Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha esténként a...

Miért baj, ha esténként a kocsmába vagyok? Szerintetek is baj?

Figyelt kérdés

Falun élek, felnőtt vagyok, pár hónap és 20-at töltöm, dolgozok. Régen voltak problémák velem, ittam, berúgtam, sokat jártam a kocsmába, de azóta jött valaki az életembe és megváltoztam és nem iszok alkoholt vagy csak 1-2 üveg sört. Most újra össze haverkodtam egy régi haverral és le mentünk múlthéten hétvégén a kocsmába. Kettő üveg sört ittam.

Eddig csak billiárd volt, viszont most hoztak csocsót és már Péntek óta esténként/Délután le járunk és csocsózunk max 9-10-ig!

Pénteken és szombatok együttvéve meg ittam 3 üveg sört, de nem is az a lényeg.

Lent voltunk tegnap is 3 órát csocsóztunk és csak kólát ittam.

Most ez miért baj? Itthon meg vita van ez miatt, hogy én le járok a kocsmába stb..stb...

Nem iszok, ha igen maximum szombaton 1 vagy 2 üveg sört, de inkább kólát iszok és csak a csocsó miatt járunk le. Haver hívott, hogy menjünk ma is 5-kor este, de hallották és már ez miatt is vitatkoznak velem.

Hiába mondom, hogy nem iszok alkoholt, az én pénzem én kerestem, de csak tudják 50ft-al működik a csocsó és azt sem én fizetem minden körben, sőt van amikor a házvendége vagyunk, mert annyit játszunk, felnőtt vagyok stb...már nem tudok érveket mondani nekik.

Nem vagyok függő tőle, csak most szabadságon vagyok szerdáig, egész nap itthon vagyok és unom magam, legalább este kimozdulok kicsit és úgy gondolom nem csinálok semmi rossz dolgot.

Most ez szerintetek is baj?


2015. okt. 5. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajna átérzem a helyzeted,vidéki voltam életem első 25+ évét,és pontosan tudom,hogy sajna ott nincs más szórakozás.

Hozzád hasonlóan mi is oda jártunk,de mi sem a pia miatt,hanem biliárdozni meg focit nézni a haverokkal.

Ott nincs pláza,kondi,strand meg lőtér mint itt.

2015. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Leírod, hogy voltak gondjaid, ittál és berúgtál, sokat kocsmáztál. Teljesen érthető, hogy féltenek, hogy megint olyan leszel, mint korábban voltál.
2015. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1#: Így van!:)

2#: Az a múlt, már teljesen más ember lettem és semmi sem téríthet le erről az útról. Igazából anyámnak kellene ezt a legjobban tudni, hogy amit vallok az nem az alkohol mellett van...Más részt pedig, ha én megbízok benne és nem foglalkozom a dolgaival, ő is bízzon meg bennem. Foglalkozzon a dolgaimmal, ha neki úgy jó, de bízzon meg bennem. Remélem érted mit akarok ezzel mondani! Köszi a választ nektek:)

2015. okt. 5. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a bizalom hiánya.

Féltenek, és ez teljesen természetes egy szülő részéről.

De ha látják, hogy semmi gond nincs, akkor idővel majd biztosan leszállnak erről a témáról.

2015. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Remélem úgy lesz 4#-es, mert tényleg nem leszek olyan, mint voltam, de kicsit zavaró ezt hallgatni tőlük. Főleg a veszekedős hangnem miatt. Amúgy sem szeretem a konfliktusokat. Köszi:)
2015. okt. 5. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd tágabb családomban falun sokan így kezdve lettek alkeszok. Más ha hetente 1-2 alkalommal mész le hétvégén, és más ha minden nap.Ha pl. valaki nagyon erősködik, hogy Téged és még egy haverod meghív egy körre, az már rögtön +3 pia, mert illik neked is és havernak is visszahívni.
2015. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vidéken a kis zsákfalvakban tényleg jobban elnézik a kocsmázást, mert más nincs, jóval másabb a feelingje, megítélése.

14 évesen már ott lógtam, de mi se ittunk, hanem ment a csocsó, 2 deci kóla, ropi stb.

Szerintem ha nem raktad volna meg a tüzet anno, nem paráznának ők se.

2015. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6#: Ez már egy lefutott kör, ezen már túl vagyok.

2-3 évig tartott...Kezdődött heti 1-2 alkalommal (Szombat, Vasárnap), aztán folytatódott napi rendszerességgel azzal a különbséggel, hogy akkor valóban az ital miatt jártam le, de már akkor is rendelkeztem önálló keresettel. Ki másztam abból a gödörből és nem esek vissza. Ha nagyon meg akar valaki hívni egy sörre (ha erőszakoskodik) akkor az még oké, vissza is hívom, de én többet nem iszok annál, hidd el, voltam így, max meg mondom neki, ha mindenképpen velem akar inni, akkor nekem az a kör már egy kóla nem pedig sör. Nincs ezzel problémám, ha pedig valaki ittas már és úgy erőszakos akkor le lépek, nem akarok problémát.

De egyébként igazad van, még, ha rám nézve kicsi is a valószínűsége, akkor sem lehetetlen, köszönöm a válaszodat.


7#: Bele trafáltál, zsák település!:) Igen, anno kicsit megraktam a tűzet, sőt nem kicsi! Neked is köszönöm a válaszodat!

2015. okt. 5. 15:26
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem nincs ezzel semmi gond. én is szeretem a csocsót meg a sört is, pedig nő vagyok. de én is tudom, hol a határ. nem szeretném, ha valaki más ebbe beleszólna (nem is teszik szerencsére).
2015. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem az ivással van bajuk, hanem azzal, hogy unalmadban ahelyett hogy a ház körül segítenél inkább kocsmázni jársz?
2015. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!