Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám mindig csak panaszkodi...

Anyukám mindig csak panaszkodik, hogy kevés a pénzünk, de semmit nem tesz azért, hogy jobb lehessen. Miért?

Figyelt kérdés

Anyukám minimálbérből tart el minket az öcsémmel. Most egy raktárban adminisztrátor, de meg fog szűnni a munkahelye és felajánlották neki, hogy a konyhán ott maradhat, ha akar. De ez egész más munka, és ő a fizikait nem nagyon bírja (kétszer műtötték a térdét). A fizetése ugyanennyi lenne, mint most, csak még többet is kellene dolgoznia, mert mondta, hogy a konyhások hamarabb mennek (most is 7-re jár dolgozni), sokszor túlóráznak és nem kapnak érte semmit. És tegnap nagyon ki volt akadva, hogy mit csináljon.

Én este szétnéztem a neten, és találtunk is 2-3 állást, amit megpróbálhatna. Ma meg már mindenféle kifogásokkal jött, hogy hallotta, hogy az egyik cég el van adósodva, a másikban meg egy olyan ember dolgozik, akit ő nem szeret. De ezt már nagyon rég csinálja, csak most tényleg itt lenne az ideje, hogy váltson, a saját egészségi állapota miatt is, mert tudja, hogy úgysem fogja sokáig bírni a cipekedést és egyebeket. Már nagyon régóta mondja, hogy milyen kevés a pénze, kellene egy jobb munkahely, de soha magától el nem küldött egy önéletrajzot sem, maximum ha én elküldtem helyette. Meg régebben is én néztem neki az állásokat mindig és szóltam, ha találtam valamit, de semmi nem volt neki jó, merthogy ő nem ért a számítógéphez és az mindenhova kell. De szinte soha semmit nem is tett azért, hogy megpróbálja megtanulni vagy valami, csak nem értem, hogy mit vár, hogy majd bekopogtat az ajtón a szuper jól fizető állás, ahol ráadásul semmihez nem kell érteni, vagy mi? Miért nem tesz semmit azért, hogy legalább az esélyt megadja? Abból szerintem semmi nem lenne, ha elküldené pár helyre a jelentkezését, max. nem lesz belőle semmi.

18L


2015. szept. 24. 22:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, de a leírtakból kiderul, hogy anyukád nem túl életrevaló. A lényeg, hogy szeret titeket, ha meg majd saját munkád lesz, akkor csináld jobban.
2015. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%
Hany eves anyukad?
2015. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
47 éves.
2015. szept. 24. 22:25
 4/30 anonim ***** válasza:
74%
Ilyenek azok az emberek, akik mindig a körülményeket okolják. Én úgy gondolom,h minden ember a saját sorsának kovácsa. Anyukád nyilván nem így képzeli. Először rá kéne,h jöjjön,h most csak elvan, aztán egy kicsit tennie kéne azért, h jobb legyen. Sikereket csak akkor érne el, ha megdolgozna értük. Amíg erre nem jön rá, addig hallgathatjátok a litániát. Amúgy az emberek jó része ilyen sajnos. Okulni lehet a példájukból.
2015. szept. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Lehet anyukád depressziós, és úgy áll hozzá, hogy úgyse sikerülne jobb állást kapnia. Segíts neki önéletrajzot írni, mert az nagyon nehéz, és akkor hátha elküldi pár helyre. Lehet belefáradt már az élet nehézségeibe. Apukád nem áll mellette?
2015. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
az egyes nagyon jól összefoglalta. ennél éleslátóbban és empatikusabban én se tudnám úgyhogy csak +1
2015. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem igazából csak éldegél egy lavór langyos vízben. Addig nem fog változni, amíg az Élet nyakon nem önti jeges vízzel. Nehéz neki kitörni a megszokottból, még akkor is, ha az nem jó neki.
2015. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Elváltak a szüleim, apuval nem túl szoros a kapcsolatunk, leginkább csak akkor beszélünk pár mondatot, mikor havonta beugrik a gyerektartással.
2015. szept. 24. 22:45
 9/30 anonim ***** válasza:
33%
Hát akkor valószínűleg a válástól lett depressziós. Lehet érdemes lennie találnia valakit maga mellé. Mindenesetre az önéletrajzírásban segíts neki mindenképp, mert az a legnehezebb (szerintem).
2015. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%
9. sose tudhatod. lehet, h emiatt a tehetetlen hozzáállása miatt váltak el tőle. önéletrajzra meg millió séma, minta van fenn a neten.
2015. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!