. Nem tartom senkivel a kapcsolatot.


Mit tegyek, hogy ki tudjak maszni ebbol az erzelmi godorbol?


2015. szept. 22. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

milyen játékokkal játszol?


elmondom neked a játékok és lehetnek nagy segítségedre!

mennyire bízol magadban? és pontosan mit utálsz magadban? fogalmazd meg :)


22F

2015. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azert valamit csak elertel, ha kint vayg es dolgozol! :) Sokan a hazbol se nagyon mernek kimozdulni, munkahelyuk sincs... Buszke lehetnel magadra, hogy azert elmondhatod magadrol, hogy (gondolom) sajat erobol megteremtetted magadnak az eleted.

En is onbizalomhianyban szenvedek, nem olyan nagymertekuben ugyan, de van ilyen bennem is. Mint meg nagyon sok emberben. Engem is csufoltak suliban, meselhetnek. De ne asd el magad, olvasgass onismereti konyveket, rengeteg sel-help konyv van mar, meg lehet tanulni szeretni onmagad, aki vagy. Tuzz ki magad ele cel(oka)t, kezdj el kuzdeni ertuk es a siker, hidd el, segiteni fog!

2015. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon sokaig wowoztam, nemreg abbahagytam. Most Skyrim-mal jatszom tobbnyire. Nem tudom, jatekok tudnak-e segiteni. Ugy erzem, csak a hamis sikerelmeny miatt csinalom oket es menekulok a valosag elol. A wowban is volt mindig egy uj epic quest vagy uj felszereles ami utan menni kellett. Ha megszereztem, mar nem is erdekelt, kellett a kovetkezo.


Utalom magam mert... Menekulok a valosag elol. Ha szabadnapos vagyok, inkabb jatszom, es probalok nem arra gondolni, hogy vissza kell menni dolgozni. Es ugy erzem, haszontalan vagyok. Nem jutnak eszembe a haz koruli teendok, hacsak a baratnom nem szol ram. Mindig elfelejtem becsukni a szerkenyajtokat, szana-szet hagyom a holmijaimat. Ha elkezdek olvasni egy konyvet, nehany nap utan abbahagyom. Nincsen onbizalmam es nem tudom, mi erdekel. Ha fozni kell valamit, csak acsorgok ott, mint egy szerencsetlen, mert nem tudom, hogyan alljak neki. Teljesen nyilvanvalo megoldasok nem jutnak az eszembe, satobbi.

2015. szept. 22. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Sz*rj le mindent; dolgozz, szórakozz, olvass tartalmas könyveket, csajozz vagy pasizz, ne foglalkozz semmivel.
2015. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a játékokban a sikerélmény ami segíthet...

én is elég sokat wowoztam régen...

de gondolj bele amikor eléred az áhított dolgot, vagy megmutatod a többieknek, hogy te mennyire jó vagy a játékban, mennyire értesz a karakteredhez...

persze az nem a valóság, csak egy játék, viszont a játék által elért sikerélmények sokat javíthatnak a hangulatodon, a másik nagyon nagy előnye a közösség...nálunk pl a klánban elég sok olyan ember volt aki csak este jött játszani, tehát nem egész nap ott ültünk...de mégis tök jó társaság volt...

Én pl online játéknak köszönhetem, hogy elkezdtem programozni...tehát nagyon sok előnye lehet ha jól csinálod :)


a ház körüli dolgokra csinálhatsz emlékeztetőt, a főzés tanulható dolog...

ha rászánsz egy kis időt a játékból akkor simán menni fog :) pl rakhattok a falra egy táblát amire "ragasztotok feladat cetliket" így látod a gép elől is, hogy van még ház körüli teendő...vagy akár ezt programmal is lehet a gépen ami figyelmeztet a feladatra...


Am a játék bizonyos mennyiségben egészséges csak...tehát ha egy nap 15-20 órát játszol az sok...én is régen elég sokat toltam és tudtam, hogy már rossz irányba visz...mondjuk én mellette a gépen dolgozok is, tehát a gépet tudod jó célokra is használni...

2015. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!