Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most komolyan én vagyok a...

Most komolyan én vagyok a gonosz? Ezek után hozzam haza a barátomat?

Figyelt kérdés

A barátom informatikai területen dolgozik, pár hete járunk mindössze. Szeret "kockulni" - de hát ez a szakterülete velejárója - sokat játszik és ha van a kedvenc játékának valamilyen rendezvénye, akkor ha megteheti elmegy rá.

És ezt én elmeséltem a családomnak, hogy várom már hogy elmehessek egyre vele én is, mert szívesen megismerném érte ezt a világot. Legalább egy órán keresztül poénkodtak és röhögtek rajta, főleg a tesóm, aki még azt is hozzátette hogy : csak ezt tudtad találni magadnak?

Annyira rosszul esett hogy csak na, bár nem mostanában, de télen terveztem hogy elhívom hozzánk bemutatni de így eléggé elbizonytalanodtam.

És most elromlott a számítógépünk és nincs ki megjavítsa, összevesztek velem hogy milyen vagyok, hogy nem hívom el a pasimat hogy csinálja meg. De hát két hónapja járunk csak, plusz ha áthívnám akkor nem azért tenném hogy dolgozzon, hanem hogy megismerje a családomat, meg ők is őt. Úgy állítanak most be, mintha én lennék az akadályozója a gép megjavulásának... Agyrém komolyan -.-" :(

Ebben a szituban én vagyok a gonosz vagy ők gondolkoznak rosszul?


2015. nov. 8. 16:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Hívd el.
2015. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem gáz megkérni, hogy segítsen. Csak úgy mellesleg elejtheted neki, hogy elromlott a gépetek, hátha felajánlja magától, hogy ránéz.


A családod poénkodását meg ne vedd magadra, nem hiszem, hogy ha hazavinnéd a pasit, akkor is ezt tolnák.

2015. nov. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem emelkedj felül a család butaságán (bocs, de amit csinálnak veled, tényleg az), és hívd el hozzátok. Természetesen úgy, hogy szólsz neki előre a gép problémájáról.

Ha megjavítja, talán leszállnak róla a családtagjaid, aki segít nekik szívességből, azt azért nem illik már savazni.

2015. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy nem hívnám el. Lehet, hogy megkedvelnék azután, hogy megjavította a gépet, de lehet, hogy közben kint röhögnének a "kockán". És nem csak most, de addig, amíg normálisan nem tudnak vélekedni róla, nem is hívnám el őt. Egyébként elég idióta és éretlen családod van.
2015. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%
Lehet,hogy mellékesen megemlíteném a számítógép problémáját,tán ha magától megcsinálja.Azért elvinném bemutatni,legalább megismernék és lehet,nem cseszegetnék tovább.
2015. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"csak ezt tudtad találni magadnak? "


Ezt nem tudom értelmezni. Szégyen ha valaki érdeklődik az informatikai iránt?

2015. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%
Hívd csak át, bemutatás és gépjavítás egy füst alatt és legalább a család is rájön, hogy annyira nem haszontalan a melója/hobbija.
2015. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én megpróbálnám bemutatni azért a családnak a helyedben, mégsem rejtegetheted előlük egy életen át... Valószínűleg nem is gondolták véresen komolyan azokat a poénokat, csak neked esett mégis (érthetően) rosszul.


A számítógép szerelés pedig szakterület függő. A programozók, a sztereotípiával ellentétben, nem tudnak automatikusan gépet szerelni. Csak azok tudnak gépet szerelni, akiket ez tényleg érdekelt és ezért külön megtanulták, mert a munkájuk nem ez. Ha nem szerelős munkakörben dolgozik a barátod, akkor simán mondhatjátok, hogy nem ért hozzá.

2015. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

De én még korainak érzem, hogy két hónap után hazavigyem. Karácsonyra gondoltam, mert az amúgy is egy apropó rá.

Segítene, 100% biztos vagyok benne hogy nem utasítana vissza, de én kellemetlennek érzem hogy egy szívesség miatt jöjjön át először. És még nem érzem kettőnk kapcsolatát elég erősnek, többek között ahhoz is, hogy találkozzon az én poénkodós kis családommal...

Valaki kérdezte hogy az a megjegyzés a foglalkozását érintette-e? Nem, arra utalt, hogy játékosoknak való rendezvényekre jár. Hasonló programokra mint az Agymenős fiúk járnak.

2015. nov. 8. 16:51
 10/20 anonim ***** válasza:
3%

2 hónap után már bőven hazaviheted.


Nekem 2, több évig tartó kapcsolatban már másnap megismertem a szüleit, nem pedig 3 hónap után.

Mit kell titkolni? Nem értem. Ha hetente váltogatnád a pasikat, akkor, de egyébként ez nekem nagyon furcsa.

2015. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!