Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek apa nélkül vagy...

Szerintetek apa nélkül vagy egy ilyen apával jobb a gyereknek?

Figyelt kérdés
Pàrommal sokat veszekszünk, sokszor màr a szakìtàson gondolkodunk. Szerinte, ha külön vàlunk akkor a gyerek depressziós lesz, hogy apa nélkül nő fel. Szerintetek mi lenne a jó megoldàs?
2015. szept. 26. 14:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Én személy szerint örülnék ha apám nem lenne alkoholista vagy külön élne.A problémát szerintem megoldani kell nem elhalgatni.Béküljetek ki tartósan lehetőleg vagy menjetek külön.Ha veszekszetek az se fog jót tenni tapasztalat.13/l
2015. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%

Az en szuleim egyutt eltek es rengeteget veszekedtek. Majd elvaltak es vegre nyugi lett. Hiaba csonka csalad ide vagy oda, jobb eletem volt, hogy csak anyammal laktam.

Amugy ez egyenfuggo. Ha 14 eves koraban kocsikat tor majd fel es rendorsegi ugyei lesznek akkor ugyis egyik esetben az idiota apjat fogja hibaztatni erte, a masik esetben pedig, hogy elvaltak a szulei, alig ismerte az apjat....

2015. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Menjetek párterápiára és szedjétek össze magatokat vagy pedig szakítsatok.

Lehet, hogy a párod generálja a veszekedéseket, de te is benne vagy. A gyerek meg majd felnő úgy, hogy az a normális, hogy apu és anyu üvöltve szól egymáshoz.

Ennél sokkal jobb ha külön vagytok és rendszeresen felváltva vigyáztok a gyerekre. Mert attól, hogy nem vagytok egy pár ő még a gyerek apja marad és ugyanúgy leviheti délután a játszótérre, mint te.

2015. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

biztos egészséges gyerek lesz, ha már magzati korban ez megy. szerinted nem károsodik a magzatod??? az állandó idegtől, stressztől? nem fordul meg a fejedben, hogy beteg babát fogsz szülni?

egy várandós nőnek nyugalomra, türelemre, szeretetre, segítségre, megértésre van szüksége. nem beteg, nem fogyatékos, tud dolgozni, tud főzni, tud takarítani, ezektől nem lesz beteg a gyerek, de az állandó ordibálástól, káromkodástól, veszekedéstől, sírástól, stressztől az lesz! még ki sem fejlődött, már olyan hatások érik, amik egy felnőtt ember idegrendszerét is tönkreteszik, károsítják az egészségét. tudod, hogy az ilyen hatásoktól lesznek felnőtt emberek rákosak? hogy van a cigi meg satöbbi, ami káros, de a legeslegnagyobb rákkeltő a stressz?

legalább a születendő gyermeked egészségét tartanád szem előtt, ha már a sajátodat lesz.....od.

ha a szakításon gondolkodtok most, amikor más párok a fellegekben járnak, babaruhát, kiságyat, babakocsit vesznek, akkor szerinted mi lesz később? Amikor a baba ordít, éjszaka órákon át nem alszik, ezáltal ti sem fogtok aludni, nem lesztek kipihentek? Hogy fog rádnézni, amikor kialvatlan, kócos, elhízott leszel, kinyúlt pizsamában, ha már most sem tiszteli a nőiességedet, azt, ami benned növekszik?

Szomorú helyzet ez, de egy ilyen emberrel nem szabad együtt maradni. És most mindegy, hogy ki veszekszik, vagy hogy jogos-e a féltékenység. A baba egészsége veszélyben van, felnőtt embernek ezt kellene szem előtt tartani.

2015. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

az esetek 70 százalékában jobb az apa nélkül

szerintem sokkal inkább lesz depis a gyerek ha egy 100 kilós alkesz cseszteti végig tini korában

2015. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Most ha folyton veszekedtek, az nem lesz jó a gyereknek, mert nem hülye, és senki sem szeret feszült légkörben élni. Direkt nem azt írtam, hogy ILYEN apával, mert azon kívül, hogy veszekedtek, rohadt sokat tudtunk meg róla... ennyiből még az is lehet, hogy neki van igaza, és te hisztizel...
2015. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15-ös, nem, a jó az, ha van egy normális apa. Azért mert száz kilós alkesz önmagában nem cáfolja meg azt, hogy egy apával teljes a gyerek mentális egészsége.
2015. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Egy gyerek attó lesz depressziós, ha úgy érzi, nem szereti a szülei, vagy kénytelen végig nézni a veszekedést.

Szerinted milyen családi modellt vinne tovább a leendő kapcsolatába? Neki az lenne a természetes, hogy apa és anya veszekszik, sőt nem is szereti egymást. Ilyen példát akartok neki mnutatni?

Természetesen az apja is kelene neki, de ha elváltok, az apa akkor is az apja marad, továbbra is csinálhatnak programokat.

Vagy próbálkozni lehet,hogy megpróbáljátok a párodda megbeszélni a probémákat, megoldani, de ha nem megy, akkor nincs érteme együtt maradni, mert a gyerek fogja megsinyeni.

Én hasonló szülői háttérrel rendelkeztem, mi pl a testvéreimmel örültünk a válásnak, mert nem hallgattuk a veszekedést, nem láttuk részegen az apánkat, nem kellett anyu mellett lenni, amikor sírt, szenvedett az apánk miatt.

Papírvékony falak mellett mindent lehet hallani, és igen, már alapból ettől az ember depressziós ehet.

A válás után már nem úgy alakultak a dolgok, ahogy kellett volna, de a válás pl. jó ötlet volt, lehetett volna előbb is.

2015. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

pont ott a baj hogy a normális apa 100 ból 1

és az apa nélkül lehet mentálisan erősebb, ha már csak azért mert 2 rossz példa helyet egyet lát

olyan rossz példa helyet aki durván vissza él a fizikai elönyével,

nem szabad túl értékelni az apa szerepét

evolucios szempontból sose volt szerepük az utod nevelésben

2015. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb a nyugodt légkör mindenkinek. Ha korrektül van intézve a válás, akkor az kevésbé viseli meg a gyereket úgy gondolom. Másrészt, attól hogy valaki nem él a gyermekével, még lehet nagyszerű apa, ez csak rajta múlik.
2015. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!