Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel magyarázható az hogy...

Mivel magyarázható az hogy szinte minden fiatal az anyjától fél?

Figyelt kérdés

Mi lesz ha megtudja anyám? Hogyan mondjam el anyámnak? Sőt, egy-egy probléma esetén, hogyan tudnám ezt megbeszélni anyámmal?

Akkor igaz a szóbeszéd? Az apák sokkal megértőbbek, empatikusabbak az anyáknál?



2015. ápr. 4. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Mert általában a nők csinálnak problémát minden apró szarságból.

Jöhet a lepontozás xd

2015. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Mert igen sok esetben az anyánál vannak a gyerekek, ö neveli öket egyedül.


Az apák nem megértöbbek, hanem nincsenek ott.

2015. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Több oka van:

A családok többségében az anyára hárul a gyereknevelés, az apák más feladatokat látnak el, ahol viszont elválnak a szülők, ott is többnyire az anyánál maradnak a gyerekek.

Nem empátiából nem szólnak bele az apák a vitákba, hanem sok esetben inkább kényelemből, konfliktus kerülésből.

2015. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy kizarolag a csonka csaladokra gondolt a kerdezo.

En is sokkal megertobb engedekenyebb vagyok a gyerekekkel mint a felesegem, pedig en gyerekkoromban inkabb az apamtol tartottam.

2015. ápr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
14%
Mert az anyák (nők) még a saját lányukban is vetélytársat látnak. Az apák felülemelkednek az ilyen kicsinyességen.
2015. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez milyen szóbeszéd, én még nem hallottam.


De ha a másik oldalról nézed, úgy is lejöhet, hogy anyámmal ezt tuti megbeszélem, csak nem tudom, hogyan, de nincs az az isten, hogy apámnak ezt elmondjam.

2015. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a megoldás ott keresendő, hogy a gyerekek nevelése általában az anya feladata, persze az apa is nevel de én is úgy vettem észre, hogy az anya szava a döntő.

Nálunk is így volt. Elég ha csak arra gondolok hányszor hallottam azt, hogy "Kérdezd meg anyádat" vagy "Mehetsz ha anyád megengedi".

Egy kicsit mintha átadnák a felelősséget az anyukának. A gyerek pedig hozzászokik ahhoz, hogy bizonyos helyzeteket/problémákat az anya kezel és emiatt jobban tart az ő reakciójától.

2015. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyszerű. Sok anya inkább házsártos vénlány, mint anya.
2015. ápr. 4. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Anyum nem egy házsártos vénlány. Nála kedvesebb, aranyosabb és kitartóbb nőt nem is nagyon ismerek. Felnézek rá. Mindig is ő foglalkozott velem. Annak ellenére,hogy a szüleim együtt vannak 32 éve és mai napig szeretik egymást, apum sose foglalkozott velem, neki mindegy voltak a problémáim, vagy bármi velem kapcsolatos. Így logikusan mindig is anyum szava volt a döntő velem kapcsolatban.
2015. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit nem engedett meg anyukád?
2015. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!