Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e beleszólása a gyereknek...

Van-e beleszólása a gyereknek abba, hogy a nevelőapja (anyuka új férje) örökbefogadja-e?

Figyelt kérdés
A vér szerinti apuka meghalt, a gyerek (12 éves) kifejezetten nem kedveli az "újat".
2015. okt. 7. 15:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag is van, ahogy azt már helyesen bemásolták, de erkölcsileg mindenképpen.

El nem tudom képzelni, ki erőltetne ilyesmit...

2015. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem kedveli az "újat", akkor inkább ezen kellene változtatni.

Az én nevelőapám túlságosan nevelni akart,(egyidős voltam a kérdéses gyermekkel) aminek az eredménye az lett hogy a mai napig sem tudunk egymással mit kezdeni.

Egy szülőnek lehet új társa, de egy gyereknek új apja/anyja....nem igazán, mondom ezt úgy hogy az én apám 4 éves koromban vetett véget az életének.

2015. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. okt. 7. 19:04
 14/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, részvétem.
2015. okt. 7. 19:04
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha egy 12 éves gyerek nemet mond, akkor nem is fogadnám orokbe.
2015. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kinek az elméjéből pattant ki ez az isteni szikra?Nem kéne a gyereket megfosztani az apja nevétől.Őt 12 évig mindenki ugy ismert xy,Aztán főleg nem kedveli az ujat.Gondolom az uj se őt.Akkor kizárásos alapon ezt anya találhatta ki.Egy ismim ebbe a cipőbe volt,addig nyűstölte az uj férjet amig a nevére nem vette.Utálják egymást rendesen a gyerek meg az uj apa.Hapi azért ment bele,mert gondolta most bekeményít az exnek kevesebb gy.tartást fizet.Meg szivta a bíróság nem csökkentette a gy.tartást:)Most meg azért fáj a feje ő utána ne örököljön ez a gyerek.Milliószor megbánta és vissza csinálná ha tudná...
2015. okt. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!