Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen az oldalon miért veszi...

Ezen az oldalon miért veszi mindenki teljesen alapvetőnek, hogy ha egy 15 fölötti gyereknek a tiszta ruhán és vajaskenyéren kívül bármi igénye van, akkor azért igenis dolgozzon meg?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen a nagyon szörnyű anyagi körülmények között élőkről beszélek, hanem az átlagról. Ha ezen az oldalon egy tini meg meri említeni, hogy elmegy moziba, kínaiba, bárhova, akkor a válaszadók rögtön lehordják, meg elküldik gyárba négyszázas órabérért. Tényleg nem értem.
2015. okt. 20. 17:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Más f_szával a csalánt...
2015. okt. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Mert ha nekik szar volt a kamaszkoruk legyen másnak is szar, tipikus magyar mentalitás, dögöljön a szomszéd tehene is. Nekem se adtak soha semmire pénzt a szüleim. Nem azért, mert nem volt hanem baromságnak gondolták. Minek moziba menni, mikor volt HBO-nk, majd adják 1-2 éven belül. Minek márkás ruha, a kínai ugyanolyan jó. Minek 2 pulóvernél több? Amíg az egyiket hordom a másikat ki lehet mosni. És így tovább. Nem panaszkodásként, mert egyébként ha különórára volt szükségem (nyelvvizsgára készülésnél) vagy pl mindig jó számítógépem volt, saját, nem a családé. Szóval amire ténylegesen szükségem volt megkaptam. Viszont a "szórakozásért" én akkor se tudtam volna megdolgozni ha akarok, mivel azt mondták ne dolgozzak mikor annyi a dolgom kamaszként, hogy tanuljak így nem írták alá az iskolaszövetkezeti papírt. 18 alatt pedig csak szülői engedéllyel lehet dolgozni.
2015. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

mert itt nagyon sok irigy ember van. ha neki szegény gyerekkora volt,akkor másnak se legyen jó alapon.

egyébként valóban nem rossz ötlet a követelőző gyerekeknek megtanítani a pénz értékét. én is az első diákmunkámon jöttem rá, hogy mennyit dolgoztak korábban a szüleim azért,hogy ne nélkülözzünk.

szóval nem rossz dolog,ha a gyerek tudja mi fán terem a pénz. de persze nem várnám el egy középiskolás gyerekektől,hogy suli időben dolgozzon.inkább vigye valamire és tanuljon.

2015. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Jujujj, vigyázzatok, mindjárt jönnek a hiénák és megmagyarázzák, hogy miért is volt az ő gyerekkoruk sokkal boldogabb szegényen, az egypár lyukas tornacipőjükben.
2015. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

azert mert igeny es igeny kozt nagy kulonbseg van...

nem mindegy hogy egy kis zsebpenzt ker arra a mozira, uditore vagy kinaira vagy a legujabb Ajfon/Converse/Airmax/Anyamkinja miatt kovetelozik.

2015. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
34%

Nem veszi mindenki alapvetőnek, sőt...Ott a másik véglet, akik szerint ha a szülő nem vesz a 15 éves kölöknek 200 ezres iPhone-t, akkor minimum felelőtlen (minek szült/nemzett gyereket, ha ezt se képes megadni), vagy szűk látókörű, begyöpösödött hülye.

Egyébként 5-ös (és 3-as) válaszoló teljesen jól leírta a lényeget, meg kell húzni az ésszerű határokat, ami afölött van, azért tegyen a gyerek is. A nyári, egy hónapos diákmunka pedig nem kicseszés, hanem a nevelés része, minden gyerekre ráfér.

2015. okt. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%
Gondolom azért mert nem létszükséglet.A legtöbben nem azért hurrogják le az ilyeneket mert irigyek,hanem azért mert eleve úgy írja ki a kérdést a 15 éves,mintha alanyi jogon ez járna neki,és minden hétvégén.Nem létszükséglet a kínaiba mászkálás,vagy éppen a moziba,ugyanúgy nem az azért 5x annyiba kerülő ruha-cipő mert azon épp egy népszerű márkajelzés van.Mégis úgy reklamál érte.
2015. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem éltem valami elit környéken, de nem ismertem senkit, aki nyáron dolgozott volna.


Igaz, nem is a menő manó rétegbe tartoztunk, ha nyávogtam valamiért, hát nyávoghattam, anyámat nem hatotta meg. Az első kis ratyi mobilomat is ballagásra kaptam.


De zsebpénzt kaptam, jegyektől függetlenül. Esküszöm nektek, mielőtt rátaláltam erre az oldalra, nem is tudtam, hogy ennyire elterjedt 18 alatt dolgozni (vagy a felnőtt szülőnek pénzt adni). Persze hallottunk olyanról, hogy szórólapozás, de úgy voltunk vele, akkor inkább megoldjuk ingyen a szórakozást.

2015. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, ez nekem is fura. Én nem veszem alapvetőnek...


Az OK, hogy ne várjon el mindenféle flancot, de komolyan, ha nem dolgozik, akkor SOHA ne menjen moziba, cukrászdába, ne vehessen egy turkálós dzsekit meg semmi? Én igazán nem voltam nagyon elkényeztetve e téren, de egy-egy alkalmi mozin vagy zenesuliból hazafelé gofrin nem kellett gondolkodnom vagy munkát vállalni miatta...


Igenis elég baj a kicsinek, hogy még nem önálló, természetszerűleg korlátozva van meg minden, bár jó esetben ez nem rossz neki s lehet, hogy felnőttként visszavágyik majd... De ha már belerángattuk az életbe, akkor, ha csak lehet, adjuk már meg neki a normális életkörülményeket, amibe ilyen csip-csup luxus is beletartozik. Aztán aki akar, az többet ad.

De az ilyen eszel, van 2 ruhád, kussolsz s azt teszed amit én mondok és 18 évesen kirúglak a házból, az nekem nem önállóságra nevelés, hanem valami erősen negatív dolog.

2015. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Megismétlem azok számára, akik nem értették: ÉSSZERŰ határokat kell húzni. Szerintem a szülők 99%-ánál bőven belefér ebbe a mozizás, a fagyizás, a hétvégi szórakozás (nálam is, nyilván nem drogos-behányós bulikra gondolok.) Amit kérdező írt, qrvára nem általános, tán nem ebből kéne kiindulni.

A diákmelóról: nem tudom (nem is érdekel), ki milyen környéken nőtt fel, mi hárman vagyunk tesók, mindhárman dolgoztunk nyaranta egy-egy hónapot. Ketten orvosok lettünk, egy pedig mérnök. Nekem is 3 gyerekem van, a nagyok szintén melóztak/nak nyaranta (nem hajtottam őket ostorral, természetes volt számukra), egyébként egyetemre járnak, a kicsi lelkesen készül jövő nyárra, amikor először mehet dolgozni.

2015. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!