Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudom megakadályozni azt...

Hogy tudom megakadályozni azt hogy anyám és a férje kihasználják a 77 éves nagymamámat?

Figyelt kérdés
Elég zűrös a családi kapcsolatom,életem.12 éves voltam,amikor anyám megcsalta apukámat és 7 évig szeretőnek tartotta a férfit.Aztán a szüleim elváltak,apa alkoholista lett és meg is halt :( Anyám azóta is együtt van a pasival,sőt pár éve össze is házasodtak.Anyám a válása utána dolgos szüleitől kapott egy lakást.Vagyis a lakás apukámé volt és úgy egyeztek meg hogy anyámnak a lakás felét ki kell fizetni és a másik fele a lakásban maradt amiben felnőttem(abban maradt apa).Nagyszülők mindig is sokat segítették anyámat anyagilag,de a válása után különösen.Az ominózus pasi,aki azóta anyám férje lett semmilyen vagyonnal nem rendelkezett és most sem.Nem tudják beosztani a pénzt.Két kézzel szórják a pénzt,de a felháborító az egészben az hogy a nagyszülőket húzzák le anyagilag.Nagypapám 2,5 hónapja meghalt.Jelentősebb vagyont hagyott maga után(pár millió) amiről előtte anyám és a férje nem tudott.11 éve él együtt anyám és a férje és azóta már több millióval lehúzták a nagyszülőket.Felesleges dolgokra költik a pénzt mint például természetgyógyászok,jósok és egyéb kuruzslók.Valami szektaféleségbe is járnak és elég különös a viselkedésük meg a mondani valójuk.Csomó felesleges kiadásuk van. pl. 260 ezerért vettek birkagyapjút amiről kiderült hogy kamu,továbbá sorolhatnám a végtelenségig.Természetesen ezt mind a nagyszülők pénzéből.A nagyszülők mindig adtak nekik és legtöbb esetben nem kellett nekik visszafizetni,mert annyira apránként tudták volna kifizetni hogy szinte észre sem vehető.Pár éve majdnem 1 millióért vettek 1 kocsit, amit úgy fizettek ki hogy nem kérték el a kocsi törzskönyvét.Az okmányirodába kiderült hogy hitel van a kocsin.Azóta pereskednem anyámék,de a kocsit nem használhatják és sem ők, sem a régi tulaj nem fizeti a kocsi kölcsönét.A bíró aki elkezdte az ügyet az időközben meghalt.Kisvárosban laknak anyámék,tulajdonképpen nincs is szükségük kocsira ezért nem értem hogy minek kell.Menőzni?Szóval a hiteles kocsi áll a parkolóban.Közben vettek egy trabantot azzal furikáznak a városba.Na de ami a biztosítékot kiverte nálam pár napja az az,hogy most megint kocsit akarnak venni és a pasi(anyám férje) benyögte a nagymamámnak hogy 500-600 ezerért már egész jó kocsikat lehet venni.Szegény nagymamám naív és állandóan segít nekik úgy,hogy tudja hogy nem marad meg a pénz a kezükben,nem tudják beosztani a pénzt.Én pedig ezért is és egyéb más sérelem miatt megszakítottam az anyámmal a kapcsolatot.Tudom most sokan egy önző embernek gondolnak hogy hogy lehetek ilyen gonosz,de nem tudom már elviselni ahogy szerencsétlen frissen megözvegyült nagymamámat lehúzzák anyagilag.Nem értem hogy felnőtt emberek,hogy nem tudnak úgy élni hogy addig nyújtózkodjanak amíg a takaró ér??!Mi a férjemmel spórolunk ahol tudunk,nincsenek felesleges költekezéseink,viszont SOHA nem kértünk és nem is fogunk kölcsön kérni senkitől,hanem beosztjuk amink van és megbecsüljük amink van.Anyámék szemlélete a másik véglet.Ők lenéznek minket amiért mi így gondolkozunk.Mondtam ma nagymamámnak aki sírva hívott fel,hogy én a helyébe nem adnék nekik semmit,de szegény elbizonytalanodott.Ja,a pláne az egészben az,hogy a nagymamámnak semmiben nem segítenek..még egy tányér étellel sem vagy egy takarítással esetleg kerti munkával.Viszont szájuk az nagy van,ők háborognak,hőbörögnek mindenért.Szóval még hálátlanok is.Miféle viselkedés ez?Komolyan én szégyenlem magam anyám helyett is.Ti mit tennétek a helyemben?Tudom nincs hozzá közöm,viszont már nem tudom elviselni ahogy a nagymamámat lehúzzák anyagilag.Tiszta szégyen ez az egész :(

2015. okt. 12. 15:39
 1/4 Trafó1 ***** válasza:
100%

Ez gáz.

Próbáld megbeszélni nagyanyáddal, hogy eltartási szerződés legyen köztetek, abban bele foglalhatjátok, hogy ki mit vállal és fizet, kinek mi a kötelessége, és ki mit örökölhet, onnantól kezdve jogi alapotok van beleszólni a dolgokba, és nagyanyád is védve lesz, mondjuk ez az édesanyáddal nem javít a viszonyotokon de nem ez a cél.

Az öröklés rendje is megváltozik mivel veled lesz szerződéses viszonyban, viszont védve van ha nála hagyod a haszonélvezeti jogokat.

2015. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó ötlet ez az eltartási szerződés,de az a gond,hogy mi Budapesten lakunk a nagymamám pedig vidéken 220 km-rel arrébb :( Tehát mi a férjemmel csak akkor tudunk neki segíteni ha leutazunk hozzá.Tényleg egy ilyen szerződés jó jöhet(ne),de akkor ha ez kiderül én lennék a szemét zsarnok.Mondjuk már így is az vagyok,de különösképpen nem érdekel hogy anyám és a férje mit gondolnak.Attól félek hogy úgy kihasználják a mamát,hogy még arra sem marad pénz hogy eltemessük amikor elmegy az élők sorából.A pasi a legnagyobb ludas a történetben,anyám meg megy utána és csinálja a hülyeségeket a pasi nyomására.
2015. okt. 12. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:

szia! :) azt gondolom, hogy lehet a nagymamának utalni arra, "tömni a fejét", hogy anyád mennyire szórja a pénzt a z új fickóval, satöbbi, és esetleg úgy burkoltan utalgatni arra, hogy készíthetne egy végrendeletet... inkább majd a dédunokája javára legyen annak idején elköltve a vagyona, mint a pazarló, pénzt meg nem becsülő lányára...

végrendeletben hagyja rád a vagyont, anyu meg így járt... foglalkozott volna többet a mamival... ebben semmi inkorrektség nincsen...

2015. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ezt nem lehet végig szenvedni
2015. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!