Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fogadták el mindezt...

Miért fogadták el mindezt nehezen a szüleim? Mi lehetett az okuk?

Figyelt kérdés
Szeretném azzal kezdeni, hogy 2012 szeptemberében kezdtem a fősulit (bsc szak). Már akkor elhatároztam, hogy a lehető legtöbbet ki akarom hozni magamból, és a suli legjobb tanulói közé szeretnék tartozni. Mondták, hogy ez teljesen felesleges, mert a kiváló eredményért úgysem fogok kapni semmit, meg nem fognak átsorolni államira. Említették, hogy ők akkor is szeretni fognak, ha mindenből kettessel átmegyek. Mondtam nekik, hogy nekem az nem elég, mert bizonyítani szeretnék. Mindezt azért, mert a középiskolában a tanárok és a diákok semmibe vettek, és anno a fejemhez vágták a tanárok és a volt osztálytársak, hogy nem fogok tudni leérettségizni semmiből, meg nehogy már egy "fogyatékos" érettségit kapjon. Még elsőévesen elhatároztam, hogy szeretnék másodévesen tdk versenyen részt venni. Első év nyarán elkezdtem írni, erre anyám kérdezte, hogy miért nem megyek inkább nyaralni. Mondtam, hogy azért, mert a tdk-mat szeretném írni és 2 hét gyakorlatra kell mennem. Erre az volt a válasz, hogy nemcsak munkából, meg tanulásból áll az élet. Másodév nyarán átsoroltak államira, kaptam tanulmányi és más teljesítményalapú ösztöndíjakat, és júliustól kezdve jelenleg is diákmunkán vagyok. kezdetben ezt is nehezményezte, hogy végig akarom dolgozni az egész nyaram, szabadidő nincs, kérdezte, hogy miért, hiszen nem vagyok rákényszerülve a diákmunkára. Mondták, hogy a sérült embereknek úgysem lesz munkájuk. Mondtam, hogy szeretnék ismerkedni, kapcsolatokat építeni és munkatapasztalatot szerezni, meg csak így tudok anyagi téren egyről a kettőre jutni.Szeretnék megkérni, minden egyes hozzászólót, hogy rosszindulatú megjegyzésektől kíméljenek! Üdv.
2015. okt. 21. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Gratulálok! Minden elismerésem! A szüleid szerintem csak kímélni akarnak és aggódnak, hogy ne terheld túl magad. Amúgy a gimiben a töri tanárom velem is közölte, hogy hülye vagyok, mégis sikerült leérettségizni és diplomát szerezni jogász szakon! Sok sikert a továbbiakhoz, és ne hagyd hogy eltántorítsanak, sikeres leszel!
2015. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem bunkóságból,csak a megfelelő válasz miatt kérdem!


Te testi/szellemi sérült vagy? Csak,mert ezt nem írtad.

2015. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.



Nos, a szüleidből valószínűleg a féltés beszél . Megpróbálnak megvédeni a kudarcoktól.


A tanárok meg a középsulis gyökerek kit érdekelnek? Az a múlt.


Sok sikert!

2015. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért, amit el is mondtak: nemcsak munkából és tanulásból áll az élet...Minden elismerésem a tiéd, de én is féltenélek a helyükben, hogy az iszonyú bizonyítási vágyad mellett elfelejtesz élni. Az a veszélye ennek, hogy amikor eléred a célod, azon kapod magod, hogy nem tudsz örülni a sikernek, mert nincs semmi maradandó, örömteli élmény, amire vissza tudnál gondolni, és csak azt kérdezgeted magadtól, hogy hová rohantak el ilyen gyorsan az évek? Állj meg néha egy kicsit, és nézz körül, csinálj valamit, amit szeretsz, csak úgy, cél nélkül, mert jól érzed magad tőle. Ha ez nyaralás, utazás, akkor azt, ha egy wellness-hétvége, egy jó koncert, színház, vagy csak ebéd barátokkal egy klassz helyen, akkor azt. Hidd el, hogy ez nagyon fontos, és a szüleid ezt pontosan tudják.
2015. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
magod=magad :-)
2015. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Neked gratulálok,minden elismerésem!A többit már igazából mindenki leírta.

Mi volt a gond,amiért anno lefogyatékosoztak,ha szabad kérdeni?

2015. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért pörögsz felnőttként ennyire anyukád véleményén. A te életed, a te döntéseid, henyéléssel-nyaralással téynleg nem leszel előrébb. Engedd el a füled mellett és kész.
2015. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne én is ilyen ambiciózus és szorgalmas lennék.

Nem tudom milyen fogyatékosságod van szóval lehet nem egyezik a dolog, de az én szüleim pl mindig azt mondják hogy ne dolgozzak, tanuljak amíg tudják fizetni, mert dolgozni sz*r. Egyszer vagy fiatal szerintem csak aggódnak hogy épp hogy csak elkezdted az egyetemet máris így hajtod magad. Egyébként ha ennyire toppon vagy meg diák munkád is van akkor mért ne lenne később munkád?

Egyébként szerintem erre nem is lehet rosszindulatból válaszolni

2015. okt. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!