Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek óta haragban vagyok...

Évek óta haragban vagyok anyámmal. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hosszú lesz, de az elején kezdem.

28 éves lány vagyok. Van három gyerekem (egy öt éves kislány, valamint két ikergyerekem akik három évesek, fiú és lány) A párom dolgozik, én is, csak én jelenleg itthon. A szüleim elváltak és apa nem sokkal később meghalt, anyám egyedül nevelt engem és a bátyámat. Belém mindig az volt belém tukmálva, hogy buta vagyok és nem fogom semmire se vinni. Ennek ellenére elvégeztem a gimnáziumot. El akartam menni egyetemre, de anyám nem engedte, elmentem dolgozni, megismertem a jelenlegi férjemet. Az ő biztatására elkezdtem az egyetemet. Anyám persze egyből hangoztatta, hogy minden eredményemet neki köszönhetek, hogy ő mennyit segített nekem, meg hogy én azért nem beszélek vele, mert lenézem őt. Mindenféle lustának, koszosnak Mindennek lehord. Állandóan a saját nagyságát hangoztatja, meg ha ő nem lenne, akkor én sehol nem lennék. Holott ő mindig azt mondogatta nekem, hogy belőlem semmi nem lesz, én semmit nem tudok, semmire nem vagyok jó. A páromat is folyamatosan támadja, hogy iszákos, lusta, meg hogy még érettségije sincs. Nem tartjuk a kapcsolatot, nem tudom, hogy miért ilyen velem, elértem a célomat nélküle, persze kaptam segítséget, de nem tőle.



2015. szept. 28. 08:26
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
9%

Hááát ööööööö izéééé

Most kicsit be vagyok állva úgyhogy nem esett jól végigolvasni a sok hülyeséget amit leírtál és senkit se érdekel....

de ööööö

ANYA CSAK EGY VAN

És ő csinált téged a világra, és ő nevelt fel tehát én a helyedbe félredobnék mindent és tepernék, mert vannak emberek akik nincsenek olyan szerencsés helyzetű emberek akik soha nem ismerték az anyukat. És akkor értélkeljük amink van ha már elveszítjük. Szerintem jó dolog az is ha időben értékeljük (még ha olyan is ) amink van. (netalántán ha eltávozik édesanyád akkor rájönni mekkora barmok is voltunk)

2015. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Hanyagolni. Tudomást nem venni róla. Megszakítani vele minden kapcsolatot.

29N

2015. szept. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez egy olyan helyzet, amiben te nem tudsz tenni semmit. Ha mennél békülni, keresnéd a társaságát, valószínűleg azt mondaná rá, hogy na végre megjött az eszed és felfogtad, hogy igaza van, és azért jöttél vissza, mert nem is boldogultál nélküle. Én a helyedben, fájó szívvel ugyan, de maradnék a jelenlegi helyzetben, azaz hogy nem keresed őt, és egyáltalán semmilyen módon nem vagy hajlandó tartani vele a kapcsolatot.
2015. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Kései Sirató ***** válasza:
94%
Én adnék neki egy utolsó esélyt, hogy elismerje: nagy hibát követett el, és megmondanám, hogy ha ezt beismeri és ő is akarja a továbbiakban a kapcsolattartást, akkor OK: Ennek kicsi az esélye, mármint hogy működni fog, de ezt tenném, utána már nem lenne lelkiismeretfurdalásom.
2015. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Már próbáltam nemegyszer, kerestem többször is. Az esküvőnkre se jött el, az unokáit se akarja látni.
2015. szept. 28. 09:16
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én sem értem mi a kérdés. Te okos vagy, boldog, anyud a gonosz. Nem egyedi eset, nagyjából minden 4-dik ember ugyanezt a sztorit mondhatná. Tessék nem foglalkozni vele és kész.
2015. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy én hibátlan vagyok, se azt hogy anyám egy baromállat. Hanem hogy nekem mindig megpróbált úgymond keresztbe tenni. Állandóan azt sulykolta belém, hogy én nem érek el semmit az életben. De kifele nem ezt mutatta, mindig azt hangoztatta, hogy én nem akarom, amikor meg elkezdtem a fősulit, akkor meg mindig az volt, hogy "Na megjött már az esze, csak rá bírtam venni, hogy tanuljon" de közben meg engem továbbra is béglyázott, hogy úgyis elbukok nem fog sikerülni.
2015. szept. 28. 09:45
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Ne nyisd rá az ajtót, nem érdemli meg. Már csak azért sem, mert nem engedett továbbtanulni. Normális szülő ilyent nem tesz.
2015. szept. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Figyu. Évek óta külön élsz. Férjed van, van 3 gyermeked. Megtudtad, hogy mégsem vagy ostoba. Akkor mi a fenének nem lépsz már túl rajta? Mit lovagolsz még mindig ezen? Éld az életed..
2015. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Én ezt nem erőltetném. A férjed szüleivel jó a kapcsolat? Akkor legyenek ők a családod.
2015. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!