Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek egy agresszív,...

Mit tehetek egy agresszív, verekedős apával szemben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és az apám, zsarol, bántalmaz engem és a nálam 2 évvel idősebb nővérem, és az anyukám. Annyit tudnotok kell hogy az ő apukája, volt helyette is mellettem és nagyon szeretem a nagypapam? Viszont ő vele is kepes engem terrorban tartani, hogy nem találkozhatok vele, stb. Olyanokat mond nekünk, hogy takarodjunk el, hogy mennyire elege van belőlünk, hogyha már a saját pénzemből kell eltartanom magam, akkor semmire sem fogok menni, a nővéremet nagyon sokszor hívja öröm hölgynek, és anyukám utan állandóan nyomoz, vagy nyomoztat. Van egy kiskutyám, állandóan zsarol hogy elviszi egy menhelyre, ha nem úgy ugrok éppen ahol fütyül. Az édesanyámat rendszeren fojtogatta, de még most is sokszor neki megy, engem es a nővéremet általában meg dob valamivel ( pl, egy papucs vagy faág. Par hónapja elment pszichológushoz és kiderült hogy ossze vissza hazudott, minket állított be annak ami ő, magat pedig a szerencsetlen áldozatnak. Barmit csinálj ez perccel később, mar ugy csinal mintha semmi nem tortent volna es nem érti hogy miert vagyunk rá mérgesek. Mellesleg diagnosztizálták mániás depresszióval, de szerintem annál itt sokkal többről van szo. Anyukám elakar válni, de azt mondja ha el mer válni tole tönkre teszi az egesz életét, és kicsinalja es nem lesz munkája stb. Anyukámat alázza, hogy nem nez ki Ugy mint egy no, hogy vele szar a s** es ezt mind előttünk. Igazabol semmi mast nem szeretnek kérni tőletek, csak annyit hogy anyukámnak es a nővéremnek hogy segíthetek, mert magammal nem igazan foglalkoznék. Az számít a legkevésbé. Ne haragudjatok hogy hiányoznak az ékezetek.

2015. nov. 7. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szabaduljatok meg apádtól minél előbb, és ha lehet, ne maradjon közületek senki vele egyedül. Beteg ember az ilyen. Kívánom, hogy nagyon boldogok legyetek.
2015. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mániás depresszió egy igen komoly betegség, folyamatosan gyógyszert kell szedni rá. Ezt a helyzetet egyedül anyukád tudja megoldani, egy válással. A kérdés az, hogy eddig ezt miért nem tette meg. Te és a tesód nem sokat tudtok tenni. Ha el akarsz jönni otthonról, választhatsz esetleg másik városban középiskolát és így kollégiumba kerülhetsz.
2015. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Hát nem tudom mivel én egy 16 éves fiú vagyok jó a kapcsoaltom az apámmal, de ha ez lenne nálunk is akkor egy idő után már fognám magamat vagy beköltöznék egy koleszba vagy kiharcolom azt hogy ne legyen ilyen akár verekedéssel (ha nagyon muszáj) vagy ember módjára megbeszélném vele. Egy idő után ha egyre erőszakosabb lesz akkor a rendőrségen is gondolkoznék. Ja és édesanyád helyében nem egyszer pofoztam volan fel hogy tudja mit csinál.


Remélem segítettem.

2015. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus szemét pszichopata bántalmazó szülő,ez a kutyás zsarolás... hm.

Beszélj anyukáddal,minél előbb el kell válnia,nem szabad a fenyegetések miatt vele maradnia.

Minél tovább marad vele, annál nehezebb lesz otthagynia.

Ott vagytok 3-man, tessék összedugni a buksitokat és lépni.

Azt értesd meg anyukáddal,ez jobb nem lesz,csak rosszabb.

Kezdjetek el bizonyítékot gyűjteni ellene,fel kell venni a fenyegetéseit diktafonnal, később még jól jöhet.

Ha látható sérülés van bármelyikőtökön, tessék csinálni fényképeket, orvoshoz menni vele,dokumentálni mindent.

Nem tudom, komolyabb sérülés esetén az orvosnak hivatalból feljelentést kell-e tennie,erre figyeljetek oda,addig nem szerencsés kiborítani a bilit, amíg nincs valami megoldás a helyzetre,értem ezalatt azt,hogy egy légtérben vagytok kénytelenek maradni vele.

Anyukádnak mond meg,nem az ő hibája a kialakult helyzet,nyilván vádolja magát valamennyire,ne tegye.

Akkor lesz az ő hibája, ha beleragadtok ebbe a helyzetbe.

Lépjen anyád,nincs mese,meg kell tenni!

Vegyétek fel a kapcsolatot a NANE-val, vagy a Nők alapítványa szervezettel, ők fognak tudni legalább tanáccsal segíteni.

Ilyen esetekben nagyon fontos a külső segítség,mert a bántalmazónak fontos,hogy ezek a dolgok családon belül maradjanak, úgy könnyebben tud uralkodni rajtatok.

Tessék elkezdeni a háttérben szervezkedni, de okosan,nehogy kiderüljön mire készültök.

Ez az ember egy kisebbségi komplexusos gyökér, nem szabad félni tőle,erőszakkal akar uralkodni,ne hagyjátok!

Fel a fejjel :)

Kitartás, és lépjetek!

2015. nov. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező,ha gondolod dobj egy privit,vagy ültesd anyukád le ide a gép elé, szívesen beszélek vele,elég meggyőző tudok lenni;)

Azt tudnod kell,nagyon bátor lány vagy,kitartás :)

2015. nov. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
rendőrségen lehet kérni távoltartást vagy ha anyukádat fojtogatja kihívod a rendőrséget avval hogy apád fojtogatja és megakarja őlni anyukádat
2015. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt mert jött egy szerető..addig terrorba tartott nem engedett kilépni el akarta venni a gyerekeim mert nem volt mhelyem..aztàn lett akkor meg fenyegetett kirugat..

De a nyomok a gyerkeken meg rajtam is kijött..most màr én is türelmetlen vagxok sokszor..a tesok meg egymàssal veszekednek a nagy szinte kitöri a kicsi ujjàt..a nagy ekveszem a gyerekeid most lecserélte őket egy idegen gyerekre.sokszot nem viszi sak a kötelező làthatàskor. Én engedem őket egy gyereknek az a legrosszabb ha szidjuk az apjàt-pedig én is sokszot megtettem.sokat vàltoztam negativ értelembe de az élet tett ilyenné..mikor éjjel nem aludtam mert leràngatta a takarom és üvöltötte tőlem az életbe nem szabadulsz..szerencsém volt örökre hàlàs keszek a szeretőnek..

Nehéz egyedül egy kiskamasszal meg egy kicsivel hisz mindhàrman sok szaron mentünk àt..könnyű mondani lépjen ki időbe a bàntalmazott-tőlem elpereltr volna a gyerekeim..

2015. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Persze, mondani könnyű, de mivel nincs más alternatíva, ezért meg kell tenni,mert jobb nem lesz,csak rosszabb.

Inkább, mint "megvárni",hogy valami komolyabb tragédia történjen.

2015. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Cidázd le és lenyugszik. Daddyissues.com
2017. aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!