Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy barátomnak komoly gondjai...

Egy barátomnak komoly gondjai vannak, adtok tanácsokat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, h egy régi barátom szülei válnak, és kívülről nem látszik, de belül teljesen tönkrement. Fél éve vágta az ereit, iszik mostanáig és cigizik is (nem szokott) nagyon féltem, mert olyanokat mond, h 30 éves kora előtt meg akar halni, tüdőrákban v Aidsben. 16 éves csak.

2015. okt. 17. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichológus esetleg kineziológus! (és jó lenne, ha nem gyógyszerrel tömnék). meg kellene próbálni kirángatni, kirándulásokra, esetleg valamilyen sportra.
2015. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
A válás mondjuk megviseli, de a többi csak a szokásos hiszti.
2015. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, majd kinövi, felnőttként csak nevetni fog, amikor keményebb gondokkal találkozik, hogy ilyen kis dolgokon fennakadt :)
2015. okt. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1. nem akar elmenni pszichológushoz, pedig a suliban is van és ingyenes. Szégyenli a dolgot és nem hallgat senkire. 3. remélem úgy lesz, ahogy mondod :)
2015. okt. 17. 09:22
 5/9 Titusztitusz ***** válasza:
Próbáld meg megértetni a barátoddal, hogy a szülei válása az az Ö ÜGYÜK, az az Ö ÉLETÜK szomorú eseménye, nem pedig az övé...Ő csak az ELSZENVEDŐJE a szülei magánügyi problémáinak, de nem tartozik rá a dolog...Éppen ezért próbálja magát KÜLÖNVÁLASZTANI a szülei életétöl, (Ez 16 évesen talán már menni fog neki...), és próbáld meg ráébreszteni az illetőt arra, hogy a szülei élete helyett inkább koncentráljon a SAJÁTJÁRA...Mivel Ő a saját életéért felelős, és a saját életét élni született a világra...Kár lenne a SAJÁT életét tönkretennie a szülei magánéleti problémái miatt...
2015. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
puhap'cs ide'gyenge, emberek közé kel hurcolni akor nem lesz anyi idelye hisztizni mert a szülei szétmentek
2015. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy megviseli a szülei válása, érthető. Az, hogy kézenfekvő lenne a segítség (ingyen pszich. az iskolában), de elutasítja, az már abnormális. Szerintem biztasd, hogy menjen el pszichológushoz. Tegyél föl neki provokatív kérdéseket, pl.: "Te most így jól érzed magad? Ha nem, miért nem akarsz változtatni? Ha akarsz, miért nem mész el pszichológushoz?"
2015. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaitokat. Megpróbálom, amit írtál és elvitetem pszichológushoz, és megértetem vele, h a saját élete nincs elcseszve. De azt mondta még h azért nem akar sokáig élni, mert minek?
2015. okt. 18. 07:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen én is baromi okos voltam, de kinőttem, ma már nevetek magamon (pedig mögöttem egy pöppet durvább élet áll).

3#

2015. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!