Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan reagálnál, ha?

Szülőként hogyan reagálnál, ha?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok az egyetemen, a szüleim tudják, hogy a diploma megszerzése után Skóciába költözök, amint tudok. (Nem azért, mert ez divat, vagy mert ott kolbászból van a kerítés a mézeskalács-ház körül, hanem mert 8 évesen az angoltanárom megszerettette velem, és azóta ez az álmom. És nem, ettől még nem fogom elárulni a hazámat.)

Az egyetemmel, a közösséggel, a tanárokkal semmi bajom, a tanulás is jól megy, de nem érzem itt jól magam. Nem hiszti, nem vagyok emiatt depressziós, de tényleg szar a közérzetem, ha arra gondolok, hogy csak 5 év múlva kezdhetek el élni, úgy ahogy igazán szeretnék.


Na most, a kérdés az, hogy


A, hogyan reagálnál, ha a gyereked bejelentené, hogy szeptembertől nem itt, hanem már Skóciában tanul? (Ott nincs tandíj, és mindenféleképpen dolgoznék mellette, egyébként itt is dolgozom)


B, ha nem jelentené be, a hátad mögött jelentkezne, majd csak azt közölné, hogy felvették, és megy?


Tudom, hogy amit itt válaszoltok, az nem a szüleim reakciója lesz, de azért érdekel. Azt is tudom, hogy felnőtt vagyok, de nyilván ez egy olyan döntés, ami az egész családomat érinti. És végül ezer bocsánat, hogy ilyen hosszú lett.



2015. okt. 11. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Igazából attól függ,hogy milyen viszonyban vagy a szüleiddel.Ha jó viszonyba,akkor az A,ha rosszba,akkor a B.Ha jó viszonyban lennénk,és mégis a.B-t választaná,akkor nem érteném az okát.
2015. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Eléggé kiakadnék ha a hátam mögött intézné a dolgot. ha velem megbeszélné, akkor támogatnám.
2015. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
A szülők, mint olyanok, nem egyformák, csak azért, mert szülők. Ki tudja, a tieid miként fogadnák a helyzetet? Ezt igazán csak te tudhatod, hiszen te ismered a legjobban őket. Bár erősen kétlem, hogy ismernéd, hiszen ebben az esetben nem itt kellene kérdezned.
2015. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A viszony jó (vagy inkább nem rossz), csak nagyon-nagyon-nagyon "érzéketlen" emberek. Úgy értem, hogy érzelmekről, vagy bármiről nem lehet velük beszélni. Tehát ha ezt pl. felhoznám, nem azt mondanák, hogy "Ne menj, mert féltünk és hiányoznál.", inkább azt, hogy " Minek? Hülye vagy?".


Ha megtenném, (úgy gondolom), támogatnának (nem anyagilag értem), de amíg itthon lennék, menne a nagy "lebeszélő-akció."

2015. okt. 11. 17:59
 5/13 A kérdező kommentje:
(Az oldal azért van, hogy kérdezzünk.)
2015. okt. 11. 18:00
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Ha osztott képzésre jársz akkor jelentkezz mesterre oda, így talán meglesz a középút. Annyit kibírsz, 2 év alatt otthon is be tudod adagolni, fő a béke.
2015. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

A) Örülnék, hogy magától eszébe jutott ez a megoldás, ha már mindenképp kint akar majd élni. Meghallgatnám, milyen infókat gyűjtött, hogyan képzeli el a dolgot, magam is utánanéznék, összegyűjtenék minden fontos infót, tapasztalatot, és megbeszélném vele a részleteket. beleértve azt is, mennyi anyagi támogatást tudok neki nyújtani. És persze közben aggódnék, meg fájna, hogy ilyen hamar elmegy viszonylag messzire, de ha ő boldog, akkor én is.

B) Megkérdezném, miért nem avatott be a terveibe, borzasztóan rosszul esne, ha nem bízna bennem, vagy ennyire semmilyen lenne a kapcsolatunk, hogy én vagyok az utolsó, akivel beszélne a jövőjéről. Nagyon elgondolkoznék, mit rontottam el, és persze támogatnám, de úgy érezném, hogy valahol menet közben elveszítettem a gyereket.

2015. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Dehat szuleid jol tudjak valoszinuleg, hogy ez az almod. Olvasas kozben megfordult a fejemben, hogy miert nem egybol Skociaban kezdted a sulit, hiszen olyan regota tudod. Nagyon sokan mar gimi elejen tudjak, hogy kulfoldi (daniai elsosorban) egyetemre akarnak majd menni. Egy nemzetkozi dipolma hatalmas asz egy fiatal kezeben!

En orulnek, szuleid helyeben. Ha ez a vagyad, hajra!

2015. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Elég sok olyan dolog történt tavaly, ami miatt nem lett volna szívem, és elég erőm külföldi egyetemre jelentkezni. De persze azóta megbántam, csak már a család biztosnak vette, hogy még 5 évig akkor itt leszek.


Köszönöm a válaszokat, véleményeket!

2015. okt. 11. 18:41
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Jobb ha megbeszéled a szüleiddel.
2015. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!