Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves lányotokat elengednéte...

18 éves lányotokat elengednétek bulizni? Lent

Figyelt kérdés

Milyen messzire ? Ahova menni akar, a tömegközlekedés miatt, csak reggel 7re tudna hazaérni.

Volt már itt 2x. Már egyre sűrűbben akarna menni.

Milyen időközönként engednétek ?



2015. nov. 1. 11:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%

?? 18 évesen mióta kell engedélyt kérni?


Ennyi idősen különköltöztem, de egyébként 16 éves korom óta mehettem oda ahova akartam és addig, olyan gyakran, ahogy csak szerettem volna.


Egy 18 éves felnőttnek mégis mit akarnak megszabni?!

2015. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%

Én már 15 évesen is jártam bulizni, és mivel "szuper" közlekedés volt, így az első járat reggel 6kor ment haza, tehát reggel értem haza.

Én minden hétvégén jártam, általában szombat esténként, akkor nincs az fiatalnak semmi dolga, tanulni vasárnap vagy szombat délelőtt tanultam. (Kitűnő voltam 12 évig)

16 évesen már jártam motoros találkozókra 3-4 naposokra, sőt nyaralni is baráti társasággal.

És szerintem ez a normális.

18-20 éves koromra ki is nőttem a bulizás, és akkor már tudtam koncentrálni normálisan a felnőtt dolgokra: munka, egyetem, jogosítvány, sportolás stb.

Úgyhogy ajánlom, hogy minél fiatalabbon (15-16 éves kortól) járjon inkább valaki bulizni, mint hogy tiltsák tőle és még 28 évesen is a buli legyen az élete, mert aki tiniként nem jár az akkor fogja bepótolni.

Hidd el, rosszabb, ha nem engeded ennyi idősen.

2015. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
48%

18 évesen már szerintem is pont, hogy ki kéne nőni lassan a bulizást, vagyis legalábbis nem az kell, hogy az első legyen.

Emberenként változik, van akinek sosincs rá igénye van aki meg mindig bulizna de sztem is inkább 20 alatt bulizzon valaki mint felnőtt korában, szóval nem hiszem h fel kellene merüljön az, hogy mehet e vagy sem.

2015. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
41%
15 éves koromtól jártam bulizni, és kb 17 lehettem, amikor már engedélyt sem kellett kérnem, sőt már csak abból tudták, hogy bulizni megyek, hogy közöltem, hogy majd jövök. 18 évesen kiröhögtem volna őket ha be kell jelentenem.
2015. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%

Olyan helyre nem engedném, ahonnan nem tud hazajönni, mert olyan helyre én sem mennék.

Adnék neki pénzt taxira. Nem szeretném, hogy éjszaka mászkáljon még akkor sem, ha van tömegközlekedés.

2015. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
38%
A korábbi válaszadók közül pár úgy néz ki mégsem nőtt fel annyira mint gondolja. Egy "gyerek" mindaddig gyerek míg a szülő tarja el. Amíg a szülő eteti öltözteti, addig van joga beleszólni a dolgokba, persze értelmes szülő az jóban van a gyerekkel és ha tudja megbízható akkor miért is ne engedné. Valóban nincs értelme tiltani. 18 évesen meg már valóban nem annyira kell félteni. Kisebb bulikba akár havonta többször is elengedném, de azért az ilyen komoly, reggelig tartó dolgokba nem minden héten.
2015. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
27%
Azért a legtöbb tizennyolc éves végzős középiskolás, előttük áll az érettségi. Szóval azért nem kellene korlátlan szabadságot nyújtani. De ha mégis azt akarna, akkor legyen lépes eltartani saját magát!
2015. nov. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
70%

Na már megint a sok okos, tartsa el magát....

Az ilyen felfogásúak minek szülnek gyereket?

Amikor megszülöd,vállalod, hogy minimum 18 éves koráig eltartod vagy tovább...

Ha valaki fiatalon szórakozni akar, az is a gyerek velejárója, és hülyeség ebben megakadályozni. Nem robotot szülsz, hanem embert.

És hidd el, aki korlátlan szabadságot kapt 16-18 évesen sokkal megbízhatóbb lesz szerintem mint akit sehova nem engednek. Mert aki tiltva nevel, az hazudni tanít...

2015. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
76%

Minden szülőnek szíve joga a gyerekét úgy nevelni, ahogy akarja.

Van aki szereti a mellét döngetni, hogy "mer az én kenyeremet eszed..."

Na ez nem én vagyok, én ezzel nem tudok azonosulni, szerencsétlen gyerek nem kérte, hogy megszülessen.

Az én lányom sokat jár bulizni, megbízható lány, tudjuk hova megy, kivel, és hogy mikor jön haza. Ha késik, akkor telefonál. (16 éves múlt)

Sok barátnője van, akiket nem engednek sehova, sokszor hazudozniuk kell, hogy csak aludni mennek egy barátnőjükhöz, és közben meg elmennek bulizni. Nem lennék a szülők helyében, amikor esetleg valami baj történik, és fogalmuk se lenne róla, hogy hol keressék a saját gyereküket, mert ugye szerencsétlen hazudozni kényszerült...

De hát ők tudják.

Én nem szeretném,hogy a lányom felnőtt korában arra emlékezzen vissza, hogy "anyámék sehova nem engedtek" stb stb, inkább emlékezzen vissza arra, hogy jókat szórakozott.

Szóval nálunk így működik:

Ahova akar, oda megy, pénzt is kap rá (bár van pénze diákmunkából is) de cserébe mindig őszintén mondja meg hol van, és tanuljon jól.

Nálunk működik ;)

39N

2015. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
29%

"Na már megint a sok okos, tartsa el magát.... "


Előbb olvasni tanulj meg. Senki nem írja hogy tartsa el magát, csak míg a szülő tart el illik betartani a szabályait, persze szülő függő. A szülők azért nagyobb része normális szabályokat hoz hol szigorúbb hol kevésbé.

Nem kell félre érteni én is olyan voltam, hogy majd jövök valamikor este szia. De Mégis abbahagytam.

2015. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!