Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy anyám ne akarjon helyettem dönteni?

Figyelt kérdés

gondolom a kérdés egyszerűnek tűnik sokatoknak, de az én anyámmal..háát. ember legyen a talán aki korrekten egy beszélgetést (vitát) tud folytatni, anélkül, hogy ő ne szólna be olyanokat, hogy ''HÁT én már ismerlek..''Jajj tudom én...'' ''Te nem is vagy képes...'' és társai.(természetesen kiabálva)


Jelenleg egyetemen tanulok (állami formában-> ezt azért hangsúlyozom ki, mert tudom, hogy az önköltséges diákok többségét a szüleik támogatják, szóval ilyen téren nem függök tőlük). A lényeg az, hogy egy olyan szakon, amit anyám választott meg nekem, sőt azt mondta, hogy nem is mehetek el Budapestre ha már az első helyre nem volt meg a pontom akkor inkább hagyjak ki egy évet, ebbe meg azért nem mentem bele, mert nem lehet vele együtt élni anélkül, hogy ne támadna le valamiért, vagy ne kiabálásban kellene élni vele.


-> Szóval, kitaláltam azt, hogy nekem jó lesz az amit ő akar nekem (noha, nem sokat ér :() szóval nagy volt az öröm, az iskolában szerencsére jól teljesítek eddig. De idén bedobtam azt, hogy szeretnék valami teljesen másat tanulni egy idegen nyelvet, mondjuk oroszt vagy japánt. És ezt az ötletem nagyon nem támogatja. Sőt..lassan eljön az idő, hogy megfogja tiltani nekem.ismét, hogy azt tanuljam amit én akarok (előzőleg egy agrármérnöki szakot tiltott meg)

20 éves vagyok. Nem tudom mit tehetnék, hogy végre azt tanuljam amit én szeretnék. Azt hozzátenném, hogy az, hogy én teljesen mást akarok tanulni, mint amit anyám szán nekem, nem dac! motivált és elszánt lennék idegen nyelv tanulása iránt, mert néhány hónapja ez lett a hobbim és úgy érzem ebben tehetséges lennék (ellenben a közigazgatásban amit most tanulok).


Ti mit tanácstok, hogyan tudnám azt tanulni amit én szeretnék? Mert vele nem tudom ezt, megértetni, nem lehet beszélni, és már azt is megpróbáltam neki elmondani, hogy nem lehet vele megbeszélni semmit, természetesen órási vita lett belőle (Többször is).



#Budapest #orosz #Japán #Pécs #alárendelés #közigazgatásszervezés #anyámmindigbeleszólazéletbe
2015. okt. 26. 02:37
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Nézz szembe a tényekkel: Édesanyád zsarnok típus. Gondolom nemcsak veled ilyen, hanem apukáddal és a környezetével is. Viszont te vagy az a személy akit tévesen önmaga folytatásának lát, és nem veszi benned észre a különálló személyt.

Próbálj meg anyagilag függetlenedni tőle,például a hostess munkák elég népszerűek a korosztályodban. Nem kell mindenről beszámolni neki, amiről úgy gondolod hogy megtorpedózná. Most már látod hogy nem látja át a rendszert, csak a saját elképzelését szeretné rádhúzni. Tanuld meg az erőszakmentes kommunikációt. Youtube-on sok videót láthatsz róla. Tanulj meg úgy közölni egy ötletet hogy azt higgye az ő fejéből pattant ki. Ezeket inkább most tanuld meg, mert anyukádnál szükség lesz rá később is. A párválasztásnál, az eljegyzésnél, esküvőnél , gyerekvállalásnál, költözésnél, munkaválasztásnál..........sok-sok dolgot megkönnyítenél önmagadnak addig ha most megtanulod kezelni édesanyád elnyomását. Viszont azt sose feledd el hogy ő azért ilyen, mert a saját nézőpontjából a legjobbat szeretné neked!

2015. okt. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

"De idén bedobtam azt, hogy szeretnék valami teljesen másat tanulni egy idegen nyelvet, mondjuk oroszt vagy japánt."


Ezt a nyelvtanulést úgy gondoltad, hogy otthagyod az egyetemet, és elmész bölcsész japán vagy orosz szakra?

És felvettek már?... Mert a tervek az oké, de mennyire reális ez?

Mert ha csak a nyelvet akarod tanulni, ahhoz mért kell otthagyni a mostani szakodat?

Az egy különóra csak, heti 1-2-3 x 2 óra, nem érinti az egyetemi tanulmányaidat... Én sokszor 12 különórára is jártam, ovis koromtől diploma utánig, most is.

2015. okt. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

HA nem függsz anyagilag anyádtól, akkor miért engeded, hogy ö döntsön az életedröl?


Már eleve nem értem, miét mentél olyan egyetemre, ami nem érdekel.


Az sem világos, hogy ha eddig agrármérnök akartál volna lenni, az nem derül ki, hogy mit tarulsz és és most hirtelen nyelvekkel akarnál foglalkozni, akkor egyáltalán tudod, mi az, ami tényleg érdekel?????


HA komolyan gondolod, akkor jelentkezz oda, ahogyá akarod, és utána csináld végig. Anyád ha duzzog, azzal meg nem kell törödni.

2015. okt. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

ha ilyen életképtelen vagy, megerdemled.

18 fölött te döntesz arról, hogy milyen szakra mész, egyedül a te alairasod kell.

nojj fel, és ne hagyd, hogy parancsolgasson

2015. okt. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
47%
Ez jó, megvitatod vele, hogy nem lehet vele beszélni, erre vita lesz a vita megvitatásából :D Amúgy mi lenne, ha mindkettőt tanulnád egyszerre? Plussz lehet felvenni az alapszak mmellé
2015. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, a kérdéseket megválaszolva, igen párhuzamos képzésben folytatnám a tanulmányaimat, és ezt vele is közöltem, amit ő úgy fogott fel, hogy nekem nem felel meg az a szak amit most tanulok, ami sajnos részben igaz.

Agrármérnök azért szerettem volna lenni, mert az is egy jelölésem volt, és sokkal inkább választottam volna azt, mint ezt.Korábban azért nem akartam megjelölni ezeket a nyelvi szakokat, mert emelt szintű érettségi kell hozzá, és arra viszont nem álltam készen. Most viszont minden tekintetben igen, és a ponthatárt határozottan elérném bármelyik nyelvi szakon.


Nem gondolnám magam életképtelennek, próbáltam függetlenedni tőle. De sajnos kétségtelen, hogy amíg a gyerek a ''szülei kenyerét eszi'' az ember nem dönthet csak saját maga a saját életről, ha a szülő nem hagyja. Ezért is írtam, hogy ez a helyzet egy kívülállónak nagyon egyszerűnek tűnik, sok anyukát ismerek és ez nem összehasonlítható sajnos.


Első válaszoló, írtad, hogy vannak youtube videók, erre a tudatbeültetésre, hogy azt gondolja az ő ötlete volt dolog. Erről kaphatok linket? köszönöm Addig is én is rákeresek youtuben. és köszönöm mindenkinek a választ.

2015. okt. 26. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Fúúú hát nem egyszerű az anyád, az biztos... nem akarlak megsérteni meg semmi, de így a leírtak alapján ez a tipikus köcsögösködő alaknak tűnik nekem...szerintem mondd meg neki hogy már 20 éves vagy, és a saját életedet hadd tervezhesd már meg úgy ahogyan te akarod.
2015. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!