Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rendorseggel visszahozhat...

Rendorseggel visszahozhat haza? Baratomat ha feljelenti er valamit? 18eves korom elott mennyi idovel kell elkezdeni hamarabb a papir munkat hogy 18 evesen mar menyjek is innen el? (gondolok itt lakcimkartya meg ilyenekre

Figyelt kérdés

sziasztok! egyszeruen konnyek csordulnak ki a szemeimbol.ha errol beszelek ugy erzem anya mar nagyon rosszul viselkedik.velem :(

bele is kezdek amit szeretnek mondani! van egy baratom akivel egy eve vagyunk mar lassan egyutt nagyon imadjuk egymast mindent megbirunk beszelni :) de van egy problema hogy nem vele lakok...vele szeretnek lakni itthonrol elmenni na es vajon miert azert mert anya mindenbe belekot utcan lejarat belemkot ut ver vag baratomba is belekot kitalal dolgokat en ezt nem birom :( elegem van ez megy evek ota volt mikor belem rugott labbal...nem egyszer probaltam vele beszelni na de most lett elegem itt volt baratom.es nagyon csunyan lejaratott...baratom.se szivleli :/ batyam is hasonlo keppen van de o legalabb elvan a baratommal :) apukamhoz nem birnek menni lakni :) baratom mar elmult 18 en meg nem es ezert rossz!



2015. okt. 31. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Igen!
2015. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos igen visszahozathat, azt nem tudom hogy feljelentheti-e. Végülis nem rabolt el. Lehet mondani a rendőröknek, hogy beengedett, mert nem voltál hajlandó hazamenni, mert mindig bántalmaz. (ezzel akár vissza is fenyegethetsz, ha jönnek a rendőrők, akkor megmondod hogy bántalmaz és elmenekültél)


Szóval mondhatjátok azt, hogy nem hagyhatta hogy a szabad ég alatt aludj.


A lakcímkártyával meg ne foglalkozz, 18 éves korodban oda mész ahová akarsz, a kártya nem kötelez semmire. Betöltöd, elmész és bejelented hogy elmentél, és kiállítják az új kártyát.

2015. okt. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval lejáratott a barátod előtt, meg nem is kedveli a barátod, akkor mennél már hozzá lakni?

Kénytelen vagy kivárni, 18 legyél. Vagy , ha valóban üt-ver az anyád, kérheted az állami gondozásba vételedet. De amiatt, hogy mindenbe beleköt, lejárat akár a barátod előtt, még nem fognak kivenni a családodból.De messze nem biztos, hogy a barátodnál lesz a lakhelyed.

2015. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hazavitethet.

És tanulj, mert a helyesírásod katasztrófa.

Hogy tervezed a jövőd? Mert az, hogy a barátod eltart, nem lesz gyümölcsöző opció.

2015. okt. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem irtam a.legszebben de ekezet nelkuli a telom erintos es nem akartam huzni az idot az ekezetekkel meg anyamnak az is baj ha telefonozok
2015. okt. 31. 19:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ne is törődj vele aki máshoz nem ért, arra az egy témára tereli a szót amihez ért.


A telefont megértem, éngem is idegesít, hogy nem lehet manapság egy csajjal elkezdeni szemezni vagy rámosolyogni mert bele van bújva a telefonba mindenki.

2015. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Visszavitethet, de ha bántalmaznak otthon, azt nem vagy köteles eltűrni. Kérj segítséget az iskolában egy megbízható tanártól, vagy ha van, akkor az iskolai gyermekvédelmi felelőstől. Ha ez nem megy, akkor a helyi gyermekvédelmi szolgálatnál kérj segítséget, mondd el, hogy mi történik otthon, és mondd meg, hogy nem szeretnél ott maradni, lenne is hová menned, és érdeklődd meg, hogy mit lehetne tenni ebben az esetben.


A kérdésed másik felére válaszolva: nem kell neked semmit elkezdeni intézni, ha 18 évesen akarsz elköltözni, egyszerűen csak elmész. Nagykorúvá válsz, és összecsomagolsz, elköszönsz, és elmész. Lakcímkártyával majd ráérsz akkor foglalkozni, ha már megvan, hogy hol laksz, de igazából az pont egy tök lényegtelen dolog a te szempontodból. Tartózkodási helykén beírathatod majd a barátod címét, ha már ott laksz, de ehhez elég egy papírt kitölteni (a szállásadónak meg aláírni), ezzel besétálsz az okmányirodába, és öt perc múlva már a kezedben van az új lakcímkártya (jó, a sorban állást nem számoltam bele). De őszintén szólva, ez a te szempontodból teljesen lényegtelen, ha nagykorú vagy, ott tartózkodsz, ahol akarsz, a kutyát nem érdekli, hogy mi van a lakcímkártyádon. Persze hosszú távon azért érdemes bejelentkezni oda, ahol ténylegesen laksz, de első körben felesleges ezzel foglalkoznod, ezen nem múlik semmi.

2015. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
visszavitethet. De jól gondold meg a költözést, miből fogtok megélni ketten a barátoddal? Mert gondolom nem az ő szülei nyakára terveztek menni.
2015. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

o arva se anyukaja se apukaja jelenleg arvasagibol meg ilyenekbol el meg :)

iskola utan neki mennie kell dolgozni es az mar csak ket ev

azert.kell mennie dolgozni egybol mert ameddig tanul addig kapja az arvasagit :)

ha szolna a rendorsegnek akkor mi tortenhetne ?

ha a baratomat jelentene fel erne valamit

ha feljelent akkor koteles vagyok visszamenni hozza anyukamhoz ?

2015. nov. 1. 14:21
 10/11 Acvarius válasza:

Sajnos eleg rossz helyzetben vagytok. :-( , de masok meg ennel is rosszabbul vannak/ elnek . (NEM MAGAMRA CELOZTAM, EZ NEM ONSAJNALATI MONDAT) .

Ket irandom van, az elso legyen a targy:

Feljelenthet, visszahozathat, de a baratodat nem , mert apro-cseplo dolgokert nincs targyalas, maganugyi problemakkal nehezen fordul barki is rendorokhoz, nemdebar? Teged visszahozathat, de fel nem jelenthet. Ha ezt megteszi (szol a rendoroknek), akkor te is szolhatsz. Gondolom tizennegy mar elmultal, vagyis nyugodtan elmagyarazhatod a rendoroknek.

2015. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!