Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "válás" vagy együtt külföldön?...

"válás" vagy együtt külföldön? Helyesen gondolom hogy az első jó?

Figyelt kérdés

a gyerek apja kint él a szülei házában jelenleg munkanélküliként, úgy alakult hogy én Mo-n vagyok a gyerekkel, aki 1 éves múlt.

már mindketten kiidegeltük egymást azzal, hogy nem tudjuk a jövőt átbeszélni.

ezért itt kérek segítséget jól gondolom e.


a gyerek apja azt szajkózza, hogy menjek a gyerekkel hozzájuk lakni, találok állást és utána különköltözhetünk a szüleitől.

ez szépen hangzik eddig...

alapfelállás, semennyi pénzem nincs, anyagilag nem segít sem az apja, sem a szülei.


ők kint faluban élnek, nekem a munkaügyitől, munkalehetőségektől kezdve a gyerekorvoson, bölcsödén át mindig át kellene utaznom másik városba tömegköz. nincs, autót nem tudok vezetni. (apja, hogy hozna vinne minket időben, ilyen szempontból nem megbízható, tapasztalat.) arról nem is beszélve, hogy lehet csak jövőre vennék be bölcsibe a gyereket, vagy azt fizetni kellene addig meg dolgozni se tudok menni..

legjobb lenne ha városban élhetnék ahol minden egy helyen van. amúgy se lenne egészséges, hogy a kicsi épphogy megszokik a szüleinél és bölcsiben, már költözzünk is tovább...aki egy percig nem volt még nélkülem...

apja ezekre semmit nem válaszol, csak olyanokat, hogy gyáva vagyok kimenni, így szó szerint.


teljes részletességben semmilyen kérdésemre nem válaszol, azt mondja, előzör döntsem el, hogy megyünk e, utána áll neki azt előkészíteni.

édesanyja megért engem, ő azt mondta, hogy tudja, milyen gyerekkel és a fia meg általában mindent egyszerűen néz csak.


a párommal már ott tartunk, hogy a kapcsolatot is meg akarja szüntetni lassan, mert több napja ezen témázunk és hogy idézzem, nem tudja elviselni, nem tud a beszélgetés mellett "kitartani" hogy még mindig nincs eredmény és már x napja rágjuk a témát. nem kell már rá várnom, meg stb.



én úgy gondolom, hogy olyan ember, aki ezidáig egy centtel sem segített(voltaképp ezért vagyok nullán és ezért kellene külföldnek is pénz nélkül nekivágnom gyerekkel..)arra hivatkozva, hogy menjünk ki hozzá lakhatásért nem kellene fizetnünk, olyan helyre ahol nincs se bölcsöde se munkalehetőség.., olyan emberhez, akivel megbeszélni nem tudom a részleteket, mert leegyszerűsít mindent és neki áll szimplán bírálni, hogy gyáva vagyok, ahelyett hogy kimerítően válaszolna...én úgy gondolom, hogy ezzel a hátérrel ha akarok se tudnék kimenni, ott élni, megélni. a szülei max 1-4 hónapig fogadnának be.természetes ingyen élni nem akarok. szóval marad a bíróság és gyerektartás kérdése Mo-n.


ha valaki az apának ad igazat, leírná nekem lépésről lépésre a fenti feltételekkel mégis hogy ugrana ki külföldre gyerekkel az isten háta mögé és kezdene életet, pénz nélkül, segítség nélkül?(valszeg pelenkát se vennének a kicsinek, tekintve hogy most sem segítenek semmiben)


2015. okt. 21. 11:43
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem lennék együtt, nem házasodnék és nem szülnék gyereket olyan embernek, akivel nem működik a közös teherviselés.


Ráadásul látom, hogy az érzelmek sem dúlnak közöttetek, akkor minek erőltetni?

Váljatok el, állj talpra és legközelebb ne állj össze megbízhatatlan pasival.

2015. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

a köztünk levő érzelmeket valszeg ez roncsolja, jelenleg csak esszük az ideget.

gyerek előtt ilyen gondok nem voltak, mindig dolgoztam, akármilyen műszakban, össze vissza költözhettem.

a szerelem is szép volt.

2015. okt. 21. 11:51
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
az első lépés: az apa találjon munkát és kezdjen el dologzni. Utána egész más lesz a helyzet és csak utána lehet gondolkodni a következő lépésen.
2015. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjed felelőtlen,de nagyon.

Kiábrándító az olyan férfi,aki semmit nem tesz meg a családjáért.

A vak világba kimenni egy kisgyerekkel szerintem nagy butaság lenne. Főleg szülőkhöz költözni brrr...

Majd jönnek kommentek,hogy mért szültél neki gyereket,de ez a te szuvenír döntésed. Ne foglalkozz velük!

Egyébként itthon miből tartod fent magatokat?

Szerintem a válás a jó megoldás. A szavaidból itélve már csak nyűg a nyakadon és szabadúlnál tőle.

Mindig a gyerek érdekei az első.

A férjed meg szégyelje magát,nagyon gyerekesen viselkedik.

Sajnálom :(

2015. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

direkt megneztem, ebben a hosszú szövegben 1x nevezed parodnak, amugy mindig a gyerek apjakent hivatkozol rá.

ha már kulfoldre koltozik valaki, akkor alap hogy nem egy isten háta mögötti helyre, ahol nincsen munka. persze a párod hivatkozik arra, hogy ott laknak a szulei. és? ha úgyse segítenek akkor nem mindegy?

szerintem keress egy bölcsit itthon, és menj el dolgozni, próbálj jó életet biztosítani a kicsinek. én a válàst is beadnam. milyen ferfi az aki nincs a csaladja mellett, hanem kulfoldrol pattog neked, hogy menjetek ki, úgy hogy nincs is kint munkája és valószínűleg neked se lenne?

2015. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
a baba kint született? kint voltatok eddig és te hazajöttél? melyik ország? ő magyar? hazajönne?
2015. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
46%
Haha minek vállal valaki gyereket olyantól akit nem is ismer? 1 éves a gyerek aztán itt vergődsz,hogy mi l3egyen.Szerencsétlenek.Csak a gyereket sajnálnám,ha szeretném a gyerekeket,de nem szeretem.
2015. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Mindjar reagalok is a tobbire csak addig is kerdezem megis hogy nevezzek egy olyan embert a szerelmemnek vagy akarhogy aki zsarol azzal ha nem megyek akkor viszlat ahelyett hogy valaszolna a kerdesemre amugy kulfoldi az apa gyerek itt szuletett
2015. okt. 21. 12:15
 9/46 A kérdező kommentje:

addig is beadtam a keresetet, azon agyalok, hogy vonjam e vissza, jelenleg gyedből "élünk" folyamatos munkát keresek, bölcsibe fel van véve.

csak ugye így meg a nyelvet nem tanulja és nem tudom anyanyelvi szinten átadni neki a külföldi nyelvet.


az apja meg olyan képeket küld magáról közben, hogy röhögve pingpongozik..


kint nagyon jó életünk lenne, de városban!


de főleg az érzelmi zsarolása teszi be a kaput.

2015. okt. 21. 12:23
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

4: szerintem ez szuverén döntés lesz.

A szuvenír, az olyan kis ajándéktárgy, mint pl. a budapestes kulcstartó, a matrjoska baba, a tengeri csigákból, kagylókból kirakott madár és a többi.

Bocs az offért.


Egyébként a többiek már mind leírták a lényeget, a lehető leghamarabb válj el, add a gyereket bölcsibe, dolgozz és éljetek nyugodtan, ezt a senkiházit meg felejtsd el családostul.

2015. okt. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!