Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit jelent pontosan az örökség...

Mit jelent pontosan az örökségről lemondó nyilatkozat? Mi kell hozzá? 19L

Figyelt kérdés

Édesanyám rengeteg adósságot halmozott fel, amihez semmi közöm, ráadásul nem is kaptam tőle soha, semmit. (nemrég lettem 19 éves)

Csak a családi pótlékkal segít nekem (mert az jár) és elég rossz a kapcsolatunk. Sosem volt jó. Nemrég elég súlyos beteg lett és félek, hogy megöröklöm minden adósságát.

Idén szerzem meg az érettségim, se lakásom, se munkám. Ha ki kell fizetnem akkor végem. Mit tegyek?

Az összeget nem tudom pontosan, de több millió. Jóval több, mint amennyit anyám lakása ér. Részletekben a kamatok miatt nem tudnám megoldani, egészben meg azért, mert


szinte még gyerek vagyok.



2015. okt. 19. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
Nekem 50ezer forintba került..
2015. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmi ilyesmit csinalnod. Majd ha lesz egy hagyateki eljaras, akkor ertesit a kozjegyzo, ott oelotte kijelented hogy egeszeben lemondasz az oroksegrol. ELORE ne csinald, mert nem tudhatod biztosan hogy plusz vagy minusz lesz, meg az is lehet hogy pl kozben nyer a lotton...


Amugy off, de neki legalabb van lakasa, az en szuleimnek nincs.. a magas vernyomasrol meg a cukorrol pedig nem lehet lemondani :(

2015. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Az ég világon semmit nem kell csinálnod. Magyarországon negatív örökség nem létezik, tehát az adósság nem fog rád szállni. Ha meghalt, a lakasat örökölni és annak értékeig a tartozasokat. A hagyatéki tárgyaláson majd kozlod, hogy nem kéred és annyi. Nem kerül semmibe. Az első nem tudom minek ír baromságot
2015. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóra ne hallgass, hülyeséget írt. Az adósság is öröklődik. Ha nemm ondasz le az örökségről, akkor a lakás a tiéd, de a tartozás is. Vagy az egészről le kell mondanod, vagy minden a tiéd, ilyen egyszerű.
2015. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem, az utolsó előtti nem írt hülyeséget, csak az utolsonak nem megy az értő olvasás.
2015. okt. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Képzeld pistike, megy az értő olvasás. Ha a másik pistike azt írja, hogy nem öröklődik az adósság, akkor hülyeséget ír. Ezt neked úgy kell elbábozni?
2015. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Agyatlanka!

Az adósság csak az örökség ertekeig öröklődik. Ha van Pl egy 1 milliós ingatlan, meg 500e hitel, akkor az övé az ingatlan és ki kell fizetnie az 500ezret. Ha ugyanennel az ingatlannal 1 millió hitel van, akkor se ingatlan, se hitel. Ha megintcsak ez az ingatlan van és 2 milla adósság, akkor nincs ingatlan és nem kell semmit fizetnie. Leulhetsz, egyes.

2015. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!