Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen érzés ha valakinek...

Milyen érzés ha valakinek nincs testvére? Akkor az a "normális"? Nincs semmi hiányérzet vágyódás valaki után? Vagy valahol mindig érzi az ember, hogy jó lenne egy testvér?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Hát nekem van testvérem. Mindkét esetbe beletudok gondolni. ha van estvére az embernek, az segít neki bármiben, ha kisebb, akkor ő segít neki, tudnak játszani. Ha nincs, akkor meg élvezheti, hogy ő van a középpontban, ráfigyel mindkét szülő, de nem érez hiányt, mivel iskolába jár, feltehetőleg vannak barátai.
2010. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Én egyke vagyok, és semmilyen űr nincs :) Ha társaságra vágyom, ott vannak a haverok, ha egyedül szeretnék lenni, hazamegyek :D Szerintem így jobb is, hisz a testvéred, ha zavar, nem tudod elküldeni otthonról, én megyek inkább a barátokhoz, aztán... na értitek :D
2010. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: dettó :)
2010. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sincs testvérem, soha nem is hiányzott. Mostanában 40 felett néha gondolok rá, hogyha lenne, akkor talán jobb lenne. Amíg a szüleim élnek nincs hiányérzet, de mivel egyre idősebbek, így azt gondolom, talán jó lenne egy testvér, de az is csak akkor jó, ha őszinte és jó a kapcsolat köztetek.
2010. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Nekem van testvérem, de néha már a pokolba küldeném úgy kikészít! Viszont ha nem lenne, unatkoznék, nem tudnám szekálni, és nem nevetnék mindennap rajta.A jó csak az lenne, hogy nem kéne osztozkodnom semmin!-de mégiscsak a tesóm..:D
2010. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Egyke vagyok, én nincs hiányérzetem.

Sajnos az ismerőseim között több a testvér baj/viszály, mint a szeretet. A legtöbben érzik v. tudják, hogy ki az anyuci kedvence... úgy is viselkednek, a másik testvér ilyenkor a csicskás.

Jó, persze néha eszembe jut, hogy jó lenne tesó... de idősebbet szeretnék. De igazából jól elvagyok így is.

2010. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van. Nem is egy! Mégis olyan érzés, mintha nem lene egy sem. Egész jól elvagyok nélkülük.
2010. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is van egy öcsém. nem adnám semmiért, bár gyerekkorunkban nagyon sokat veszekedtünk. De ma már annyira hozzászoktam, hogy hozzá mindíg mehetek ha van velem valami, és ez fordítva is így van.


Kis iskolás koromban volt egy barátnőm, ő nagyon nagyon vágyott egy testvérre. Annyira egyedül érezte magát, pedig szerették és foglalkoztak vele a szülei, de az mégsem olyan mint amikor lámpa oltás után a paplan alatt még egy kicsit beszélget az emebr egy testvérrel. Ő érzete, hogy ezekből a dolgokból nagyon kimarad. Én mindíg mondtam neki, hogy lehet nem lenne jó, te már hozzászoktál, hogy csak rád figyelnek, ha 1 csoki van az a tiéd, ha testvéred van akkor csak a fele jut neked stb. Ő hajthatalan volt, neki testvér kell. Igazándiból akkor értettem meg, hogy valójában ő mennyire végyiok rá, amikor egyszer suliból hazafele menet, egy bolt előtt megpillantott egy babakocsit. Közelebb hajolt a benne felvő babához, és csak annyit mondott, hogy "szerintem ő jó lesz, ha anyumék nem csinálnak nekem kistesót, akkor majd szerzek magamnak". Persze szépen eljöttünk nem nyúlt a babához, de akkor értettem meg, hogy ő mit érez valójában.

Kérdésedre válaszolva, igen ő tudta, hogy mit jelent a testvér, tudta, hogy mi hiányzik az életéből, ugynis látott minket többieket. Vágyott rá, de talán ez a tudat és a vágyódás az nem ugyanaz azzal ha valakinek pl.: volt testvére akit egyszercsak elveszíti.

2010. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
"Lenne" /a sietség miatt maradt ki egy betű!/
2010. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én jól elvagyok tesó nélkül, annyi a hátrányom, hogy én vagyok anyuci apuci kicsi lánya, a családban az egyetlen lánygyerek és mindenki az én életemmel van elfoglalva. Egy idősebb fiútesó jó lett volna vagy egy öcsi, de lány semmiképp. Majd szerintem később fog igazán hiányozni a tesó, most még elvagyok a barátokkal.

17L

2010. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!