Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet túlélni egy Édesany...

Hogy lehet túlélni egy Édesanya elvesztését?

Figyelt kérdés

Édesanyám és Édesapám szerelme nagyszerű volt, amit sajnos az alkohol tönkretett. nem születhetett gyermekük, de a sors utat mutatott nekik, és így jutottak el hozzám, akit a szülő anyja eldobott magától. Elhoztak a kórházból és a sajátjukként neveltek, örökbe fogadtak. Sajnos Édesapám alkoholizmusa egyre rosszabb lett, fizikailag és lelkileg is bántalmazta Édesanyámat. Aztán 1990-ben Édesapám elhunyt mindössze 35 évesen szívelégtelenségben. Anyukám ottmaradt velem egyedül. Egy szoros egység volt a miénk, csak egymásra számíthattunk. Soha nem szenvedtem hiányt semmiben, angolórára, zongoraórára jártam magántanárhoz, német óvodába, balettra. Édesanyám igyekezett erején felül mindent megadni. Ez az egység egészen 2013 májusáig megvolt. Aztán jött a diagnózis: gyomordaganat többszervi áttéttel.. kemoterápia, kórház, orvostól orvosig járás, küzdelem, remény.. 2014 február 14.. a legsúlyosabb, legfájdalmasabb nap az életemben: Édesanyám elhunyt.. Soha nem felejtem el a reggeli telefonhívást amitől 2013 májusa óta rettegtem.. Azóta sem tudom hogy éltem túl azt a napot.. Intézkedés, temetési ügyintézés, de mintha a testemen kívül léteztem volna, csak egy zombi voltam.. Ennek lassan két éve de még mindig élénken él bennem a fájdalom, az az űr amit ő hagyott. Mindenkinek azt tudom mondani szeressétek a szüleiteket amíg lehet, mert ami addig természetesnek tűnik-egy ölelés, beszélgetés, puszi- azért utána bármit megadnátok majd hogy újra átélhessétek..

Köszönöm ha elolvassátok..


2015. okt. 30. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Ahogy egy Édesapáét...
2015. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező.Valójában te most is gyógyulsz.Azzal,hogy kiírtad magadból,életed főbb pontjait.Nekem is elhunyt az édesanyám tavaly novemberben.Nekem is az eszembejut.Főleg,hogy közeledik halottak napja.Nekem is hiányzik.De vanak dolgai amiket megőríztem.Azt mondom azokat anyu szerette,vagy azt hogy az övé volt.Lehet,hogy így interneten csak két szo de leírom.Fogad részvétemet !
2015. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!