Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valaki aki szintén rájött...

Van valaki aki szintén rájött hogy valószínűleg az anyjától/apjától szorong? F22

Figyelt kérdés

Rájöttem ha elutazom itthonról a barátnőmhöz akkor nagyon furcsa "nyugodtságot" érzek ami lehet hogy a normális szorongásmentes állapot, és ott a körmömet sem rágom tövig hanem szépen nőnek. Valamint ha napokig nem hívom fel anyámat akkor már sír a telefonba a hiányomtól, nekem viszont eszembe sem jutna hetekig hogy felhívjam ha nem lenne kötelező.


Sajnos az a gyanúm hogy szeparációs szorongása van anyámnak mert nincs más értelme az életének csak én, de én már úgy leváltam tőle az elmúlt évben hogy gyakorlatilag menekülnék tőle, ez a vágyam hogy minél hamarabb elköltözzek innen.


Folyton megmondja mit csináljak, lecsesz, olyan dolgokat vár el tőlem amit fölöslegesnek érzek, már sokszor a hangjától is ideges leszek, vagy amikor hallom feljönni a lépcsőn.


Apával nincs különösebb bajom, de ott is vannak generációs különbségek mondjuk.


Valami könyvet tudtok ajánlani?



2015. okt. 3. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Dettó, én már külön is költöztem pont emiatt, engem ne kezelgessenek taknyosként amíg dolgozok és fenntartom magam. Egyszer volt olyan, hogy haza kellett költözzek, na 2 napot bírtam, mert anyám még meg akarta mondani, hogy éjszakai műszak után mikor kelljek, mert ő porszívózni akar meg mosni, nem ér rá később... Szerintem az emberek legalább 50%-a átesik ezen.
2015. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jah talán igazad van, haverjaimmal is vmi ilyesmi lehet
2015. okt. 3. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Könyv: Mérgező szülők
2015. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fél világ nem való szülőknek!

Az én apámnak idegrendszeri gondjai vannak már elég régóta, ez abban teljesedik ki hogy szűk családi körben hamar felkapja a vizet sokszor valami apróságon és üvöltözik velünk meg káromkodik.

Este olyan mintha fel akarna robbanni az idegtől!

Mikor kiment külföldre dogozni otthon lehetett érezni a levegőben a nyugodtságot és a lelkemet is "könnyebbnek" éreztem.

Mikor hazajött akkor "normális" volt egy ideig de ahogy teltek a napok szépen fokozatosan visszatért a régi önmag.

Aztán jött a "megváltás" egyik este rosszul lett, bent a kórházban meglapították hogy lelki bajokra vezethető vissza a rosszulléte!Azóta jár pszichológushoz és szed bogyókat, most már egy nyugodt ember, de engem megviselt lelkileg maradandóan a viselkedése.

2015. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is mennék de még 3 évem lenne mert jövőre vizsga utána 2 év érettségi sajnos pasimékhoz nem mehetek mert ott meg a tesója a bolond elköltözött a csaja miatt de ő nem akart volna még és szépen elpanaszolta hogy én biztos nem fogom a ruháimat bepakolni a szekrényébe meg stb..szal beteges a gyerek.


És nem tudom hova menjek apám százezreket keres havonta mikor hazajön veszekszik mindenkivel meg szokásosan elissza a pénzét anyám is idegesít egyáltalán nem úgy viselkedik mint egy anyuka.


Még munkát se találok valami hétvégenti jó lenne pedig mert betöltöttem idén a 18at és már mennék világgá de suli miatt sajna nem tudok sehova menni. :(

2015. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3: jah valahol hallottam már erről a könyvről


4: neked rosszabb az biztos :S Anya amikor egyszer berekedt és nem tudott hangosan beszélni az volt a legjobb :D

[link]


5: semmi vész, majd csak kitalálsz valamit, vagy elfoglalod magad :s Én csak szimplán le se dugom a képem az emeletről szinte ha itthon vagyok, szerencsére itt nyugi van :)

2015. okt. 4. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!