Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen az oldalon miért veszi...

Ezen az oldalon miért veszi mindenki teljesen alapvetőnek, hogy ha egy 15 fölötti gyereknek a tiszta ruhán és vajaskenyéren kívül bármi igénye van, akkor azért igenis dolgozzon meg?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen a nagyon szörnyű anyagi körülmények között élőkről beszélek, hanem az átlagról. Ha ezen az oldalon egy tini meg meri említeni, hogy elmegy moziba, kínaiba, bárhova, akkor a válaszadók rögtön lehordják, meg elküldik gyárba négyszázas órabérért. Tényleg nem értem.
2015. okt. 20. 17:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%

ebben a korban már felfoghatnák hogy ezeket a dolgokat a szüleik se engedhetik meg maguknak mert a bevételekhez képest ez luszus

és igen ha ilyen kényelmi szolgáltatásokra vágyik keres meg a rá valot mert ebben már dolgozhat

tanulja meg honnan jön a pénz

2015. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%
Látom sok erre a telhetetlen tini,mert létszükségletnek érzi,a márkás ruhát,mozit kínait :D Legalábbis lepontozták ahol azt írtam nem az.Kíváncsi vagyok mennyire fogják annak érezni,amikor minimálbérből fognak éldegélni.Arra meg pláne,hogy magukra is ugyanolyan dühösek lesznek-e mint a szüleikre most,ha nem tudják ezt finanszírozni :P
2015. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
Én felpontoztalak, igazad van!
2015. okt. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

10-es, lehet, hogy orvos lettél, de ez nem akadályoz meg abban, hogy logikátlan ok-okozati összefüggést vonj a diákmunka és az egyetem elvégzése közt.


12-es, amiről te beszélsz, azoknak a kérdéseknek a többsége törölve van, mert kamu. Igaz, nem létszükséglet a mozi, de nem azért szül az ember gyereket, hogy a létminimumon tartsa. Kicsivel több inger kell neki, mint egy hörcsögnek.

2015. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

"nem azért szül az ember gyereket, hogy a létminimumon tartsa. Kicsivel több inger kell neki, mint egy hörcsögnek."

Ez brilliáns :) Pontosan így van.


Természetesen számít, hogy a szülőknek milyen az anyagi lehetősége s konkrétan mit akar a gyerek.

Ha a héten az 5. drága luxuspulóverért sír, az ugye, más, mint ha csak moziba akar menni egy érdekes filmre, egyszer egy évben, miközben a szülőket felveti a pénz.

Nyilván némely esetben jogos a gyermeki sirám, máskor feltűnően nem s van, amikor megértjük, hogy a gyermeknek kellene az adott dolog, mert szinte mindenki megkapja, de ők minimálbérből élnek s jogtalan elvárnia, hogy vasárnapi ebéd helyett mozi legyen.


A leírás alapján a kérdező azokat az eseteket nem érti, amikor igazán nem akar sokat a gyerek, csak szinte mindenki másnak természetes apróságokat, jut is rá simán, de a szülő szerint üljön otthon és kész, s egyes hozzászólók is azt mondják, hogy hát igen, örülj, hogy fedél és étel van, ebadta kölyke, a szülő szava szent.

2015. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

14-es, mindössze azt kívántam érzékeltetni, hogy nem azért kellett dolgoznunk, mert a szüleink ostobák, irigyek, netán prolik.:-) Így már érthető?


Örülök, hogy abban nincs vita köztünk, hogy a kérdés egyébként hülyeség, nem fedi a valóságot, valamint, hogy jó anyagi körülmények között is szükséges az igényeknek ésszerű határt szabni. Ezek ellen legalábbis nem érveltél.:-)

2015. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%
14-es.Valószínű nem olvastad az előző válaszom,mert amire Te válaszoltál arra utalt vissza.Nem létszükséglet a mozi,márpedig itt néhány tini úgy gondolja,hogy az neki hetente igenis jár.Nem arról van szó,hogy soha ne menjen,igenis menjen,2-3 havonta akár,de ha egyszer valamiért nemet mondanak neki,ne puffogjon,nem létszükséglet a mozi,amit ha valami oknál fogva ki kell hagynia,akkor attól ő rögtön egy "megnemértett" ,elhanyagolt,soha semmit "megnemkapó" tini lesz.
2015. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
42%

"azert mert igeny es igeny kozt nagy kulonbseg van...

nem mindegy hogy egy kis zsebpenzt ker arra a mozira, uditore vagy kinaira vagy a legujabb Ajfon/Converse/Airmax/Anyamkinja miatt kovetelozik."


Én ezzel sem értek egyet. Nem csak igényés igény közt van különbség, hanem a körülmények között. Ha valaki azért akar iPhone-t, mert elromlott a régi telefonja (nem azért, mert bolond, és ledobta a 10-ikről, én pl. ezt nem értem soha, hogy miért van minden fiatalnak betörve a mobliképernyője, az enyém sose volt), szóval ha telefonra van szüksége, miért ne vehetnének neki 200ezerért iPhone-t, ha telik nekik rá? Azzal van csak baj, ha azért akar új telefont, mert a régi már nem menő. Ha elromlik/elvész a régi telefon, és van pénz, igenis jogos, hogy kap egy másika. Miért ne kaphatna drágát, ha nem lesz tőle rossz a családnak? A cipő is olyan, hogy ha épp szüksége van őszi cipőre, mert nincs olyanja, mert kinőtte a korábbit vagy az már elnyűtt vagy akármi, miért ne kaphatna drágább cipőt? Ne, tudom, milyen az a nike airmax, de az biztos, hogy nem rosszabb, mintha anyuka új Louis Vuitton - csizmát venne magának.

2015. okt. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

#18, de az a baj hogy sok itteni nyafogo tini nem szamol a korulmenyekkel, sok csaladnal nem telik ra, vagy egyszeruen a szulo nem hulye kiadni 200 ezret egy almas logoert mert a draga kis csemeteje cikinek tartja az egy eves samsungjat.

Miért ne kaphatna drágát, ha nem lesz tőle rossz a családnak?

az lehet hogy meg is kapta mar, szoval szerintem nem ok szoktak itt sirni...

2015. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Jó, de mint mondtam, az más, hogy cikinek érzi.

Amúgy igazad van, csak szerintem azért mégis jobban tudja megítélni a saját anyagi körülményeiket, mint az, aki csak itt válaszol.

2015. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!