Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Piszkálnak, mert a barátom...

Piszkálnak, mert a barátom nem egyetemet végzett ember. Velem van a baj? Hogy álljak ehhez?

Figyelt kérdés

A barátom családjának van egy vállalkozása, ami nagyon jól megy, Ő is ott dolgozik.

Apának nincs baja vele, már be is mutattam neki, kedveli.

Viszont anya és a nevelőapám más tészta... Nem is anya, hanem inkább a férje. Kevés nála önteltebb embert ismerek, pedig hiába van diplomája, nem keres valami jól, a "dr" a neve előtt nem hoz milliókat a számlájára minden hónapban... Tipikusan az az ember, aki kifele mutatja, hogy mennyi mindenünk van, de itthon 2000 Ft-on képes összeveszni az emberrel.

A barátom pedig pont az ellentéte. Van pénze, mégsem meséli el minden baráti összejövetelen, hogy hány autója van és hasonlók. Pedig láttam az ő és a szülei házát is, össze sem lehet hasonlítani a miénkkel.


Viszont itthon a nevelőapám elkönyvelte "tudatlan bu.kónak" és olyanokat mond nekem folyton, hogy a következő barátom hentes vagy traktorvezető lesz-e, meg hogy a barátom tud-e késsel villával enni, vagy inkább rakjunk majd tüzet a kertben, ha elhívom ide.


Pedig nem buta a párom, felvették az egyik legjobb egyetem állami karára, de nem érdekelte és otthagyta.

Az anyukája orvos, a nagyszülei pedig jogászok voltak a nyugdíj előtt. Szóval nem olyan család, ahol csoda számba megy az, ha valaki az érettségiig eljut.


Próbáltam mondani anyának, hogy ez nagyon rosszul esik, de csak azt mondja, hogy a nevelőapám viccel. De ez egyáltalán nem vicces, hanem parasztság.

Vagy rosszul gondolom?

17/L


2015. nov. 9. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod rosszul, amúgy nevelőapádnak mi a végzettsége?
2015. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
nyilván a nevelőaput frusztrálja, hogy a barátod nem kínlódott az egyetemen, és mégis jobb módú mint ő, aki ott gürcölt éveken át, aztán most meg kisebb házban él és szerényebb körülmények között... mivel lehet ilyenkor visszavágni, keresni a másikban a hibát? hát hogy műveletlen...nyilvánvaló....
2015. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A nevelőapád jó példa arra, hogy az, hogy valaki diplomás, nem garancia arra, hogy nem bunkó, mint ahogyan önmagában attól, hogy nem diplomás, senki nem lesz se bunkó, se tudatlan, se műveletlen.


Megértem, hogy rosszul esik neked, amit a nevelőapád csinál (meg az is, hogy anyukád a jelek szerint nem igazán áll ki melletted - gondolom, neki sem könnyű szembenéznie azzal, hogy tapló módon viselkedik a párja ebben a kérdésben, és próbálja úgy beállítani, mintha viccelne), de próbáld a lényeget látni ebben a kérdésben: amit a nevelőapád a barátodról mond, az nem a barátodat, hanem kizárólag őt, és az ő érzelmi intelligenciáját minősíti.


Én is nagyon valószínűnek tartom, hogy van benne egy adag irigység és frusztráció, és ez áll a beszólogatásai hátterében.


Nem tudom, hogy te milyen személyiség vagy, 17 évesen biztos nem könnyen kezeltem volna egy ilyen helyzetet, de mai, felnőtt fejemmel tuti, hogy az ilyen beszólásokra úgy reagálnék, hogy adnám a lovat a nevelőapám alá, amikor hülyeségeket beszél, akkor még én kezdeném eltúlozni, meg rátenni egy lapáttal.


Pl.: "a következő barátom hentes vagy traktorvezető lesz-e?" - Ki tudja, a sors útjai kifürkészhetetlenek. Lehet, hogy inkább kukásautón fog dolgozni (az úgyis sokkal jobb a szív- és érrendszernek, mint az ülőmunka), de igazából mostanában az uránbányászok is nagyon bejönnek nekem valamiért.


"meg hogy a barátom tud-e késsel villával enni" - Nem, az orvos anyukája sem tud, sőt, már a jogász nagyszülei sem voltak képesek ezt a bonyolult műveletet elsajátítani, szóval a levest a tányért a szájukhoz emelve simán csak kiszürcsölik, a főfogást meg kézzel eszik. A legjobban azt bírom, hogy amikor náluk eszünk, akkor a csirkecsontokat a hátunk mögé dobáljuk, miután lerágtuk a húst. :-))

2015. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok, had mondjam el, hogy nálunk a családban mindenki diplomás (A feleségem óvodapedagógus, a lányom építészmérnök, én informatikus és közgazdász) A lányom párjának még érettségije sincs. Mezőgazdasági gépszerelő és hegesztő a szakképesítése, de egy olyan művelt és intelligens ember, hogy a két diplomám ellenére szégyenlem magam előtte. Ja és ráadásul többet keres, mint én meg a feleségem együtt. Nagyon jól dolgozik és rengeteg munkája van, sokszor van, hogy külföldre hívják. Ennyit arról, hogy ha valakinek nincs diplomája az bunkó.
2015. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó pár diplomás azt hiszi, hogy akinek nincs diplomája, az nem ért semmihez, és buta. Csupán féltékeny a párodra bizony, mert neki jobban megy. Ennyi. Mondd meg a kedves nevelőapucinak, hogy le lehet akadni, semmi köze ahhoz, hogy te kivel vagy együtt. És megmondanám neki azt is, hogy ezzel a hozzáállással összetekerheti a diplomáját és felhelyezheti magának hátulról. Én tuti megvédeném a páromat.
2015. nov. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jogot végzett a nevelőapám, de több év alatt, mint amennyi ideális lenne...

Ráadásul a barátom tényleg műveltebb nála. Ő 4 nyelven beszél, míg a mostohaapám egy alapfokú nyelvvizsgát alig bírt letenni egyetemistaként és hiába járunk a legdrágább helyekre nyaralni, egy pohár vizet nem bír kérni nélkülem.

Teljesen beszűkült látókörű, csak úgy van jól minden, ahogy ő gondolja, ha nem, akkor azonnal üvölt és csapkod. Pl. nagy fideszes, politizál is, de anya szüleinek más a véleménye, mint neki, de ők nincsenek benne ebbe, szóval egyszerű nyugdíjasok. Legutóbb itt voltak ebéden és elkezdett üvöltözni a 65 éves mamámmal, hogy mennyire buta tyúk (így szó szerint mondta) és szidta 10 percig, amiért nem a Fidesz oldalán áll. Utána még ő volt felháborodva, hogy hazamentek és tata rászólt, hogy halkabban...

2015. nov. 10. 08:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha "a legdrágább helyekre" jártok nyaralni, úgy, hogy "hiába van diplomája, nem keres valami jól, ..... itthon 2000 Ft-on képes összeveszni az emberrel", akkor feltételezem, hogy anyukád nála jobban, vagy legalábbis nagyon jól keres. Lehet, hogy a nevelőapád ezt sem könnyen éli meg, az meg tényleg frusztrálhatja, ha ilyen személyiség, az meg tényleg szálka lehet a szemében, hogy a barátod ennyire fiatalon és diploma nélkül már jó anyagi körülmények között él, és még előtte az élet, tele lehetőségekkel.


Az az igazság, hogy ismerek jó pár embert a környezetemben, aki kiemelkedő a saját szakterületén, elismert a szakmájában, olyat is, akinek kimagasló az általános műveltsége, meg olyat is, aki saját erőből és a saját tudásából nagyon jó anyagi körülményeket teremtett magának és a családjának, de pont ők azok, akiktől soha nem hallottam olyat, hogy másokat lenéző, lekicsinylő, lekezelő megjegyzéseket tettek volna.


Amúgy szerintem ha valaki békében van saját magával - függetlenül attól, hogy mi a végzettsége és mennyit keres - nincs szüksége az egójának arra, hogy úgy próbálja meg saját magát fényezni, hogy másokat (bármilyen szempontból) kevesebbnek próbál beállítani, leginkább azért, hogy magát többnek érezhesse.


Ha a nevelőapád annyira nem tudja elfogadni és tiszteletben tartani mások véleményét, ha az nem egyezik a sajátjával, mint ahogy leírtad a családi ebéd kapcsán, meg egy vita kapcsán nem érveket hoz fel kulturált hangnemben, nem csak a saját álláspontját mondja el dolgokról, vagy a másikéról kérdez, hanem "buta tyúknak" minősíti azt, aki nem ért vele egyet, akkor szerintem túl sok reményt ne fűzz ahhoz, hogy valaha is belátja és beismeri, hogy nincsen igaza a barátoddal kapcsolatban.


Ha ilyen helyzetben lennék, megtanulnám elengedni a fülem mellett, amiket mond, a helyén kezelni a megjegyzéseit, mindig tudatosítva magamban, hogy milyen motivációból mondja ezeket.


Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen emberek addig folytatják ezeket a játszmáikat, amíg látják, hogy a másikból kivált valamifajta érzelmi reakciót, látják, hogy ki tudják billenteni a lelki nyugalmából, stb.


Ha nálatok van a barátod, vele hogy viselkedik a nevelőapád?

2015. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Anya jól keres, de a nevelőapámmal az a gond, hogy ahogy utalnak neki pénzt az ügyfelei, azt azonnal elkölti saját magára. Szóval nem baj, hogy itthon nincs tűzifa, ő hamarabb vesz magának inkább egy új órát.

Képes kölcsönkérni azért mamáéktól, hogy elmenjünk nyaralni, utána nem hajlandó nekik visszaadni a pénzt, meg hogy "nem úgy volt" és állítja a hazugságot.


Szóval a magyar átlaghoz képest nem keres keveset, de ahhoz az kevés, amilyen életszínvonalon ő szeretne élni. Mert az rendben van, ha úgy vesz magának valaki 100 ezer feletti öltönyöket, hogy amúgy minden ki van fizetve és nincs semmi tartozása. De úgy már gáz, hogy a rezsit a felesége fizeti és minden tartozására rámondja, hogy majd a következő hónapban rendezi.

2015. nov. 10. 10:16
 9/9 acelsziv ***** válasza:
82%

"nagy fideszes, politizál is"

Innentől meg van minden magyarázva. Nem lehet túl intelligens a pofa. De ez mutatkozik is abban, amiket írsz róla. Ja és anyukád csak úgy hagyta, hogy lealázza a szüleit? Szép.

Te meg ne aggódj. Nem az egyetem adja a siker kulcsát. Lásd a sok egyetemet végzett "Segíthetek? Béla" a mekiben.

2015. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!