Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekedős kiselsős. Mit...

Verekedős kiselsős. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Mit csináljak a fiammal, hogy ne verekedjen?

Az iskolában nagyon határozattan leszögezték, hogy ott tilos verekedni, náluk nem ez a konfliktus kezelés módja.

Én már kértem, büntettem, nyaggattam a gyereket, de mintha nem csengne le neki.

Tudtok valami jó megoldást? Félek, hogy hiába okos, ő lesz így a "problémás gyerek", akivel ráadásul nem fog barátkozni a többi sem :-(



2012. nov. 14. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Először is ki kellene deríteni, hogy MIÉRT verekszik.

Másodszor elmagyarázni neki, hogy mit csináljon a verekedés HELYETT. És ezt akár naponta újra és újra megbeszélni, "értékelni" az aznapi viselkedését.

Mesélje el, hogy milyen konfliktusa volt, és beszéljétek meg, hogy mit lehetett volna tenni abban a helyzetben a verekedés helyett.

2012. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az ő verziója szerint mindig! más a hibás/kezdeményező. De nemrégiben pl. azért lökött fel valakit, mert leszólta a rajzát.

Napi szinten erőltetem, hogy a tanítónéninek kell szólni, ha piszkálja valaki, de nem teszi meg. Lehet, hogy tényleg piszkálják, de szerintem is túlreagálja, és szerintem is megengedhetetlen, hogy nem az iskola szabályrendszere szerint jár el.

Tegnap egy megalázó fejmosást kaptam az ofőtől, hogy a gyerek rontja az osztályközösséget :-(

Amúgy nem szoktuk őt verni, nagyon ritka ha kiabálunk, csúnyán meg végképp nem beszélünk vele/előtte.

Most olvasom egy pszicho könyvben, hogy ez a figyelemfelhívás jele egy kisgyereknél, de már azt sem tudom hogy figyeljek rá jobban.

Nagyon el vagyok keseredve :-(

2012. nov. 15. 12:13
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Csak most kezdett el verekedni, vagy óvodás korában is jellemző volt? Valóban az okát kell először megkeresni. Ha most lett verekedős, lehet, hogy az iskolába kerülés okozta stresszt nem tudja feldolgozni. Az én kisfiammal már ovis korában voltak ilyen problémák, akkor elvittem nevelési tanácsadóba pszichológushoz, mert az ovónénit is pofonvágta. A probléma forrása nálunk az ovónéni volt, mint kiderült, ütötte is a gyerekeket, ezért más csoportba mentünk, ahol már nem volt gond a fiammal. De ami a lényeg, a pszichológus azt mondta, minden gyerek agresszív,de nem egyformán. Akit túl sok stresszhelyzet ér, és alacsony a frusztrációtűrése, hamarabb kibukik. Ráadásul az én fiam is okos, magas kritikai érzékkel is rendelkezik, és bosszantja, ha hibát, igazságtalanságot lát. Az ilyen gyereket meg kell tanítani arra, hogyan oldja meg a problémáit, de ez nem megy egyik napról a másikra. Én mindig ekmondtam neki, hogy a verekedés nem megoldás, és hogy mit tegyen helyette. Eleinte ez csak elméletben létezett. De egy idő után azért azt tapasztaltam, hogy már kezdte szégyellni, hogy elveszítette a türelmét,és megint verekedett, és akkor már ő is igyekezett, hogy legközelebb ez ne forduljon elő. És egyre többször sikerült tudatosan elkerülnie a verekedést.

Mi pedig odafigyelünk arra, hogy túl sok stressz ne érje a gyereket feleslegesen. A nagyon szigorú szabályok, sok büntetés ugyanúgy nem jó, mint az engedékeny nevelés. Az igazság valahol középen van. Inkább dícsérek, mint büntetek, megvannak otthon a legfontosabb szabályok, amiket mindenkinek be kell tartani, és ahhoz következetesen ragaszkodunk, így ő is biztonságban érezheti magát. Pl. én soha nem büntettem meg a verekedésért( azért megkapta az oviban a büntetését), hanem átbeszéltük a történetet, megbeszéltük, mit kellett volna tenni, és elmondtam, nagyon szomorú vagyok amiért nem sikerült jól viselkednie. Valóban szomorú és csalódott voltam,és ez őt is bántotta. Míg ha simán csak büntetem,akkor csak rám is mérges, és nem gondolkozik el azon, hogy másképp kellene, szerintem.

Remélem tudtam valamit segíteni.

2012. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Megint a 3-as vagyok, most olvasom az újabb írásodat, én azt javaslom, nyugodtan vidd el pszichológushoz, nekünk sokat segített, jobban megismertem a gyerekemet én is. Ma már 10 éves, kitűnő tanuló, sok barátja van, és nem verekszik(csak néha, mint a többi).Jobb ha te viszed el, mintha majd az iskola küldi, ha már nem bírnak vele.
2012. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, és én is javaslom a pszichológust, de az fontos, hogy ne csak tőle várd a megoldást, hanem te is működj együtt. Lehet, hogy valóban a többiek piszkálják, de szegény gyereknek valószínűleg fogalma sincs, hogy mit lehetne tenni ilyen helyzetben: ezekre meg kell tudatosan tanítani!

Nekem verekedős LÁNYOM van, de több hónapos, módszeres, kitartó munkával sikerült leszoktatni róla.

2012. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Valószínűleg már óvodában is volt rá hajlama, bár ott kb. havonta 1X jelentettek ilyesmit csak az óvónők. Viszont az egyik óvónője addig erőszakoskodott, amíg elvittem nevtanba, mert a gyerek pisztolyt rajzolt :-O de a pszichológus csak nevetett, majd azt mondta vigyem a gyereket sportolni és vegyek neki játékpisztolyt ne kelljen már rajzolnia szegénynek :-)

Azért lehet, hogy visszamegyünk hozzá.

2012. nov. 15. 19:48
 7/16 anonim válasza:
72%
én is szoktam verekedni mondjuk én egy kicsit nagyobb vagyok és ha egy gyereknek megmondják hogy azt nem szabad a gyerek csak a miért kérdést teszi fel magában én is gyerek vagyok és mindenki volt az úgyhogy inkább nem csak annyit kell mondani a gyereknek hogy nem szabad mert az rossz dolog hanem el kell mondani neki hogy az miért rossz és mért nem szabad
2012. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
előző vagyok és az a dolog hogyha megüt valaki akkor szóljunk a tanítónéninek nem fog beválni mert azt is egy gyerek elme nem nagyon tudja felfogni hogy az miért jó én így fogom ezt fel: pl: jön egy gyerek megüt én emlékszem rá hogy nekem azt mondták hogy szóljak egy fenőttnek de viszont én ha szólok akkor én meg vagyok őtve de annak aki megőtött csak elmondják hogy ezt nem szabad és ugyanez a dolog történik a másik gyerekkel is (mármint hogy neki is elmondják hogy nem szabad) ja és még a rajz miatt fikázás az gyerekes hogy fikázol egy rajzot és az is hogy megverem a gyereket mert azt mondta a rajzomra hogy ronda ezt nemtudom mért csinálja
2012. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
ui: mocs a hibákért (utolsó vagyok megint) egy hosszú szöveget nehezen tudok megfogalmazni ezért ha olvashatatlan lett azért is elnézést kérek
2012. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, nagyon érdekes, hogy egy gyerek is írt, mert látni kell az ő szemszögükből is a dolgokat. És tényleg igaz, a fiam is mindig azzal védekezik, ha néha még előjön egy verekedős eset, hogy ő nem szólt a tanárnak, minek szóljon, a tanár úgysem csinál semmit. Ez azt jelenti, hogyha belekötnek, megverik, akkor ő inkább visszaüt, mmint hogy szóljon a tanárnak, aki akkor rászól a másikra, de az neki kevés, nem érzi igazságosnak így gondolom. Ez lehet a gondolkodásuk alapja, hogy elégtételt akarnak szerezni az őket ért sérelemért.

Kedves gyerek író, kíváncsi lennék hány éves vagy, és te milyen konfliktusokba szoktál keveredni?

2012. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!