Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Leszbikus, meleg és biszex,...

Leszbikus, meleg és biszex, esetleg transznemű fiatalok! Hogy fogadták a szüleitek, mikor elmondtátok nekik, hogy mások vagytok? 23/mf

Figyelt kérdés
Én nálam anyám eleinte nem bírta elfogadni, aztán pár éve nyáron, megnézett egy transznemű lányról szóló filmet és így elfogadott engem.

2015. márc. 9. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
csak anyámnak mondtam, de semennyire nem fogad el.
2015. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A másokról mind a trónok harca jut eszembe :D

Ha értelemesek a szüleid, elfogadnak, csak hagyj időt nekik

2015. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Meleg vagyok, csak apám tudja... Mivel elég jó a viszonyunk leültünk megbeszélni, ő úgy állt a dologhoz (megjegyezve, szinte minden 2. szava az volt, hogy "Azt tudd, hogy nagyon szeretlek") hogy nem értette miért, meg mitől... És próbálta megérteni a dolgot. Nem ellenséges volt, sokkal inkább bizonytalan. Azóta már teljesen elfogadta :)
2015. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Heteroszexuálisként írok. Szerintem NEM NORMÁLIS az a szülő, aki nem fogadja el, hogy a saját gyermeke szexuálisan kihez vonzódik. Az én szememben nincs olyan, hogy "más". Mindannyian embereknek születünk. Ugyanazok a szükségleteink, érzéseink, mindannyiunknak fáj, ha bántanak. Hogy kiben mi formálódik, azért senki ne szégyellje magát! Szégyellje magát viszont az a szülő, aki ezt nem így értelmezi. Amikor a legtöbb nőt megkérdezik, kisfiút, vagy kislányt szeretne, azt mondják: "Mindegy, csak egészséges legyen!" Kb 20 év múlva biztosra lehet tudni, hogy a született gyermek végül mi is lett. (Egy dolog, hogy mi fejlődött vagy nem fejlődött ki rajta, mert a nemiség- mint tudjuk- nem csak testileg van jelen.) Ilyenkor, ennyi év távlatából szívesen megkérdezném azt az édesanyát, mennyire gondolta komolyan a gyermek születése előtt, amit mondott. Szerintem annak, aki gyermeket vállal, sok mindent át kell gondolnia, ugyanis szülőnek lenni többet jelent, mint "normális életet biztosítani" a gyereknek. A gyerekért felelős a szülő, bármi is történjen, bármilyen is legyen a személyisége. Szerintem fel kellene készülni már a szülés előtt arra, mi lesz, ha a születendő gyermek nem a nemének megfelelően viselkedik majd. Mert igen, megtörténhet, és meg is történik sok esetben. Amelyik szülő valóban figyeli a gyerekét, foglalkozik vele, az hamar megismeri a gyermeke érdeklődését, többek közt ezért is érdemes együtt játszani vele, hogy lássuk, a fis vagy lányos játékokat szereti jobban stb. Vannak erre utaló jelek, szóval úgymond van idő felkészülni. Amelyik szülőt váratlanul érinti a későbbi bejelentés, annak komolyan el kellene gondolkodnia, mit csinált rosszul, hogy csak olyan későn tudta meg. Félreértés ne essék, nem kívánom "blamálni" senki anyukáját/apukáját, de ha mélyen belegondolunk, be kell látni, hogy a szülő a hibás, ha a gyereke nem meri elmondani a dolgot, vagy csak későn szól róla.
2015. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadta el, megszakadt a kapcsolat.
2015. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!