Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egy ember szülőként a gyerekeivel abszolút nem törődik, majd nagyszülőként éjjel-nappal az unokáján lóg?

Figyelt kérdés

A szüleimről van szó. Enyhén szólva sosem voltak mintaszülők, mindig tehernek éreztük magunkat számukra, valami felesleges koloncnak. Sokszor a fejünkhöz is vágták, hogy bárcsak meg sem születtünk volna (pedig tervezett gyerekek voltunk), hogy ők soha még egyszer nem vállalnának gyereket, sokkal jobb lenne az életük gyerek nélkül. Nem érdekelte őket, hogy vagyunk, mi van velünk, sosem beszélgettek velünk, csak élték a maguk kis életét.

Erre néhány hónapja megszületett az első unoka. Hirtelen pálfordulás történt, anyám is, apám is gyökeresen megváltozott - de csak az unoka irányába. Rám és a testvéremre (az ő gyereke amúgy) a mai napig nagy ívben tesznek, főleg rám, gyerek nélkül. Ha beszélek hozzájuk, oda sem figyelnek, nem érdekli őket semmi. Úgy lediplomáztam 1 éve, hogy anyám (pedig egy házban éltünk) azt sem tudta, hogy államvizsgázni megyek, 2 hónappal rá tudta kb meg, hogy meglett. Most meg az unoka lett a mindenség. Nemrég közös kirándulást terveztünk a szüleimmel meg a párommal, azt is lemondták fáradtságra hivatkozva, majd megtudtuk, hogy azért mondták le, mert jött a testvérem meg az unokájuk látogatóba és inkább egész nap a gyerekkel játszottak meg gügyörésztek. Le sem szállnak a gyerekről, ha ittvan, már pedig minden nap idejönnek vele napi 4-5 órára, ezidő alatt mást sem tesznek, csak fekszik a gyerek a szobájukban és neki gügyögnek. Kb. 5 percre nem állnak le. Minden nap viszik sétálni, hintáznak vele, játszanak, velünk ezt sosem tették. Miért van ez? Nem nyugdíjasok, régebben csak több idejük volt, mint most, mégis...

Miért tesz valami magasról a gyereke fejére, miközben az unoka a mindene?


2015. aug. 11. 21:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, más élethelyzetben voltak, amikor ti születtetek, akkor még hajtottak az otthonért, kocsiért, ezért-azért, taníttattak benneteket stb, felelősség voltatok, és ettől elfelejtették, hogy amúgy örömforrás is vagytok.:-) Az unoka már nem felelősség, őt nem kell nevelni, csak örülni neki és szeretgetni, a nevelés a szülők felelőssége. Az én szüleim nem ennyire durván, de hasonlók voltak, az unokákkal sokkal felszabadultabbak, mint velünk voltak annak idején.
2015. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Én nem akarok soha gyereket, el nem tudnám képzelni, hogy az egész életem feláldozzam értük, a gondolattól is rosszul vagyok. Azt ellenben nagyon várom, hogy a testvéreimnek szülessen. Nagyon jól elleszek velük pár óráig, aztán a szüleik szépen hazavihetik őket és szenvedhetnek tovább. Tudod, a zsiráf is cuki, de otthon nem kéne. Na most te szüleid is ilyenek, akármilyen rossz is ezt hallani, azzal a különbséggel, hogy nem voltak elég felelősségteljesek/bátrak ezt felvállalni és kötelességből csináltak pár gyereket.
2015. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Annál sokkal drámaibb a változás... úgy lehet ezt elképzelni, hogy pl apám, akihez én a mai napig félve szólok, annyira agresszív, bunkó egy ember, messziről kerülöm, ő képes egész nap a kicsivel gügyögni, cipeli, játszik vele, babusgatja. Ő, akitől soha egy jó szót nem kaptam, mindig kemény és rideg volt velünk. Még azt sem tudja a mai napig, melyik egyetemre jártam vagy hogy melyik városban dolgozom.
2015. aug. 11. 21:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor fiatalabb volt, amikor gyerek voltál és alkalmatlan volt szülőnek.

Most, hogy már idősödött, lenyugodott, talán már ő is máshogy látja a világot.

Plusz, most a gyerek neki csak játék és öröm, semmi felelősség vagy gond. Az a tiéd.

2015. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Majdnem 40 éves volt, mikor születtem, Anyám is közel a 30-hoz, és én vagyok az első gyerek. Szóval aki ennyi idős korára nem nyugszik le... :/
2015. aug. 11. 21:33
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó, nem voltak 20 évesek. De akkor is most már sokkal idősebbek ahhoz képest. Már nyugdíjasok gondolom.

A nem nyugodtak le, az nem a bulit jelenti. Hanem nem voltak felkészülve, nem voltak meg a képességeik a gyerekneveléshez. Nem volt türelmük, talán pont azért, mert sokáig éltek gyerek nélkül.

Most meg csak játszaniuk kell vele. Nem az ő gondjuk, hogy neveljék, hogy biztosítsák neki, amire szüksége van, stb.

2015. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet, hogy veletek is igy bantak, amig ilyen kicsik voltatok? Es akkor mergesedett el a helyzet, amikor elkezdtetek jarni, a koszos kezeteket mindenbe beletorolni, bajba keveredni? - Csak arra, amikor veletek gugyoresztek, mar nem emlekeztek.

Illetve gondolj bele, tenyleg milyen szulni. Az anyuka ejszaka tobbszor felkel, csak hogy etessen, nyugtasson, folyton faradt, egy evig ki sem alussza magat. Apuka is feszult, mert anyuka faradt, egy pokol a haz egy evig legalabb. - Lehet, a szuleid ezzel az edes-gugyogos motivacioval indultak bele a gyerekvallalasba, aztan a valosag meg persze mas lett, es belekeseredtek. Most viszont pont azt kapjak, amit akarnak. Puha mancsokat meg gugyoreszest, minden gond nelkul.

2015. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A lelki/érzelmi fejlődés eltér a fizikaitól. Sok ember csak nagypapa korára érik meg lelkileg. És amúgy is, az első unoka maga a csoda, akiről nem neki kell elsősorban felelősséggel gondoskodnia, hanem kiélvezheti mind azt az örömet, amit egy gyerek nyújt.
2015. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
86%
Anyósékkal pont ez a helyzet. Férjemnek és a testvérének borzalmas gyerekkoruk volt. Most pedig a szülei imádják a két gyerekünket. Szerintem most akarják behozni (kompenzálni) az elmaradt gondoskodást. Meg a nagyszülőség kényelmesebb, itt nem akkora a felelősség (házat építeni/gürizni a mindennapi bevételért)! Most csupán szeretetet kell adniuk az unokáknak.
2015. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De már felnőttek vagyunk, nekünk is szentelhetnének némi figyelmet, nincsenek már problémáik velünk, csak maximum néha beszélgetnénk velük, de még ez is terhes nekik. Nem csak arról van szó, hogy egy kisbabát babusgatnak, minket meg nem, vagy hogy vele több időt töltenek, hanem tényleg ég és föld a különbség. Mintha kb. két-két külön ember lenne mindkettőjük. Többen szültek mostanában a környezetemben (pl a keresztszüleim lánya), de egy nagymamát-nagypapát sem láttam így kifordulni önmagából.
2015. aug. 11. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!