Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Velem van a baj? Vagy ez...

Velem van a baj? Vagy ez valahol normális?

Figyelt kérdés

Édesanyám a munkája miatt havonta akár többször is el kell utazzon, hosszabb-rövidebb időre külföldre. Kiskoromban mindig nagyon megviseltek ezek az időszakok, most azonban már nem zavarnak (sőt). Azonban amikor hazaér, szinte berobban a szobámba, és bár szinte még a kabátot sem vette le, körüljárja a lakást, engem és a húgomat letol, kezdve attól, hogy pl. ha este van, miért tanulunk még ilyen későn is, biztosan egész délután gépeztünk, azon át, hogy már megint milyen rendetlen az asztalunk (tanulás közben kipakoljuk a könyveket), addig, hogy össze kéne fogni a hajunk, vagy hogy ne hagyjam elöl az iskolatáskám vagy a hangszeremet (amit másnapra készítettem ki az előszobába). Ez ilyenkor és a hazaérkezése utáni néhány napban van így, és minden alkalommal egyre jobban zavar, de ha bármit mondok neki emiatt, azt kérdezi, hogy miért nem örülök annak, hogy hazajött. Próbálom tolerálni, nyugodtan beszélni vele, de ez az ,,érv" nagyon ki tud borítani. Ilyenkor valahogy minden probléma az eszébe jut, szóvá teszi, hogy miért nem hordok pl. színes ruhákat, mint a húgom (zöldet, barnát, natúr színeket viselek leginkább), hogy miért költöttem már megint könyvekre a zsebpénzem, amikor gyűjthetnék valami értelmes dologra, vagy beleköt abba, hogy miket rajzolok.

S emiatt valahogy elromlik az ember hangulata, és nem tudok olyan felhőtlenül örülni neki, mint kiskoromban.

Mitől változhatott meg így a helyzet? Gondolom, én is idősebb lettem, kicsit önállóbb, ő pedig még mindig picit úgy kezel, mintha kisiskolás lennék.

Nem akarom, hogy megromoljon a kapcsolatunk, és gondolom, én is ugyanolyan kiborító tudok lenni, de egy kicsit aggódom emiatt. Velem van a baj? Vagy tudnék valamit tenni?

15/l



2015. okt. 17. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Az írásodból ítélve egy nagyon értelmes lánynak tűnsz.


Ha ez zavar, talán az lesz a legegyszerűbb mód, ha leülsz anyukáddal és megmondod neki, amit itt leírtál. :)

2015. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Anyád játsza a felnőttet meg a szülőt, ezzel akarja kompenzálni, hogy sokat nicns otthon. Apukád ilyenkor hol van?
2015. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy ez mostanra nagyon zavar, az lehet, hogy a korszakod miatt van, ez ilyenkor tipikus, én is átmentem ilyenen, hidd el(17F).


És ha pár nap elteltével jobb lesz a helyzet, akkor itt van kettő értelmesebb(szerintem) megoldás:


1. Próbálod nem figyelembe venni, tekintve, hogy tisztába vagy vele, hogy hiányoztatok neki nagyon, és csak fél attól, hogy nem tekintitek majd jó anyának, esetleg kimarad az életetekből, és próbálja ezt bepótolni.


2. Leülsz vele beszélgetni. Mert látva a leírást, értelmesen el tudnád neki ezt magyarázni, és megkérdezni, hogy most mi is van. Én ezt az utat jobban preferálnám, jobb véghez szoktak ezek vezetni, ha tisztázzátok a dolgot.

2015. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Nekem az apám ilyen. Fontoskodással próbálja kompenzálni, hogy éveket hagyott ki az életemből. Szerintem mond meg anyukádnak, hogy hagyja abba, mert ettől nem lesz jobb szülő.
2015. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Tényleg ez lehet a megoldás, csak nehéz magam rászánni, vagy megtalálni a kedvező időpontot, amikor nem provokálok ki vele veszekedést.

2015. okt. 17. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy miért lettünk lepontozva, na mindegy.
2015. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!