Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátomnak van egy komoly...

A barátomnak van egy komoly problémája. Hogyan lehetne neki segíteni?

Figyelt kérdés

Egy szóval ő egy igazi szorongós művészlélek(24F). Az a helyzet, hogy igazából nincsenek olyan emberek, akikkel jól érezné magát, rajtam kivül, de szüksége lenne olyan barátokra, akikkel kötetlenül, spontán tudna beszélgetni, akik inspirálják.

22L


2010. aug. 3. 00:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen művész, mit alkot?:)
2010. aug. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok mint a barátod, csak a párommal érzem jól magam. Nem tudom, hol találhatnék magamhoz hasonló embereket, de ha valaki tudja, szívesen veszem a válaszokat. Tudom, hogy ez nem segít rajtad, csak azért írom le, hogy lásd, nem vagytok egyedül a problémával :)


29/l

2010. aug. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Énekel. Ő azt mondja, hogy középszerű,de szerintem egyáltalán nem az és aki hallotta már, ugyanezen a véleményen van. Most vett szuper8-as tekerős kamerát, azzal akar filmezni, de mellette még fotózik, dobol, gitározik és zongorázik is.

Utolsó lány. Ti eddig mivel próbálkoztatok?

2010. aug. 3. 00:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Lassan én is itt tartok, pedig régen egy társasági ember voltam, a szorongásaimat is leráztam, élveztem pár évig, most már (külső okokból) vége ennek. Most meg már csak a kedvesemmel érzem jól magam. Nekem is hiányoznak mások, meg félek így a túlzott kötődéstől, hogy kikészítene egy esetleges szakítás (nem úgy néz ki, de sose lehet tudni).


Annyit mondok, nem biztos, hogy hasonló művészlelkeket kellene neki keresi barátnak. Rám a fokozott irodalmi, kulturális érdeklődés jellemző, de csak egy olyan párom volt, akit ugyanilyen mélységben érdekeltek ezek a dolgok - és 2 bonyolult, szeszélyes jellem nem biztos, hogy jól kijön. Utána inkább a személyiséget néztem azon túl, hogy vonzzon az illető.

2010. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
69%
Nekem van egy 24 éves fiú barátom, aki ugyan nem énekel, viszont baromi jól rajzol. Olyan szinten képes rajzokban megformálni a gondolatait, érzéseit, hogy az emberek csak ámulnak. A művészlelkek nehezen találnak barátokat, mert ugyebár mások az életről alkotott ideáik, és nem minden esetben a pénz a fő mozgatórugó az életükben. Egy átlag ember meg ugye annyit él, hogy felkel, eszik, elviszi a gyerekeit iskolába, elmegy dolgozni, hazamegy, főz, elmegy a gyerekekért, segít nekik a leckében, megfürdik, és lefekszik aludni. A művészek pedig inkább azzal törődnek, hogy a tehetségüket kamatoztathassák, és egész életükben büszkék lehessenek arra, amiket alkottak. Átlagember - pénzpénzpénz. Művész - pénzművészetművészet. Szerintem.
2010. aug. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen. Én is így látom, de hogyan szerezhetek neki társaságot?
2010. aug. 3. 00:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is azzal a problémával küzdöttem, mint a barátod. Én filmrendezőnek készülök, egyik ismerősöm által ismerkedtem meg egy baráti társasággal, akikkel maximálisan megértem magam. Én azt mondom, hogy ismerkedjen neten bölcsészekkel, velük jól lehet filozofálgatni.

21/L

2010. aug. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hagyni kell. úgyis a saját dinamikánk szerint alakul az életünk. ezekben a barátság, szerelem dolgokban a tudatosság és a tudatosan szervezett élet hozhat változást de nagy eséllyel nem lesz tartós.

ha szüksége van barátokra, akkor majd lesz neki spontán, időt kell hagyni a dolognak.

2010. aug. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hasonszőrű emberekkel teli helyekre kellene levinni, nem tudom hol laktok,de Pesten van egy csomó művészklub. Nagyon nyitottak ott a fiatalok.
2010. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
08.31-es tudnál példát mondani?
2010. aug. 3. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!