Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves lány vagyok. Van egy...

20 éves lány vagyok. Van egy párom, akit eleinte el-el fogadtak a szüleim aztán történtek közöttünk problémák, amit mi orvosoltunk viszont a szüleim eltiltottak tőle végleg. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyon fognak és nem akarnak szinte sehova engedni csak úgy ha eljönnek értem a barátok kocsival. Nagyon magam alatt vagyok, hiszen azt a kevés önbizalmamat is eltiporják. Én úgy gondolom, hogy már felnőtt vagyok miért kell ennyire beleszólniuk az életembe. Egyrészt megértem őket másrészt viszont nem. Egy gyermekük vagyok és emiatt is féltenek. Nagyon szeretjük egymást a barátommal, titokban szoktunk találkozni. Volt már olyan amikor külön voltunk, hogy találkoztam fiúkkal, akik tetszettek de nem fogtak meg olyannyira mint a párom... őt keresem mindenkiben. Anyukám engedékeny és aranyos apukám pedig ennek az ellentettje. Ő akármikor nekem jön és úgy megver mint szódás a lovát. Szóval rettegek tőle. Vele nem is merek őszinte lenni csak anyukámmal, de még vele sem annyira mert ő meg sokszor apa pártját fogja. Ha a páromat választom őhelyettük akkor kitiltanak a házból is. A ház az én nevemen van szóval nem tudom mennyire tudnának kitiltani. Nagyon szomorú vagyok, hogy ez történik velünk. Mi boldogak lennénk együtt ha ők nem lennének ilyen szigorúak :( Segítségeteket szeretném kérni, hogy mit csináljak? Hogyan tudjam megpuhítani a szüleimet? Mindenki között békét szeretnék és boldog szeretnék lenni. :) Köszönöm, aki ezt elolvassa és segít nekem, tanáccsal lát el. :)
2014. okt. 13. 11:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Nos, ha a házba te tulajdonod, akkor csak abban az esetben tudnak kitiltani, ha nekik haszonelvezetuk van rajta.
2014. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

"Ő akármikor nekem jön és úgy megver mint szódás a lovát. Szóval rettegek tőle." - Kérdező, segíteni csak azon lehet, aki maga is hajlandó lépni. Ilyenkor ne rettegj, hanem

1, Jelentsd fel

2, Védd meg magad - az erőviszonyokra tekintettel praktice bárhogy, ez esetben minden belefér a jogos önvédelembe, ha ő támadott.

3, Bízd a barátodra, hogy megrendszabályozza ezt a brutális bűnöző dúvadat egyszer és mindenkorra.

Innentől lehet továbblépni.

2014. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Apámnak van haszonélvezeti joga.
2014. okt. 13. 11:55
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg abból a dologból, ami történt közöttetek, látják, hogy veszélyes játékot űzöl. Egy szülő sem szereti, ha tönkreteszik a lányát lelkileg vagy testileg. Ameddig nincs elég élettapasztalatod, hogy ezt te is lásd, addig az egyetlen módszerrel próbálnak megvédeni, a tiltással. Ez igazából csak anyádra vonatkozik, mert azzal nem értek egyet, ha apád tényleg kezet emel rád. Természetesen addig más fiú nem is fog érdekelni, ameddig ezt le nem zárod, és fel nem dolgozod. Viszont nyisd ki a szemed, és nézd meg jól a barátod, miért is kezdték hirtelen nem szeretni? Rengeteg olyan kapcsolatot láttam, ahol a lány sírt, hogy a szülei tiltják a barátjától, aki a valóságban csak játszott vele, kihasználta, megcsalta, verte, stb. Ezekben az esetekben a lány is belátta utólag, hogy rosszul választott, és mindenki más számára nyilvánvaló volt, csak ő nem látta. Béke kizárólag akkor lesz, ha szakítasz a fiúval.. szóval gondold át, melyik oldalra állsz, mert úgy látom választanod kell a szüleid és a barátod között. Sosem fogják elfogadni, ha akkora hibát követett el, hogy végleg bezárták előtte a kapukat.
2014. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Te hajlando vagy megbocsajtani a parodnak minden alkalommal. Szuleid nem, ok mar tobbet lattak, es nem szerelmesek. Ovni akarnak a rossztol.
2014. okt. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Egyszerű, mindig annak ellenében kell dönteni, aki valakit erőszakkal választásra, döntésre akar kényszeríteni. Ez egy aránylag tuti séma.

A szülőknek meg az ég adta világon semmi joguk arra, hogy beleszóljanak a 20 éves gyerekük párkapcsolatána... véleményt mondhatnak, tanácsot adhatnak, de nem kötelezhetnek semmire és nem tilthatnak semmitől.

2014. okt. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
Miért is nem szólhatnak bele? A haszonélvezeti jog lehetővé tenné, hogy kitiltsák a tulajdonost, azon kívül nem derült ki, hogy a lány dolgozik vagy tanul. Mindenesetre az én házamba se tegye be a lábát hazudozó, megbízhatatlan alak. Ha erről van szó, megértem őket. Az, hogy az apával néha elszalad a szekér, más téma. Nem támogatom a dolgot, de ennek a megoldása pont nem volt kérdés. Attól, hogy a szülők ilyenek, egyáltalán nem biztos, hogy a fiú szent. Valószínűbb, hogy rossz barát és rossz szülők között vívódik a lány, szóval nem egyiket kell választani, hanem egyiket sem.
2014. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Abba beleszólhatnak természetesen - HA van haszonélvezeti joguk - hogy mi történik abban a házban. A nagykorú lányuk párkapcsolatába nem szólhatnak bele, a véleményt meg a tanácsot leszámítva. Ennyi.
2014. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Mi történt közted és a párod között, ha nem titok?
2014. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor apad lazán kivághat otthonrol, ugyanis a haszonélvezeti jog magasabb, mint a tulajdonjog.
2014. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!