Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyam idegbeteg lett, mit tegyek?

Anyam idegbeteg lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van mikor normalis, es lehet vele beszelgetni, de olyan konnyen felkapja a vizet mindenre.😟 Peldaul:

Kidobtam a 2 (!!!) eve lejart teafiltert, es majdnem megpofozott ezert, pedig nincs semmi jelentosege annak a teanak nalunk, szerintem csak disznek foglalja a helyet a konyhaban.

Elkezdtem keszulodni szemelyi fotozashoz, es bejott a furdobe, hogy ne kenegessem a pofamat, mert szettep. (szo szerint ezt mondta)

Tegnap tanulas kozben megkertem, hogy nezze csendesebben a tv-t... Valasz: ne torodj vele, csak tanulj h*lye gyerek.

Szerintem tobbet mar fel sem sorolok, remelem ebbol a par peldabol eszrevettetek, hogy egy agressziv no lett, mindez szeptemberben kezdodott. Mit tudok tenni? Mindig probalok a kedveben jarni, de o ezt le se sz*rja. Szulinapjara megvettem a taskat, amiert ugy fojt a nyala, es meg egy koszonomot sem kaptam erte... 16/L



2015. okt. 28. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%

Off: bocsi de ezen a " ne kenegesd a pofádat mert széttéplek" már percek óta nevetek, nem a helyzeten mert az szörnyű. Csak ahogy megfogalmazta.


On: anyáddal nem tudsz mit csinálni valószinuleg meghülyült. Ne foglalkozz vele. Lehet helyre jön, még nem tart régóta, de 16 vagy 2 év és leléphetsz.

2015. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit tenni. Próbálj meg két év múlva érettségi után függetlenedni. De mióta van ez? Nem férfi kéne neki? Vagy elmeorvos? Lehet hormonális is.Az én anyám is idegbeteg és ez tiniként meg gyerekként rosszabb volt. Azóta javult sokat mióta öregedett és fősulira járok de azóta több a rigolyája. Sokat gondolkodtam rajta és rájöttem sosem volt épelméjű.Ez van.Ha van egy kis eszed ami nekem nem volt minél hamarabb megpróbálsz tőle függetlenedni vagy jó ideig meg fogja keseríteni az életedet. Ha munka mellett tanulsz tovább és sok lesz a meló az sem rosszabb mint egy ilyen szülő mivel túlságosan kártékony a személyiségedre nézve. Párkapcsolatban hajlamosak az emberek úgy viselkedni ahogy otthon ragadt rájuk. A mi szülői mintánk meg pocsék.
2015. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyes, nekem nem volt annyira vicces, amikor ezt mondta, de kinek mi :)
2015. okt. 28. 14:04
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Szexhiány? Sokszor a gyereken verődik le az ilyen. Mondj neki valami kínba ejtőt, mondjuk vesd fel ezt a szexelsz-e te eleget és esélyes, hogy elhallgat. Valahogy - akár harmadik személy segítségével is - rá kellene vezetned, hogy nagyon eltévedt a saját erdejében és messzemenően méltatlan ez a hangnem, emellett még értelme sincs. Nyilvánvalóan olyan élethelyzetben, (stressz)állapotban van, hogy ezt nem érzékeli. Másnak meg nem lehet gyereke sem, ahhoz képest téged eléggé nem becsül. Mindenképp derékba kell törni ezt a szériát. Lehet olyan pontokat találni - amikor esetleg várható, hogy nyugodtabban reagál - mikor feldobható neki a téma, hogy át kellene beszélni a dolgokat és mégsincs ez így jól, ám ha egy szükséges rossz, hülyegyereknek tart - hát ezt még leírni is szörnyű - akkor nyilván nem a te józansági szavadra fog hallgatni. Rokon, barátnője, apád, valaki, akit be tudsz szervezni és hajlandó segíteni ebben, ha van ilyesvalaki, azt most jó volna igénybe venni, mert nem sokszor szokott vége lenni az ilyen folyamatoknak csak úgy.

személyi fotózás lol :DD

A teafilter hordozhatott számára személyes emlékeket is, de inkább csak ott köt beléd, ahol tud, mivel te vagy ott.. Ez nem feltétlenül azt mutatja, hogy nem szeret, ettől függetlenül egy szemét levezetés részéről.

Mondd neki, hogy inkább kikent pofával szeretnél széttépve lenni, mint csúnyán, 'smink' nélkül! Nem állítom, hogy a végtelenségig érdemes felvenni a kesztyűt, de 1-2 ilyen frappáns visszaszólás nem árt, már csak azért is, mert ha látja, hogy sebezhető vagy, simán vérszemet kap és mégjobban gyepál, amiben ugye egyedül te készülsz ki. Hiába szülő, az emberek keverednek olyan spirálokba, amikből már csak lealjasodott szitokszavakat képesek kikiabálni kínjukban. Anyád ismerete nélkül ennél többet nehéz tanácsolni. Lényeg, hogy ne tűrd ezt és ne szégyellj külső segítséget igénybe venni, ez nem a te szégyened.

2015. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj anyukáddal, amikor épp nincs kiakadva. Lehet, hogy hormonzavara van, vagy egyéb.
2015. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
szard le, a saját igazságoddal törödj.
2015. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Koszi negyes.:)

Van baratja, minden heten eljon ketszer, es gondolom nem csak alszanak este, ha mar masfel eve egyutt vannak, szoval a szexhiany kizart😅


Egyszer visszaszoltam neki, nem is olyan durvan, es rolam volt szo az egesz csaladban egy hetig, hogy milyen neveletlen vagyok...


Na, mindegy, 2 evet meg csak kibirok vele😊 koszi a valaszokat mindenkinek!!

2015. okt. 28. 14:30
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Néhány tipp:

- mivel azt írod, szeptembertől van, elképzelhető, hogy anyagi gondok miatt ideges Veled (iskolakezdés, stb.)

Tudod volt olyan, amikor aug. végén megvettem a tankönyvet a gyereknek és szept. 4-étől nem volt kajapénzünk! (adók, rezsi kifizetése után) Hát én is elég stresszes voltam abban a hónapban.

- Ti, gyerekek valószínűleg nem veszitek észre, de nálunk az iskolakezdéssel együtt sok olyan viselkedés, beszólás, reakció hazajön, ami osztálytársak között menő, de itthon "nem divat'. Néha a fiam is olyanokat szólogat vissza, hogy csak lesek - pedig nálunk szeretet van a családban.

Ez sok konfliktus forrása...



Szóval nem csak a szülőkkel nehéz, de a gyerekekkel is :-) főleg kamaszkorban... :-)


Azt sajnálom hogy nem értékelte a táskát, de pl. nálunk egy ilyen "fojt a nyala" szólásra durván kifakadnék, ugyanis nem szoktam a nyálamat csorgatni valamiért - max nagyon szeretnék valamit. Ha anyukáddal is így beszélsz ... :D

2015. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

hát elég durva helyzet...azt írtad szeptemberben kezdődott minden.azt nem tudnád megmondani, hogy esetleg mi okozta nála ezt az idegbeteg viselkedést?Történt valami olyan esemény ami miatt ilyen szinten megváltozott a viselkedése?


Egyébként ha nem változik, sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni.Vagy kivárod a 18-at és lelépsz otthonról, vagy ha nagyon fajul a helyzet, költözz apudhoz vagy nagyszüleidhez.

2015. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Anyagiak biztos nem hiszem, hogy kozrejatszananak.

Azt viszont elfelejtettem mondani, hogy most kezdett fizikat tanulni egyetemen, lehet az okoz neki ennyi stresszet, es azert ilyen velem, VISZONT akkor sem kene ilyen idegbetegen viselkednie velem.De nem eloszor ilyen a vele leelt eletem soran. 12 evesen is eleg durvan beszologatott, neha vert is...

2015. okt. 28. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!