Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene még csinalni,...

Mit kellene még csinalni, hogy anyám elfogadjon? Egyátalan miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Én 23 éves koromba költöztem el otthonról, azóta a saját lábamon állok, akkor még az exemmel éltem. Jött egy nagy szerelem és 1 évvel később elköltöztem onnan. Anyám teljesen oda volt, hogy ezt én hogy képzelem, h eljövök onnan. Azóta a kapcsolat nagyon rossz. Együtt élek már a párommal egy albiba. Nem élünk nagy lábon de ami kell az megvan.. Boldog vagyok, nagyon harmonikus kapcsolat, vannak hibái a páromnak, de kinek nincs?


Anyám kb 1 éve semmi mást nem csinál, csak súlykolja belém, hogy nekem szar az életem, fáj látniuk ahogy élek, nem vagyok biztonságba stb... Már nem bìrom ezt lelkileg. Ha felhìv csak a büntudat keltés..állandóan azon van h haza menjek, de ha haza megyek akkor szóba is alig áll velem..nézem a letargikus képét. Már mondtam neki h szeretek ott lakni ahol, és jó ott nekem, de csak szajkózza a hülyeségeit.


Nem tudom mit lehetne csinalni hogy elfogadjon úgy ahogy vagyok. Ötletek esetleg?


2015. szept. 25. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Velem ugyanez volt. Nem fog elfogadni jo darabig, ezt elore megmondom. Raadasul, ha meg erolkodsz is, akkor csak meg jobban fogja csinalni ezt az erzelmi zsarolast.

Nekem a volt volegenyemet nem birtak a szuleim; allandoan megjegyzeseket tettek, apam azzal fenyegetozott, h kitagad stb stb. Pedig tanultam, jo allasom volt akkor is es a volt volegenyemnek is. En egyszeruen odakoltoztem az akkori paromhoz es heti 1-2-szer latogattam haza. Ha az erzelmi zsarolassal jottek a szulok, akkor egyszeruen otthagytam oket a parbeszed kellos kozepen. Aztan szakitottunk az exszel.

En azota kulfoldon elek, 4 eve van egy kulfoldi parom, akivel tokeletesen jol megvagyunk, gyerekeink is vannak. a tavolsag sokat segit a szulokkel valo kapcsolattartasban, m most jobb a kapcsolatom a szuleimmel, mint valaha :)

Szoval, en azt tudom Neked tanacsolni, h ne erolkodj megfelelni nekik. Majd megbaratkozik a helyzettel. Ha komolyra fordul a kapcsolat amostani paroddal, es mondjuk hazassagra, gyerekvallalasra kerul a sor, akkor majd anyukad ugyis ott fog kopogtatni, h latni akarja az unokajat es akkor majd o fog kozeledni. De addig idot kell neki hagyni sajnos.

2015. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne törekedj arra, hogy "elfogadjon", csak saját magadat fogadd el. Anyád feltehetően a korábbi partneredet találta szimpatikusabbnak (sok anya van úgy, hogy az őneki tetsző férfit szeretné a lánya mellé).
2015. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kellene még csinalni, hogy anyám elfogadjon?"


jelen esetben semmit. ennek semmi köze hozzád meg az új pasidhoz. ez anyukádról szól, nem rólatok, az ő problémája, nem a tiéd. ha boldog vagy ezzel a sráccal, a világért se hagyd, h anyud véleménye befolyásoljon

2015. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele, majd megbékél, ha meg nem, az ő baja. Én a helyedben addig nem is mennék haza, minek, hogy asszisztáljak a depresszióskodásban?
2015. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Sajnos az első válaszolónak van igaza! Sosem lesz már a régi viszony köztetek, de lehet még annak az árnyéka sem lesz....
2015. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyfajta érzelmi zsarolás amit csinál veled tudattalanul. Őt zavarja hogy nélküle döntöttél az életedről, és szeretné ha látná hogy helytelen volt a választások az ő véleményének a meghallgatása nélkül. Látja hogy nem látod ezt be, ezért igyekszik érzelmileg zsarolgatni.

Ezzel ne foglalkozz! Ez az ő játéka. Addig van kedve játszani valakinek ezt a játékot amíg ketten játsszák. Ha egyedül kénytelen tovább játszani a játékát, és süket fülekre , nulla reakcióra számíthat majd megunja és abbahagyja.

Ne azzal foglalkozz hogy tudnád magad elfogadtatni vele, hanem azzal hogy önmagadat hogy tudnád elfogadni. Ha te érzed hogy veled minden rendben van, kikezdhetetlen leszel a számára, mert nem talál rajtad fogást. Amíg azon gondolkozol hogy a bűntudat és egyéb sérüléseid hogy foltozd be ,plusz még azon hogy anyukádnak vajon tényleg igaza van-e , addig ott rezeg a levegőben hogy bizony igaza van.....Szóval fogadd el magad és majd ő is el fog idővel téged.

2015. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azon nem.gondolkozom, hogy igaza van-e, mert tudom hogy ez jó döntés volt, boldog vagyok, boldogabb mint anyu...


És köszönöm a válaszokat :)

2015. szept. 26. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!